Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a helyes megoldás?...

Mi lehet a helyes megoldás? Légyszi adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
kislányom 12 éves, 6. osztályos. nem szeret napköziben maradni, haza szeretne jönni ebéd után. evvel még nem is lenne semmi gond, de van egy öccse, aki 9 éves, őneki viszont ott kell maradnia napköziben, ő szeret ott lenni, megcsinálja ott a háziját, tehát szüksége is van rá. én estig dolgozom, nem tudok értük suliba menni, egyedül, vagyis együtt járnak haza. lányom felajánlotta, hogy visszamegy később öccséért suliba is, ha kell, mert fiamat nem merem még egyedül elengedni, olyan kis szeleburdi sokszor. de ha ingázik a leány 2 óránként, nem sok értelmét látom, meg nem olyan biztonságos azért egyedül sétálgatni. aggódok miattuk. tudnátok tanácsot adni mi lenne a helyes megoldás? lányom maradjon mégis napköziben, menjen vissza később öccséért, vagy öccse jöjjön egyedül haza. de ő még túl pici ehhez! előre is köszi a segítségeteket.
2010. ápr. 22. 17:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
senki nem tud hozzászólni a témához?
2010. ápr. 22. 18:01
 2/11 anonim ***** válasza:
istenem,a lányodnak is lehet saját ideje.Emlékszem,mikor nekem kellett órákat kihagynom a jó dolgokból a tesóim miatt...
2010. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én hagynám a leányzót a napközibe, ott legalább jó helyen van, otthon úgyis csak nézné a tv-t.
2010. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a tengerimalacával akar foglalkozni többet, azt mondja, sokat van így egyedül. meg hogy napköziben unatkozik. és hamar megcsinálja a háziját.
2010. ápr. 22. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy 12 éves már nem kislány,nyugodtan rá bízhatod az öcsikét,aki már szintén nem baba! Ha a lányod elég nagynak érzi magát ahhoz,hogy egyedül legyen,és vissza menjen az öccséért,és ha nem romlik a tanulmányi eredménye,akkor miért ne? Had érezze a leányzó,hogy bízol benne!
2010. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. azon aggódom ebben az esetben, hogy ha egyedül mászkál, belekötnek. annyi ilyen esetet hallok, mondjuk főleg fiúkkal. csak féltem, nem a legjobb környéken lakunk. vagy sokat aggódom?
2010. ápr. 22. 19:03
 7/11 anonim ***** válasza:

hol laktok?

mert ha pesten akkor bizony én hagynám a lányt is napköziben, esetleg este lehetne fenn kicsit többet, ha igy jo neki a kompromisszum. és ki is tudja magát pihenni.


ha egy kissebb városban vagy községben akkor persze legyen otthon a lány és menjen vissza az öcséért.

2010. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen már a város (Budapest) másik végébe jártam suliba, busszal, meg metróval, teljesen egyedül. (8 osztályos gimnáziumba).


Hidd el, elég nagy már a lánykád ahhoz, hogy boldoguljon ezzel a feladattal, és hazahozza az öcsikéjét.

Természetes, hogy aggódsz, hiszen anyuka vagy. Mégis azt gondolom, el kell engedned.


Nem óvhatod őt örökké. De ha jól nevelted, tudni fogja, mit tegyen, ha bajba kerül.

Ha bármi gond adódik, elég, ha szól, és akkor tudsz segíteni neki.

2010. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

bp 7 kerről van szó, blaháig.

szerintem elég gázos környék. sosem járt egyedül sehova. vagy együtt mentünk vagy öcsivel. EGYEDÜL féltem őket nagyon elengedni. annyit lehet hallani, hogy belekötnek a fiatalabbakba az utcán!!

vagy fényes nappal egy kislányba nem kötnek bele? mert inkább fiús sztorikat hallottam, hogy előrántják a kést, 'add oda amobilod'..stb.

nem ugornak jobban rá, ha látják, hogy egyedül van?

2010. ápr. 24. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:

10:52es vagyok, ilyen körülmények között én is félteném, és én nem gondolom h egy kislányt kevésbé támadnának meg ha egyedül van. nemtudom,

de ha már öcsivel mentek ketten soxor és nem volt gond akkor szerintem lehet megengedném, de eleinte le kellene jelentkezzen ha elnidult és ha hazaért, és ha öcsiért indul és ha öcsivel hazaért. és ha egyszer nem teszi meg ezeket akkor megy vissza a napközibe.

mert ha ketten már mentek és nem támadták meg őket meg ilyenek akkor nem bizti h baj lenne.

de a lejelentkezés kell szerintem elinte.

2010. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!