Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány nap alatt szokja meg az...

Hány nap alatt szokja meg az alvást cumi nélkül? 2.5éves kisfiamtól elvettem a cumit, amit már csak alváskor használt.

Figyelt kérdés
Tegnap délben is elaludt nélküle, este is, kisebb nyöszörgésekkel. Ma délben már jobban követelte. Hány nap míg megszokta a te gyereked?
2011. jún. 16. 13:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én 15 hónaposan elvettem tőle, mert láttuk, hogy kezd kicsit kiállni az alsó fogsora, nem akarom, hogy kiharapja a pókot a sarokból, fiúnál se szép, pláne kislánynál. Érdemes megfontolni, a fogsor deformációja legalább annyi lelki probléma forrása lehet, mint a cumi elvétele.


Ő is csak elalváshoz használta. Akkoriban még ölben aludt el, sikerült elaltatni cumi nélkül. Hagytam néhány hét átmenetet, ha úgy láttam, hogy igényli, sír, akkor odaadtam neki, ha nyugodtan aludt anélkül is, akkor nem. Amúgy nálunk is az volt a gond, hogy csomószor fölébredt éjjel, mert kiesett a cumi, ő sem aludt nyugodtan és mi sem, szintén egy szobában alszunk.


Azóta is teljesen kiegyensúlyozott, nem szopja az ujját, nincs olyan pelenkája, játéka, bármi, amit rágna vagy hurcolna magával.

2011. jún. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%

szia! az én fiam is 2 és fél éves, cumis. próbáltam elvenni már, de nagyon kiborult. ha túlpörgött, nagyon fáradt, kell neki, hogy megnyugodjon (a simikendőjével együtt).

szerintem jól csinálod, hogy elvetted, mert bizonyára látod a gyerekeden, hogy ez mekkora trauma neki: totál kiborul, vagy csak hisztizik. ha az utóbbi, akkor nem lesz ebből maradandó baja.

és érdekes számomra, hogy sokan azt írták, szívtelenség elvenni a cumit. engem meg azért csesztettek többen (itt is), hogy miért nem szoktattam már le róla...

figyelj a gyerekedre, akkor nem ronthatod el. én az enyémnél nem erőltetem még (láttam, trauma lenne), míg a hugicája rá sem szokott a cumira, pedig próbálkoztam vele eleget :D

2011. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

az az érdekes,hogy délben jobban követeli mint este.én most azt csinálom, hogy mutatatja a száját (még nem beszél), én meg úgy csinálok mint aki nem érti mit akar, kérdezem szomjas vagy?és adok neki pár korty vizet.és mondom, hogy most már aludjon a macika is aludni szeretne (amivel alszik).és akkor nem nyöszörög tovább (mert tényleg csak nyöszörög, semmi sírás)el is alszik.ez a 3.cumi mentes alvásunk, azt hiszem tényleg 1hét és teljesen "elfelejti".

köszönöm a támogató válaszokat

2011. jún. 17. 21:13
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Részben megértelek, részben nem.

Az alvásjavulás érdekében akartad elvenni tőle a cumit, ez valahol érthető. Azonban -egészen 6-8 éves korig!!- a száj mint szerv szerepe igen hangsúlyos, és bár átlagban két éves korig a legkiemeltebb szerepű (csecsemő sok mindent a szájába vesz, az által ismerkedik, "tapint", a túlélés érdekében a szopás miatt kiemelt a jelentősége ekkor), mégis nagyon hangsúlyos a szerepe 6-8 éves korig! Sőt, mivel az egyik erogén zóna, az egész életre, felnőttkorra is hatása van, sok felnőtt pszichés jellemzője az orális fixáció (pl. orális szex nem káros mint olyan, a fertőzésveszélye pedig más kérdés; de pl. a dohányzás, az alkoholizmus, a bulimia már kóros orális fixációk!)


Gondolj csak bele: már a magzat is szopja az ujját, már ekkor kialakul a szopóreflex! El nem döntött vita van a szakemberek között arról, hogy a cumi, vagy az ujjszopás-e a "szerencsésebb" a kisgyermekeknél (főleg higiéniai okokból van érv egyik és másik mellett, és a cumihozzászokás miatt is), de abban egyet értenek, hogy legalább az egyik kell nekik.


AZONBAN: ha a cumi valami miatt akadályt jelent, akkor tanítsd meg az ujjszopásra a 4 év alatti gyermeked, javaslom! (Játékosan, gyengéden segítsd a szájacskájába a hüvelykujját olykor-olykor, akár játszd el, mutasd neki, te hogyan csinálod :) ). Általában 3-4 éves kortól maguktól képesek (és persze hajlamosak) rá ösztönösen, az alatti életkorban viszont már egyéne válogatja, ki mikor képes rá, de pl. minden csecsemőnek meg kell tanítani, ahogyan cicit szopni se tud rendesen, azonnal a csecsemők egy része, és segítik az anyák, hogy ügyesedjen ebben.


A 2 és fél évesek képesek (hajlamosak) szopni az ujjukat ösztönösen, de ha cumizott eddig, akkor nem biztos, és lehet, hogy nekik ha nem is technikai segítséget kell adni, mint egy csecsemőnek, RÁÉREZTETNI őt a dologra szükséges lehet, amikor cumi helyett javaslod neki.


Az ön-nyugtató pszichés mechanizmusok egyik alapvető megnyilvánulása az ujjszopás. A cumi helyettesítheti, de hozzászokást okozhat, és emiatt előfordul, hogy az ujjacskájával nem képes ugyanazt az ön-nyugtató hatást elérni cumi nélkül egy 4 év alatti gyermek, csak ha rávezetik őt arra játékosan, gyengéden! És más problémát is okozhat a cumizás, pl.olyat amiről te írsz: éjjel ha kiesik a szájából, hiányérzete lehet és akadályozhatja a nyugodt alvásban.

2011. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!