Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes megoldas ti mit...

Mi a helyes megoldas ti mit tennetek? (Lanyom visszahuzodobb kozosegben nem szeretnem hogy anyam asszony katonaja legyen de se azt hogy agresziv! )

Figyelt kérdés
2 eves lett 1 het mulva.Itthon nagy a szaja de ha elemgyunk jatszohazba vagy jatszoterre es legyen az kisebb vagy nagyobb gyerek es ha elveszik a jatekat vagy hasonlo megtorpan es nagy szomoru szemekkel enz ram.Probaltam mar mondani neki hogy ne hagyja magat vegye vissza de nem.Inkabb odabb megy.Fel ha valami gyerek korulotte jatszik.Pl.Ha elindul fel a csuzdan es jon utana kessebb baba vagy nagyobb gyerek szinte majd leesik a csuzdarol mert azt nezi hogy a masik gyerek hol van mogotte,mit csinal.Szinte latni hogy fel.Ha lehetne leugrana a csuzdarol!Pedig mindig mondom neki nezd milyen kicsi baba nem bant es a nagyok sem csak ok is jaszanak.Nem volt rossz elmenye hogy pl megvertek vagy hasonlok.kozossegbe is viszem kicsi kora ota.Nem akarom hogy kis anyam asszony katonaja legyen hogy ezert bantsak kesobb de azt sem hogy aggressziv legyen.Mi a jo megoldas?Nem szeretnem neki azt mondani hogy ha meghuzzak a hajat,elveszik a jatekat verje meg az illetot de azt sem hogy hagyja magat.Ti mit tennetek?
2011. máj. 19. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy te nem tudsz mit tenni.Fiam is ilyen volt mindig.Most mondhatni pár hónapja változott.Nem mondom hogy bátor,de egyértelmüen szembeszál a másikkal aki pl:ki akarja venni a kezéböl a játékot... 2honap mulva lesz 3éves.
2011. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Kislányom szintén 1 hét múlva lesz 2 éves, és ugyanilyen.

Sajnálom szegényt, amikor "menekül " a csúszdáról, ha mennek utána, próbálom nyugtatni, de nagyon fél a gyerekektől. Ez kb fél éve tart. Remélem "kinövi", nem tudom mi lesz vele, ha ősszel bölcsibe megy.

2011. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

üdv a klubban.

kozossegben remelhetoleg valtozni fog.

tamogatom, batoritom, es nem eroltetem.

mar ott tartunk, hogy magatol puszit ad a szomszed kislanynak (ez nagy dolog,fel eve sirva menekult a lanyka szeretete elol) (sajna nem talalkoznak gyakran)

szoval az ido a valasz szerintem

en bizakodo vagyok :)

2011. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 és fél évesen is ilyen. Szerintem el kell fogadni őket ilyennek. Nagyon féltem, hogy mi lesz vele az oviba, de örömmel láttam, hogy vannak barátai méghozzá akik hasonló mentalitásúak mint ő. Automatikusan hozzájuk kezdett közeledni és azok is felé. Most fél év után velük is és azokkal a gyerekekkel akik nem agresszívak nagyon jól eljátszik. Akik ilyen kis "tankerek" azokat messziről elkerüli és újra nyuszivá válik. Végül is nem kell mindenkivel jóba lenniük. Hagyjad, hogy a saját útját járja. Egyébként én szoktam arra biztatni, hogy ne hagyja magát. Van egy verekedős kislány a csoportba aki bántja a kisebbeket. Arra biztattam, hogy mondja meg neki:" ha még egyszer bántasz akkor én is visszaadom!" Kitartás! Nekem a férjem aggódik mindig, hogy fiú létére ilyen. Vigyed sokat társaságba, hátha ráérez milyen is egy barát vagy egy gyerkőccel együtt játszani.
2011. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen típus volt, még a csúszdás dolog is stimmel. :) Én mindig mondogattam neki, hogy menjen, ne várjon mindenkire, mert így sose kerül sorra. ne adja oda ha nem akarja odaadni. ill. ha nagyon erőszakos volt az adott kisgyerek, akkor megvédtem a kislányomat, pl. el akarta lökni egy játéktól vagy kivenni a kezéből, akkor megakadályoztam, rászóltam, hogy bocs , de mi is azzal játszunk stb. akkor fog megjönni az önbizalma, ha látja, biztonságban van valóban, és ahhoz kell az, hogy te néha megvédd őt. most már az enyém nem nézi pl. a csúszdán a többi gyereket, ha sorra kerül, akkor megy, sőt van hogy még be is tolakszik ha előtte egy lassabb kisgyerek van. ilyenkor persze rászólok, hogy ne tolakodjon, várja ki a sorát. a játékot, ami nála van, vagy hintát akármit, meg nem adja oda, olyan éktelen sírásba kezd, és nem adja ki a kezéből, ha tényleg kell neki. mondom, párszor elmagyaráztam neki, itthon is, felelevenítve egy-egy aznapi esetet, hogy ha kell valami, akkor azt ne adja oda, vigye odébb stb. a csúszdán meg ne várjon éveket, mert helyette senki nem fog lecsúszni, és ha sosem indul el, sosem fog lecsúszni. ezeket egy idő után szépen magáévá tette, és már nem olyan kis lüke, mint pár hónapja volt. :) de szerencsére agresszív sem lett.

ő amúgy 2,5 éves lesz június végén.

2011. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!