Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 23 hónapos, Volt cumi, nincs...

23 hónapos, Volt cumi, nincs cumi?

Figyelt kérdés

Képzeljétek, egyszer úgy döntött kidobálja a cumikat a kukába..tudja mi a kuka, mindig ő dobja ki a pelust, meg ha nem kér már többet enni akkor is mondja hogy dobjuk ki...

6db cumit dobált ki, én akkor mondtam neki hogy úgy dobálja ki hogy akkor nincs többet,elviszi a kukásautó...na hát kidobálta...ennek 3 napja....eddig pokol volt minden elalvás...1 este 2,5 óra, második nap 2 óra délben és este 1,5 óra,tegnap este olyan álmos volt hoyg elaludt egyből, ma 20 perc volt.

Remélem lassan elfelejti, majd megszakadt a szívem első 2 nap, úgy sajnáltam, nincs vígasztárgya ez volt neki csak a sok cumi...de most már hülyét nem csinálok magamból nem kapja vissza (persze kikukáztam és le vannak fertőtlenítve)most a FP tanulókutya a nagy haverja lett elalvások előtt.


Nálatok hogy alakult?Sokáig sírt elalvás előtt?Eddig gond nélkül ment az alvás mindig, cumi és kész egyedül a saját ágyában...az elmúlt pár nap katasztrófális volt :(( teljesek kikészített


meséljetek, bíztassatok légyszi


2011. okt. 26. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem ez volt a legjobb, mai történhetett. Hogy ő maga vált meg tőle. Dícsérd meg érte nagyon.

Azok a gyerekek, akik nem mondanak le róla, azoknál még nehezebb, elhiheted.

Tarts most már ki, szerintem. Ne add vissza a cumikat! Vélhetően nem sok idő, és megszokja az új helyzetet. Mondd el neki, hogy ő döntött így, és nagyon helyesen. Hogy nagyon büszke vagy rá, stb. Szerintem sok egyebet nem lehet tenni.

De adjon az erőt, hogy sok gyerek még oviban is cumizik.

2011. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nagyon bátor gyerek! :-)


sztem ne nagyon emlegessétek a cumit, csak, ha ő akar beszélni róla

próbálj új kedvenceket mutatni(tan.kutya jó)

2011. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos volt, mikor hörghurutot kapott, és egyszerűen kiköpte a cumit, mert nem bírta szívni. Betegség alatt nem is kellett neki és utána sem kereste többet. Betegség alatt pokol volt az alvása egyébként is, mert nagyon fulladt éjjel, így sokszor csak az ölemben tudott elaludni, hogy kicsit megemeltem, de a cumi akkor sem kellett neki. Utána meg már simán elaludt magától.
2011. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

húúú nagyon furcsa hogy 2 év után nincs cumi....amúgy is csak elalváshoz kellett, de mivel nincs más vígasztárgya nagyon nehéz... :(( talán a tanulókutya+1-2 plüss jó lesz, de tényleg sajnálom szegényt :( tök szadista vagyok...


ráadásul 7 hetes a hugica, wc be kakil-pisil, basszus minden felfordult körülötte, egyszerre ráadásul, a wc zés is új, a cumi nélküli lét is meg a hugica is :(( félek meglesz ennek a böjtje :((

2011. okt. 26. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Most már ne add fel.A nagyobbik fiam szintén ennyi idős volt,amikor egy séta alkalmával elhagyta a cumiját.Otthon mondtam neki,hogy sajnos nincs másik.1-2 napig sírdogált,aztán el is felejtette.Nem így a kicsi!3 éves,már 2x vitte el a "kukásautó",de vissza kellett,hogy hozzák a "kukás bácsik",mert egész egyszerűen kiborult(addig sírt,amíg össze nem hányta magát).Úgy döntöttünk,ennyit nem ér meg a dolog.Mivel az oviban is megkapják alváshoz,így nincs az,hogy össze van zavarva(itthon lehet,ott nem).Mivel napközben-itthon sem-lóg a szájából,nem érdekel.Szóval:nagyon jól csinálod,most már végig kell csinálni.Esetleg vegyél neki valami apróságot jutalomként,illetve a cumi helyett.
2011. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én biztos azt csinálnám, hogy mondanám neki, hogy amiért ilyen ügyes volt, és már ilyen nagy lány, hogy nem kell neki a cumi, elmentek és vesztek neki egy jó puha állatkát, ami ezután mindig vele alszik.


Nálunk már elmúlt 3 éves, amikor a cumi lent maradt az autóban és nem emlékeztünk rá, hogy hol van. Mi mondtuk neki, hogy biztos elvitte a cumitündér, mert látta, hogy őneki már nincs rá szüksége és majd hoz helyette valami meglepit. Így is lett másnap kapott valami kis apróságot.

2011. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi a baratnommel az osszes cumit egy dobozba tettuk es azt mondtuk a kislanyanak, hogy a cumimano jon utanna es elviszi a kisbabaknak mert nekik nagyon kell a sok cumi. De a cumimano nagyon rendes es hoz neked helyette olyan jatekot ami a nagyobbaknak valo. Igy a cumimano odatett az agyahoz egy masik dobozt amibe egy kepeskonyv volt es par kis muanyag jatek meg egy kinder tejszelet. :)) Olyan hatalmas volt a boldogsag, hogy a cumikat nem is kereste. Hosszu ideig mutogatta mindenkinek mit hozott neki a mano a cumik helyett. 26 honapos volt ekkor most mar 3 eves a kislany.
2011. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen elvettem tőle őket.Neki is elalváshoz kellett vagy ha már fáradt volt.Én azt mondom,hogy minnél korábban kell elhagyni annál könnyebb lesz.Mondjuk ő 1 éves elmúlt már mikor rászokott.A szopi abbahagyása után nagyon-nagyon nehezen aludt el és akkor vettem neki.Most 2,5 éves nagyfiú és már kb. 2 hónapja nincs cumi.Hamar megszokta az új helyzetet.
2011. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
most ott tartok hogy visszahozzak a kukasbacsik,mert fel4 ota ordiiit mint akal,este is 2 ora az elalvas...kikeszul mindenki.....pokol
2011. okt. 27. 06:59
 10/16 anonim ***** válasza:
TARTS KI!!!!
2011. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!