Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt pollen allergiás...

Vannak itt pollen allergiás 4-5 éves gyerekek anyukái? Milyen gyógyszert adtok a gyermeknek- felírtat, vagy vény nélkülit? Most melyik pollennek van a szezonja?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves. Eddig 1x volt allergia teszten,ott ki derült,hogy van amire allergiás,de még további tesztekre lesz szükség,mert nem csak abban a szezonban jönnek elő a tünetek,hanem most is elég csúnyán kijött rajta.
2011. jún. 15. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A régebben receptköteles antihisztaminok most mind szabadon vásárolhatók,mert nincs már rájuk támogatás. Az orvos csak szemcseppet és orrspray-t írt fel a kisfiamnak, azt mondta, gyógyszert vegyek amit akarok.
2011. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit használtok?
2011. jún. 16. 07:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Zyrtec tablettát kapott tavaly őszel naponta egy felet, idén májustól Zyrtec cseppet javasolt a gyerekorvos 2-szer öt cseppet, június elején meg nem kaptam cseppeket a gyógyszertárban, és ajánlottak egy Telfast kid nevű tablettát, ebből 2-szer egyet kell adni. Mindegyik elég jól megszünteti a nátháját. A pulmonológián Spersallerg szemcseppet és Beclonasal orrspray-t is írtak fel, a spray-t tegnap este vetettük be először, mert lefekvés után folyni kezdett az orra. Nem értem, miért, ugyanott aludt (volna) mint eddig, a szer mindenesetre hatott.

Szerencsénkre nem jelentkezett nála mellékhatás.

A nagy gyerekem 3 éves korától Zyrtecet kapott, akkor még csak tabletta létezett.

2011. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vény köteles? Mennyibe kerül?


Lányom sajnos nincs kibékülve a szemcseppel,noha néha jó lenne. Bárhogy próbáltam neki a szemébe juttatni,nem engedte. Így most jobb híján bent dekkolunk a házba. Így a szemével nincs gond.

2011. jún. 18. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a szemcsepp meg a spray csak receptre van, legalábbis a kisfiamnak felírta az orvos. A tabletta szabadon vásárolható, de a leírás szerint csak 6 éves kortól jó. egyelőre én csak a gyógyszert adom a gyereknek rendszeresen. Az árára sajnos már nem emlékszem.
2011. jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát egy kicsit különcködök, mert nekem 15 éves lányom van és ő is ugyanígy allergiás a pollenre. Ő általában Allegrát használés a tünetek enyhítésére allergodil orrspay-t és szemcseppet. Neki ezt naponta 2× kell használnia, reggel és este. Neki jól jön, nincsen semmi baja.

36 anyuka

2011. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!