Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérharc? Meddig mehetnek...

Testvérharc? Meddig mehetnek el a tesók, mennyire hagyod a nagyobbnak hogy ránőjön a kicsi fejére, hol avatkozol közbe? Egyáltalán közbeavatkozol? Hogyan? Igazságot szolgáltatsz, magyarázol 20000djére is, vagy mit teszel?

Figyelt kérdés

A nagyobb 3,5éves lányka, a kisebb jövőhónapban lesz kettő.

Szeretik egymást, szoktak, hemperegni, mesét"olvasni", dumázni, ölelkezni, puszizgatni, jóéjt puszit, osztják a túró rudit, alapvetően nincsenek nagy problémák, de napi szinten vannak harcok... Időnként bunyóig, harapásig fajulnak a dolgok ha anyuka elfordul... Azt se akarom hogy megegyék őket reggelire ha bekerülnek az oviba, de azt se hogy erővel nyomatékosítsák szándékaikat. Minden tapasztalat, tanács, témába illő könyv érdekel!

Köszönöm


2011. jún. 19. 17:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is borzalom a helyzet. 3 és 11 éves fiaim vannak.

Amikor már nagyon durva a helyzet, nagy felbosszantja a kicsit az megy megy neki a porszívó csövével, akkor mind a kettőt különszedem, egyik megy az egyik büntisarokba, másik a másikba. Persze a nagy elbohóckodja azt is...

Nem egyszerű.

Megtanította az udvaron, hogy lehet bottal hadonászni, persze ő faragott rá. mert amikor nem is gondolt rá, a kicsi odament egy nagy bottal és jó nagyot rávert a karjára. Mindent a nagytól tanul el, aztán meg megy a visítozás.

2011. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 3,5 év van. Mikor kicsik voltunk nem telt el ugy nap hogy napi 2-3 alkalommal nem orditottunk veszekedtünk volna ami mindig verekedésbe torkolott. De nálunk már kicsiként se volt jo kapcsolatunk. A verekedést igaz kinőttük, tesom azota egyetemre jár kolis, én középsuliba így hétvégn találkozunk csak meg szünetekbe mikor nincs vizsgája. De ígyis még azt az egy napot nem birjuk ki hogy ne veszekedjünk. Sokszor / én vagyok a kisebb/ nem is az én hibámból veszekedtünk/veszekedünk de mégis engem szidnak le. 17/L
2011. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

gab:

na ez az amit én el akarok kerülni, hogy rossz tesók legyenek. Nagyon klassz ha van az embernek egy jó tesója akivel mindent meg tud beszélni, akire számíthat, akivel játszhat, megoszthatja a dolgait és ha mi szülök nem leszünk akkor is ott lesznek egymásnak és nyugodt lehetek hogy segítenek egymáson ha szükségük van egymásra... Rengeteg embert látok elveszni a süllyesztőbe csak mert nincs aki meghallgassa, csak akivel beszéljen, nincs aki kirántsa a xarból ha kell, vagy akivel osztozhatna az örömében, egy tesó viszont mindig ott van az embernek akár van párja akár nincs, akár vannak gyerekei akár nincsenek akár ott vannak még a szülők akár nem, SŐT adott esetben van amit a tesók megdumálnak és segíteni tudnak egymásnak viszont a szülővel ugyan azt már nm beszélik meg..... Ezért fontos nekem hogy a gyermekeimet megtanítsam harmóniában élni, de ugyanakkor azt se szeretném ha bármelyiket is megennék reggelire, vagy nem tanulna meg küzdeni, vagy úgy érné el a célját bármelyik is hogy azt más kárán hátán teszi.... ezért tettem fel a kérdést ki mit kezd a testvérharcal, ki hogy élte meg, kinek milyen most a kapcsolata a tesójával és az kezd bennem tudatosulni hogy igenis elég nagy az én szülői felelősségem hogy a gyermekeim milyen testvérek lesznek. Mondjuk ettől még sajna a problémakezelésben okosabb nem nagyon lettem.... :)

2011. jún. 25. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!