Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyermeketek betegségekor,...

Ovis gyermeketek betegségekor, ha nincsen segítségetek otthon maradtok a gyerekkel táppénzen, szabadságon?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem ,hogy megoldhatatlan a helyzet,mert a nagymama nem vállalja,azt mondta nem neki szültem :-( és ne várjam,hogy majd mindig kisegít,ha beteg a gyerek(gyakran),pedig egy házban lakunk,együtt építettünk egy hatalmas családi házat.A munkahelyen tudják,hogy együtt építkeztünk és nagyon -nagyon haragszanak,hogy mégis táppénzre megyek,ahelyett,hogy a nagyi vállaná.DE mit tehetnék,kényszeríteni nem kényszeríthetem anyukámat!Már gondoltam arra,hogy anyagilag meghálálnám neki,ha elválallja,de körberöhögne ,mert olyan jó nyugdíjuk van,hogy végképp nincsen szüksége anyagiakra gyermekfelvigyázásért.

Jaj...úgy érzem,ha megszakadok sem tudok megfelelni .KI az aki a mai munkanélküli világban akar elmenni a gyerekkel táppénzre,mikor ennyire kevés a táppénz?DE nem tehetek mást.


2011. jún. 15. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


nagyon nehéz kérdés ez, nem irigyellek.

2011. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nagyon kedves a nagymama...

Anyukám kérés nélkül is vigyázna a gyerekemre, csak most még azért nem tud, mert ő is dolgozik. De amúgy sokszor vigyáz rá, ha kell, és mindig elmondja, hogy jó lenne már, ha eljöhetne nyugdíjba, és akkor bátran rábízhatnám, mert tudja, hogy milyen nehéz most egyrészt munkahelyet találni, másrészt megtartani, ha állandóan táppénzen van az ember.


Sajnos jelen esetben nincs más lehetőséged, minthogy eljössz táppénzre.

2011. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a helyzetedet, nem értem anyukádat... ha mindíg nála akarnád hagyni hogy eljárj szórakozni vagy ilyesmi akkor megérteném ezt a beszólást hogy nem neki szülted, dehát nem erről van szó hanem arról hogy dolgozol a gyerek meg beteg. Fura ez nekem, kívánom hogy a munkahelyeden toleránsabbak legyenek! És biztatónak azt tudom mondani hogy a gyermekednek viszont nagyon jó hogy az anyukája van vele amikor beteg.
2011. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mikor gyerek voltam gyakorlatilag egy alkalomra sem emlékszem amikor anyu jött velem orvoshoz,mindig a nagyi jött!!!

Velünk élt,sajnos már nem él,ő is aludt velem,minden este mesélt.

Én sosem bújtam anyuék ágyába közéjük,inkább voltam a nagyi kislánya...

KIcsit bevallom szoktam cukkolni ilyen dolgokkal anyukámat mostanában:

"Anya mikor kicsi voltam én gyakran átjöttem éjszaka közétek" -sosem mentem,mert a nagyihoz mentem bármi kellett,ő önként elvállalt

"Anya velem sokat kellett éjszakázni,ha beteg voltam" Válasz:"TE nem voltál beteges"

"Anya gyakran mentél velem táppénzre" Válasz "Én dolgoztam"

"Anya te sokáig altattál esténként" Válasz :"MIkor kicsi voltál letettelek és aludtál..."


Tény,hogy rengeteget dolgozott értem...de talán...valami kimaradt...

2011. jún. 15. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megteheted esetleg egy bébiszitter? Talán nem a betegség első két napján, de mikor már jobban van a kicsi, csak közösségbe nem mehet még.
2011. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A második komment után már értem anyukádat reakcióját...

Szerintem tudna és akarna is vigyázni a gyerekre csak nem akarja hogy az legyen mint vele és veled volt (ugyanis te jobban ragaszkodtál a nagymamádhoz mint hozzá.

És így próbál kitérni a kérés alól bébiszitter vagy a másik mam...

2011. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A második komment után már értem anyukádat reakcióját...

Szerintem tudna és akarna is vigyázni a gyerekre csak nem akarja hogy az legyen mint vele és veled volt (ugyanis te jobban ragaszkodtál a nagymamádhoz mint hozzá.

És így próbál kitérni a kérés alól bébiszitter vagy a másik mam..."


Értem,szóval nem akarja,hogy túlzottan ragaszkodjon a gyerek,jól csinálja,nagyon hatásos lesz így.

2011. jún. 15. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:

sajnos én máshogy látom

szerintem ő sosem volt igazi anyatípus, ne haragudj meg ezért hogy ezt írom, de szerintem ezt te is érzed

sem amikor te kicsi voltál, sem most :(

próbálj meg vele beszélni, értesd meg vele, hogy a munkahelyed ezt nem igazán tolerálja, és segítsen legalább egy keveset, a többi időben pedig esetleg babysitter, vagy apuka?

2011. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nehéz helyzet...nekem szerencsére van segítségem, felváltva szoktunk maradni - anyum, férjem és én, kinek mikor konnyebb szabadulni a munkábol...de persze, az eszem mindig otthon van. most ovit váltottunk, azota állando "rettegés" van, minden létezot osszeszed a fiam...a multkor egy kozeli rokonomnál volt a fia´m 2 hétig (nem volt tul komoly, csak csunyán kohogott). L´átásbol ismerték csak egymást, nemrég lett munkanélkuli, szoval o is nagyon orult és nekem is oriási segítség volt, sot nagyon ossze is szoktak...ugy néz ki, a nyári szunetben is számolhatok vele. neked nincs valaki a családban, aki szereti a gyerekeket, és otthon is van és szívesen segítene néha?
2011. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!