Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felvették bölcsibe, de kicsit...

Felvették bölcsibe, de kicsit bonyolult a helyzet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ősszel elhagyott a párom, gyorsan beírattam a kisebbik gyerekemet bölcsibe, mert így muszáj visszamennem dolgozni, amit már el is intéztem, októberben kezdenem kell. Viszont most tavasszal visszajött és már nem egyedül nevelem a gyerekeket. A bölcsiből megkaptam a papírt, hogy felvették, de csak abban az esetben, ha egyedül nevelem őket.. Most mit csináljak, hazudjam azt, hogy így van? Lehet ennek valami következménye, ha megtudják nem így van? Vagy 'csak' kirakják a bölcsiből a gyereket?
2011. jún. 13. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán kirakják a bölcsiből.

De ha nem akarsz kellemetlen helyzetbe kerülni, ha mondjuk beszél már a gyereked, ő elmondhatja és akkor magyarázkodhatsz, akkor menj be és tisztázd a helyzetet.

És mivel sok anyuka várakozik, akiknek valóban muszáj lenne bölcsibe járatni a gyereket, mert tényleg egyedül vannak, velük szemben is kimondottan szemétség és aljas dolog lenne, ha tisztességtelen úton megszerzett helyet foglalnál.

Én azt mondom, légy becsületes, abból baja még senkinek nem származott.

2011. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy értetlenkedem, de pontosan hogy fogalmaz a határozat? Szerintem beszélj a bölcsődevezetővel, hogy megváltozott a családi állapototok, de a bölcsődei férőhelyre továbbra is nagy szükségetek van, ilyenkor mit lehet tenni.
2011. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy én is értetlenkedek, de szerintem nincs olyan törvény, amelyik feljogosítaná őket, arra, hogy megkülönböztesse a Te gyerekedet abban az esetben, ha két szülő neveli, nem csak egy. Én bemennék a bölcsődevezetőhöz, szépen elmondanám neki, hogy mi történt veletek. Ne hagyd magad olyan könnyen lerázni, mond el, hogy szükségetek van a bölcsire, nem tudod megoldani nélküle. Nem hiszem, hogy elküldhetne Titeket.
2011. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A levélben konkrétan az szerepel, hogy egyedülállóként nyújtottam be az igényt, és ha ez az állapot már nem áll fenn, abban az esetben a férőhelyet sem tudják biztosítani a gyerekemnek. És kérnek papírt a gyermek elhelyezéséről (gyámsági v. peres) illetve az emelt családi pótlékról.. Vagy ha ezek nincsenek, az apának kell majd valamit (valami nyilatkozatot) aláírnia. Ez egy kis város egyetlen állami bölcsivel..
2011. jún. 14. 01:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyi bajom származhat belőle, hogy elveszítem az állásom.. A gyerek 3 éves korától minden további nélkül felmondhatnak.
2011. jún. 14. 01:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel más is így van. Pontosan tudod túljelentkezés van a bölcsikben és téged kimondottan azért soroltak előrébb, mert törvény kötelezi a bölcsit, hogy a hátrányos helyzetűeket előnybe részesítse. Logikusan ha megszűnik a hátrányos helyzet, nem jár plusz ellátás, előre sorolás.


Neked kell tisztában lenni a lelkiismereteddel, hogy mennyit vesz be a gyomrod. Ha úgy gondolod elbírja ezt a csalást (kétségem sincs, nem te lennél az első, aki eljátsza ezt a hátrányos helyzetért)akkor rajta, írass apukával papírt és játszátok el a csonka családot. Viszont ha úgy gondolod tisztességes ember vagy , akkor menj be és mond meg, hogy nem áll már fent a hátrányos helyzet és vagy lesz helyed így is vagy otthon maradsz még egy évig a gyerekkel, mint anyukák százezrei, akiknek nem veszik fel a gyereküket bölcsibe sőt oviba sem.

2011. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem itt az a lényeg, hogy férjnél vagy-e, vagy sem.

mert ha igen, akkor csak akkor lehetsz egyedülálló anya, ha elváltok, az tök mindegy, hogy ténylegesen apa veletek él-e vagy a világ túlsó végén.

ha csak együtt éltek és nem vagytok hivatalosan élettársak (nincs jegyzői papírotok róla), akkor igenis egyedülálló anya vagy, még akkor is, ha az apa veletek él.

akkor is egyedülálló lennél egyébként, ha nappali tagozatos hallgató lennél, függetlenül attól, hogy férjnél vagy-e vagy sem. szóval a hivatalos "egyedülálló" és a mi hétköznapi elnevezésünk nem ugyanazt takarja.

persze egy elbeszélgetés a vezetővel mindenképpen jó ötlet, nehogy aztán félreértés legyen a dologból.

2011. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!