Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérharc? Meddig mehetnek...

Testvérharc? Meddig mehetnek el a tesók, mennyire hagyod a nagyobbnak hogy ránőjön a kicsi fejére, hol avatkozol közbe? Egyáltalán közbeavatkozol? Hogyan? Igazságot szolgáltatsz, magyarázol 20000djére is, vagy mit teszel?

Figyelt kérdés

A nagyobb 3,5éves lányka, a kisebb jövőhónapban lesz kettő.

Szeretik egymást, szoktak, hemperegni, mesét"olvasni", dumázni, ölelkezni, puszizgatni, jóéjt puszit, osztják a túró rudit, alapvetően nincsenek nagy problémák, de napi szinten vannak harcok... Időnként bunyóig, harapásig fajulnak a dolgok ha anyuka elfordul... Azt se akarom hogy megegyék őket reggelire ha bekerülnek az oviba, de azt se hogy erővel nyomatékosítsák szándékaikat. Minden tapasztalat, tanács, témába illő könyv érdekel!

Köszönöm


2011. jún. 19. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két fiam van igaz a korkülönbség 3 év köztük. Nagyon klasszul meg vannak. Azt sohasem engedtem nekik,ohgy rúgják, harapják egymást. Olyankor erélyesen közbe avatkoztam. Van testvér harc... de nem vészes. Szóval erőszakig nem engedtem sose.. de van kiabálás, birkózás, néha csapkodás.. de vérre menő nem lehet!!!!
2011. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ilyenek voltunk a húgommal, nem tudom mikor nőttük ki. :D Már jó rég volt. De emlékszem, apukám ha verekedtünk, szétszedett minket, és jött a "boxmeccs". Eleresztett minket, és fél percig bunyózhattunk megint, közben viccesen kommentálta az egészet. Nyilván nevetésbe fulladt a dolog elég hamar. :)

De nem tudom, ez hány éves kortól jó megoldás.

2011. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idősek a lányaim. (Vagy majdnem. Szept lesz 4 a nagy, aug. lesz 2 a kicsi)


Vannak harcok, ütés/harapás is előfordul. Igyekszem csak ilyenkor közbeavatkozni, sima piszkálódásnál nem. Nálunk a nagy már ovis tavaly október óta (fél napos).


Én nagyon szeretem a "Mindennapi nevelés művészete" c. könyvet Elisabeth Plattnertől. Nem egy mai mű (1984-es), én sokat tanultam belőle.


Én azt látom, hogy most kezdenek igazán összenőni, szerintem a civakodás normális (még ha mi szülők a hajunkat tépjük is néha), mert alapvetően meg oda vannak egymásért, és egyre jobban játszanak együtt.

2011. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azt mondjuk nem írtam hogy a kisebb fiú... azt láttam máshol is hogy a fiúknak az ami még játék kategória, nálunk már rég frusztrálja a lányt, erősen reagál rá, bevadul és keményen odacsap vagy visszahúzódik és hagyja magát... köztes megoldás nem szokott lenni... Anya mondjuk jól viseli ezeket, de én tiszta ideg leszek, főleg ha nem igazságos... pl egyik elveszi a másiktól a játékot és ha a másik vissza akarja szerezni akkor odacsap egyet.....
2011. jún. 19. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező Apuka!

azt hiszem a tied természetes fáradt apuka reakció. Megfigyeltem,hogy mióta dolgozom és a fiaim "ölik" egymárkást én később szólok rájuk mint apa. Pedig én vagyok aki többet dolgozik. Középvezetőként napi 12-15 órát dolgozom és van amikor hétvégén sem hagynak békét.

Szóval apa aki szintén ledolgozza napit a saját stresszes munkahelyén nehezebben viseli a hangzavart amit a srácok csapnak. Talán adódik ez abból, hogy a két nem tűrőképessége ami a gyerekek által okozott "zajártalmat " illeti más-más. Apuka talán jobban vágyik a nyugira otthon:)

Anya meg megszokta a nyüzsit:)

2011. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
bocs lemaradt első voltam.. s most is "ölik " egymást birkózás és ordítás van:)
2011. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

középvezető anyukának:

A hangzavarral semmi problémám, sikitozásos futkározás, ugrabugrálós jipijupizás, hancurozás, játék móka kacagás, semmi gond, sőt, megnyugtat, boldogsággal tölt el, ha hallom az örömüket. A problémám az "én leszek az első bármi áron és fellöklek ha gyorsabb vagy"; a "hiába neked jutott eszedbe én erősebb vagyok"; a "ha nem adod vissza a játékom addig haraplak míg ki nem esik a kezedből" és a "szétverem a fejed a cumisüveggel mert megittad a teám"-mal vannak problémáim.... valamint az eddig vezető utakkal... Megvárjam hátha sikerül elrendezni, húszezredjére is magyarázzam el, hogy ő kisebb vagy éppen ő lány- ugye nálunk a nagyobb a lány a kisebb a fiú...Vagy hagyjam hagy rendezzék le egymás közt és erősödjön meg mind a kettő, hisz az erősebb kutya b**ik és ezt jó ha már most megtanulják, ez csak előnyükre szolgálhat.... ????

2011. jún. 19. 19:57
 8/13 anonim ***** válasza:

az apukák ezt máshogy szokták kezelni, mint az anyukák :-D

ti inkább az "életre nevelitek" őket, mi anyák inkább a társaságba (az óvónő vérbe fog szívatni, ha a te gyereked A verekedős a csoportban)

Ha nem én szembesülnék nap mint nap az óvónő panaszáradatával, én is inkább tökös legénynek és karakán csajnak nevelném a gyerekeimet, így viszont próbálom némiképp szelidíteni a dolgot. Ha már durvulás van, akkor szétválasztom őket (nem játszhatnak egy szobában egy darabig), illetve ha a zajszint már engem is zavar, akkor rájuk szólok, főleg ha emberek között vagyunk, és ha nem használ, akkor én is ordítok egyet arcba, ez elhalkítja őket egy pillanatra, jót nevetünk a sokk után és megint pár percig csöndesebbek. Nem szólok rájuk minden sz.rért, de azt sem hagyom, hogy valaki durván visszaéljen a pillanatnyi erőfölényével (pl volt, hogy a kicsinek kirántotta a nagy a könyökét rángatózáskor és a sebészeten pattintották vissza, na ez többet nem fordulhat elő)

2011. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a két fiúnál ( megint első vagyok) állandó a versengés: "Aki utoljára ér az ágyba kukafej" " Én vagyok az első"

stb

ez állandó:)

De bírjuk, csak a türelem néha véges s azt tapasztaltam,hogy apukáknál előbb szakad a cérna ilyenkor mint anyukánál.

2011. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Az enyémek általában jól elvannak (7,5 és 9 évesek), de a nagyobb hajlamosabb az uralkodásra, ha csicskáztatná a kicsit akkor közbelépek. Bár most már ő se hagyja a magát, de egy időben volt hogy a nagy ugráltatta, hogy hozd ide ezt, hozd ide azt..
2011. jún. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!