Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire van szigorú üteme...

Mennyire van szigorú üteme nálatok az étkezéseknek? Mindig az asztalnál esztek közösen, adott időben (ha otthon vagytok)?

Figyelt kérdés

Nálunk a játszóterezés, ügyintézés, csavargás miatt szinte nincs is állandó napirend (leszámítva a déli alvást), így az étkezési idők is állandó mozgásban vannak, +/- fél-1 órával is akár. Nagyon szépen eszik a lányom (1,5) éves az asztalnál is, önállóan, kanállal, nem is igazán válogatós, de pl. ha úgy hozza úri kedve, csak a nappaliban a fotelében vagy a szőnyegen ülve hajlandó elfogadni bármit is. Én pedig különösebben nem csinálok ebből ügyet, nekem mindegy, hol eszik, csak egyen. Inkább arra „figyelek”, hogy nem rohangálok utána 3-4 féle kajával, ha valamit nem akar megenni, hanem 2 választási lehetőség felajánlása után azt mondom, most ez az ebéd, ha nem kérsz, akkor majd szólj, ha éhes vagy. Ez általában be is jön, kis idő elteltével jön és szól, hogy akkor ő most enne.

Továbbá nem mindennap eszik főtt kaját sem ( mondjuk úgy heti 2 nap nem), és azt sem mindig ebédidőben, hanem pl. alvás után, 3-4 órakor. Úgyhogy teljes az összevisszaság…

Ti hogy csináljátok?


2011. jún. 19. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Az evésnek és alvásnak nálunk kötött ideje van, az egyéb programokat ezekhez igazítom. Nem eszünk a szőnyegen sem, csak asztalnál. Így lettek nevelve, eszükbe sem jut máshol enni. Reggelinél és vacsinál kipakolom a felvágottakat, lehet választani, és akkor olyan szendvicset csinálok. Ebédnél minden nap főtt étel van, ami az ebéd az van, aki nem éhes nem eszik, de akkor vacsoráig nincs semmi. 5 fős családban nem tudok mindenkinek külön ugrálni óránként amikor épp eszébe jut, hogy enne. De nincs is ebből gond, megszokták, esznek amikor itt az ideje, azt ami van.
2011. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reggel tej, később kevés reggeli, fél egykor ebéd. Mindig. Ilyenkorra mindenhonnan hazaérünk. Asztalnál, velem. Etetem sokszor, mert nem enne. Felkelés után rögtön uzsonna, aztán program vmerre. Vacsora néha csúszik, az nincs mindig itthon, és ugyanakkor. A többi kaja kb mindig ugyanakkor van. Ha nem lenne rendszer, nem enne nornálisan. Igy is bajos néha:(
2011. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk asztalnál evés van. kb. 20 hónapos korától az apja is hazajön mindig ebédelni, mert közel dolgozik. de előtte is asztalnál ettünk, csak akkor ketten. persze nincs olyan hogy 12 kor fixen van ebéd, mert mondjuk van hogy ekkor kel, van hogy akkor, és ahhoz mérten reggelizünk, tízóraizunk, tehát előbb vagy később éhezik meg, vagy lesz álmos, ezt is belekalkulálom. de nagyjából fél 12-12 közt kezdünk el enni mindig. reggel gyorsan összedobom amit lehet hozzá, vagy előkészítem, aztán megyünk ki, 11, negyed 12-re hazaérünk, befejezem, ha még kell az ebédet, és eszünk. az apjának mindig mondom előtte, hogy inkább fél12 vagy inkább 12 az ebédidő, és jön akkor (amúgy meg sose ér oda időben. ált. késni szokott, nyilván nem teheti le a munkát, ha épp benne van vmiben). szigorúan a konyhában eszünk, szobában nincs étkezés. legjobban így lehet elkerülni a ragacsos, maszatos bútorokat. meg szokja meg, hogy az asztalnál ülve van étkezés. így abból se volt soha cécó, hogy utánarohongáljak kajával. ha kell eszik, ha nem, mehet isten hírével. nem tudom, emiatt -e, de nagyon jó evő, szinte mindent megeszik a 2,5 éves kislányom. persze van egy két dolog, amit tudom hogy nem szeret, pl. a tölött káposztát, vagy a zöldbabot. de ezekért én se rajongok annyira, tehát ritkán is vannak. szóval nálunk így van.
2011. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát akkor én vagyok a renitens,mert nálunk is előfordul,hogy a szobába eszik.A reggeli,ebéd mindig az asztalnál,viszont a vacsira az van,hogy bent eszi meg.mert akkor szokta nézni az esti meséjét,és ezalatt nagyon szépen vacsizik.ez az egyetlen étkezés amit bőven eszik,mert az asztaltól 4,5 falat után köszönöm,de nem kér többet.nem ette degeszre magát,de nincs türelme tovább ott ülni,sajnos ez az igazság.2.5 éves,kb kb december óta eszünk igy mert akkor kezdődött a nem eszem korszaka.az időpontok viszont mindig ugyanakkor vannak,reggeli 8-fél 9,ebéd fél 12,vacsora fél 7.ez mindig stimm,minden mást ehhez igazodunk,ha valahol vagyunk akkor is eszünk,csak mást,máshol.a szobába evés nekem sem tetszik,de tény,amíg nézi a mesét megeszi az egész szelet kenyeret.a többi étkezés ami az asztalnál van csak csipegetés.bármi jó tanácsot elfogadok,de erőszakoskodni nem fogok vele.
2011. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi életünkben elengedhetetlen a napirend, mert 4 kisgyerek van, még egyik sem iskolás. Ha spontán telnének a napok, soha semmire sem lenne időm.


Az asztalnál evéshez ragaszkodom. Nem eszünk a szobában, mindenki körbeüli az asztalt, és együtt eszünk. Nálunk ez családi hagyomány és nem szeretnék később azzal kínlódni, hogy leszoktassam őket a szobában evésről, vagy veszekedjek velük, hogy üljenek meg szépen. Ezt csinálják kiskoruk óta, és megszokták, tudják a rendet.


Én ennek csak előnyét látom, mivel minden szabályt komolyan betartatok, nem hisztiznek, nem lázadnak, tudják, ha valamire azt mondom, hogy úgy van, akkor úgy van, kár ellenkezni. Teljesen gördülékenyen mennek a napok, és mindenre van időm - magamra és a páromra, sportra, hobbikra is.


A napi egy meleg ételhez is ragaszkodom.

2011. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nagyjából fix az evés és alvás,persze ha olyan a program rugalmasak vagyunk.reggeli kb 8 és 9 között van,mindig az asztalnál,ebéd attól függően hogy mit evett reggel és mikor kelt 1 és 2 között van(tudom kicsit későn,de óraátállítás után ez az időpont majd 12-1 lesz)

szigorúan az asztalnál ülve.tízóraizni nem szokott uzsi vagy vacsi kint vagy asztalnál vagy a mi szobánkba a nagy ágyon van.ha rágcsálunk valamit az is előfordul hogy a mi szobánkba a nagy ágyon van,és tálcán.mert van pl melegszendvics vagy tejtermék azt megeheti ott is,de ha leves lenne azt nem.viszont evés közben nem szállhat le az ágyról.az ágytakarónk meg direkt gyerekbarát,könnyen mosható,könnyen szárad.de olyan nincs hogy ő most nem majd 10 perc múlva meg mégis eszik,az ő idejéhez igazodunk mi,tehát egyen szépen akkor mikor megbeszéljük hogy na most eszünk,hogy mit az meg tőle függ megintcsak mert igen rossz evő,megmondja ezt enne megkapja de ha utána kitalálja hogy mégse akkor nincs kaja más így járt.max két választása van de nem több.

2011. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi pedig a szobában eszünk, asztalnál. Kicsi a konyhánk, nincs étkezőnk, így a szobában van asztal székkel.

De nekem ez nagyon nehéz kérdés, ugyanis én szeretném valóban asztalnál evésre szoktatni a fiam, ez megy is most már reggelinél is, ebédnél mindenképp. De az uzsonna és a vacsi már nem annyira. Még etetem, tehát együtt enni még nem nagyon tudunk, és én sajnos megszoktam korábbról, hogy tv előtt eszek a szobában. (mivel sosem volt étkezőnk, a konyhában meg unalmasnak találtam az evést egyedül. Nem volt egy együttevős családom). Így korábban a reggeli is úgy zajlott, hogy megetettem a fiam, én meg be a fotelbe a tv elé, és ott reggeliztem. Szóval tudom, hogy ez gáz, és nem is szeretném, hogy ezt lássa, de a vacsoránál sajnos van, hogy ez van, hogy a híradó előtt esszük a vacsit a párommal. A fiam vagy abból kap, vagy előtte megette a székéből. Az uzsonna meg.. attól függ, ha játszózunk uzsonnaidőben, akkor kis gyümölcs, vagy golyó, vagy kifli, amit meg tud enni (persze nem a játszón, de ezért nem maradunk otthon 5-ig, vagy nem megyünk haza) De van, hogy pl. vendégségben úgy bepogácsázik, hogy azt betudom vacsorának, és akkor nincs is vacsora, csak a fürdés utáni tápszer. Anyósomoknél super, ebédlő, nagy asztallal, és az az igazi együttevős család, reggelinél, vacsoránál mindent kipakolós és nekünk csak válogatnunk kell. Sajnos én nem így nőttem fel, pedig ez lenne nálam is az elvárt. Mondjuk 1,5 éves a fiam, még nem rakok ki neki parizert meg szalámit meg szalonnát meg sonkát egyszerre, még azt eszi, amit adok neki :o)

2011. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!