Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumi helyett hagyjam szívni...

Cumi helyett hagyjam szívni az ujját?

Figyelt kérdés
Már csak alváskor cumizik a kisfiam. Azt látom napközben többször is, hogy szívogatja valamelyik ujját(nem a hüvelyk ujját). Mindig rászólok,hogy ne csinálja,akkor abba is hagyja. Szeretném ha már abbahagyná a cumizást alváskor is,nappal ugye nincs cumi,de az ujjszopást se akarom. Abba fogja hagyni magától?
2011. okt. 22. 15:52
 1/3 anonim válasza:

Ne az ujját. Az mindig ott lesz neki, azt nem viszi el a szemetesautó :D

Én szoptam az ujjamat sokáig, titokban még 12-13 éves koromig is, mert megnyugtatott, tök jól tudtam aludni. A fogszabályzás nem volt olcsó.. :D

Húgom cumizott, párszor sírt, hogy elvitte a szemetesautó és nincs többé, de nem menekült az ujjához, az ő fogai fogszabi nélkül is szépek xD

2011. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na ez egy nagy vitatéma,darázsfészekbe nyúltál. Szerintem az ujjszopás sokkal gusztustalanabb, mint a cumi, de sokan épp az ellenkező véleményen vannak. Viszont ha folytonrászólsz, azzal csak tudatosítod benne, hogy mit csinál. Megoldás: folyton résen lenni és azonnal valami manuális tevékenységet előkapni a tarsolyból, amihez mindkét kezére szükség van.
2011. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól s függ, mennyi idős, mármint a cumiról való leszoktatás. A fiam két éves, alváshoz, csak az ágyban van cumi. Nappal, főleg ha mesét néz (reggel van 1-2 epizód kisvakond) betéved a keze a szájába, ilyenkor finoman, nem rászólva, kiveszem a szájából,észre sem veszi. Nem akarom hogy rászokjon az ujjára, mi ha lehet ezt mondani, inkább "cumipártiak" vagyunk. Azt viszont elvenni tőle még nem akarom, látom, hogy szüksége van rá, majd talán egy év múlva, nem tudom.
2011. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!