Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok, hogyan kezelite...

Hogy bírjátok, hogyan kezelitek 2-3 év körüli gyermekeitek önállósodási törekvéseit? Értem az alatt, hogy pl. hiszti van, ha segíteni akarsz a cipőt, szandit felvenni, ha segítesz bármiben, mondjuk a wc-használatban.

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Örülök neki, mondjuk eddig sem voltam a nap 24 órájában 25-ben a seggében.
2011. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én is hagyom,ha nagyon sietünk mindig mondom neki,hogy hipp-hopp de menni kell,és ő engedi vagy ha nagyon erőszakoskodik,mire ő befejezi a hisztit már kész is.igy jot nevetünk,hogy mit hisztizett.én azt viselem már kicsit nehezebben ha egy nap már sokadszor kell feltörölni mert csak ő önthet vizet a kancsóból vagy a csapból stb.na akkor már csúnyán nézek.
2011. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ilyenekre gondoltam: ő "akar" tölteni.. nálunk pl. a hűtőn van italadagoló... néhány hete állandóan abból "pancsol". Mondanom se kell, mindenhol poharakba boltlom, sokszor ki is borul. Emellett: lassan 1 éve szobatiszta a lányom, ezzel nincs is gond! Csakhogy mostanában már egyedül megy wc-re, úgy, hogy nem is szól... Persze, maga is akarja kitörölni a popsiját... Hát, mondanom se kell, nem mindig sikerül tisztán :S Épp most voltam takarítani... Eddig a tesókkal játszott, aztán csak azt hallom, "Anya, kakiltam!" rohanok, de már kászálódik le a wc-ről és keni... meg törli a popsit, de ugye rosszul.. (bocs, hogy leírtam!)

Mondom, örülök, hogy nő, ügyesedik, de valahogy a nagyok ezt nem csinálták... :))

Nincs szó róla, hogy állandóan utána szaladgáltam volna eddig, mert nem ő van egyedül, nem is lenne erre időm. Csak néha elgondolkozom, hogy hogy bírtam régen a nagyokkal :D

2011. jún. 19. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
és még azt mondják hogy a rutin meg az évek.... fenét... az elsőnek-lány-elég volt egyszer szépen elmagyarázni, megértette, max ha nem egyszer követte el a hibát, megkapta a maga pici pofonkáját az élettől és igen apa igazad volt és tanult belőle, harmadszor általában nem követte el ugyan azt a hibát.... a második-fiú- elmondhatom neki akár 50szer is hogy ne a terasz szélén mocizzon ő akkor is hősködik és rendszerint leborul-mondjuk nem üti meg magát mert fűre esik na de mégis.... :) De amikor mondjuk a konektorrol van szó, vagy az asztal tetejéről, vagy hasonló akkor leszek kész.... Természetesen a nagyobb meg majmolja mert látja hogy foglalkozunk a kicsivel és vele is kell foglalkozni....
2011. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:))))

A rutinnal nincs gondom, eddig minden ment is flottul :) de most ez számomra új :) Még nincs 3 éves, de néha "túl" önálló akar lenni... aztán meg takaríthatok :S

Igaz, egy igazi lány, hatalmas öntudattal..

2011. jún. 19. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak sem lehet semmiben sem segíteni.

Küzd, veszekszik, sír, de akkor sem.

Makacs egy természet, de már egész kicsinek is nagyon önálló volt, el volt egyedül mint a befőtt.

Ilyenek imádom, igazi pasi!:)

Jövő hónapban lesz 3 éves.

2011. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az enyém augusztusban... Gratulálok a kisfiadhoz! Hát, igen, egyéniségek, az biztos :)
2011. jún. 19. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves vagy nagyon.:)

Neked is sok boldogságot.

2011. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a fiam ha olyat csinál akkor én elvárom tőle hogy takarítsa fel és örömmel meg is teszi... mnap kaptak egy egy pohár kefirt, lány megitta, fiu kiöntötte csibészségből... kicsit csúnyábban néztem rá, irgum burgum takarítsd fel, hogy néz ki? Ment totyogott a fürdőbe hozta a felmosót és jól szétkente :) De ez nála már a takarítás jele! Mikor meg volt akkor jöttem én és feltakarítottam és még meg is dicsértem :) Szerintem ha az önállóságát felelősséggel és a következmények viselésével párosítod akkor az még jó is!Persze most mondjuk lehet hogy nehéz de mondjuk később sokkal könnyebb lesz, pl a lány után már nem kell takarítanom, simán elmerek vele menni egy csöpögős hotdogot is enni, nem eszi le a ruháját! :) vigyáz az üccsire ne borítsa ki, ha mégis akkor feltakarítja-ő már nem szét keni.
2011. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!