Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek már van egy gyereke, a...

Akinek már van egy gyereke, a következőnél fél attól, hogy ha valami nem jól lakul, akkor a nagy róvására megy?

Figyelt kérdés
Én most várom a másodikat, és rettegek attól, hogy ha nem lesz egészséges, vagy nekem bajo esik, a nagyobbal mi lesz?
2011. jún. 14. 13:56
 1/3 nittababy ***** válasza:
nekem ilyen eszembe se jutna ilyenre gondolni se szabad ezt felejtsd el!
2011. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én októberre várom a másodikat, most 2 éves kisfiam mellé.

Ilyenektől egyáltalán nem tartok (optimista vagyok, minden rendben lesz, tudom:-)), inkább attól, hogy nem lesz elég időm a nagyra, túl fáradt leszek a pici mellett, hogy továbbra is olyan türelmes legyek a 2 évesemmel, mint eddig...

2011. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Optimizmus! ;)

Az élet olyan betegség, amibe mindenki belehal -szól a mondás. ;) Ezt felfoghatod viccesen és derűvel is. :) A kockázatvállalás olykor muszáj. Egyébként ami általános esetben egy picit nehézséget okozhat, hogy a 2. -ra féltékeny lehet az idősebb, de a testvérféltékenység kisgyermekkorban természetes jelenség, azonban lehetőség szerint egyenrangúan kell pozitív figyelmét adnia a szülőnek mindegyik gyermeke felé, külöben akár komoly lelki sérülés is bekövetkezhet a kevesebb figyelmet kapó gyerekben, sőt, fokozhatja az idősebb gyermek agresszióját a kisebb felé, ha máshogy adott esetben

nem sikerül levezetni dühét, amit még egy kicsi gyermek nehezebben tud kontrollálni.


(Sajnos sok felnőtt is, ami nem baj, ha van alapja, de amely felnőtt ember apróságokon is felkapja a vizet, vagy puszta hatalmi vágy okán képtelen uralkodni magán, az gyenge jellem, és/vagy kicsi korában vagy túl szigorúak voltak vele, vagy elhanyagolták (nem kapott szeretetteli figyelmet).)

2011. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!