Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam jobb arcfelén van 3...

Kisfiam jobb arcfelén van 3 apró miteszer, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés
Eddig csak két pici fekete pötty volt, ma már 3. Azért kinyomni csak nem akarnám... Lehet rá kenni vmit?
2011. jún. 20. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
kenőcs sztem nincs rá, ki kell nyomni
2011. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Vidd kozmetikushoz!


Na jó, ez csak vicc, remélem a kérdésed is.

2011. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: köszi!

Második: képzeld, nem vicc...

2011. jún. 20. 17:13
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

"Hogyan kezeld a pattanást a babánál?


Kezelési lépések:

Első lépés. Állapítsd meg, hogy a gyerek arcán levő kiütés pattanás-e. A bőre ilyenkor pirosas lesz, kis fehér pontokkal.

Második lépés. Figyelemmel mosd meg a gyermek arcát egyszer egy nap, ha sűrűbben mosod, akkor irritálódhat a bőre.

Harmadik lépés. Próbáld meg a pici arcát minél tisztábban tartani.

Negyedik lépés. Egy száraz szalvétával töröld le a gyermek arcáról a zsiradékot, ahányszor szükség van rá.


Tanácsok és figyelmeztetések a csecsemő bőrén található pattanások kezeléséhez:

• abban az esetben, ha egy pattanás piros és földagadt lesz, hívd a gyermekorvost, mert lehetséges annak elfertőződése

• ne használj olajt vagy krémeket a baba bőrére, mert ezek súlyosbíthatják annak állapotát

• ne dörzsöld a gyermek arcát, irritációt idézhet elő és ezáltal súlyosbíthatja a helyzetet

• a gyermek bőrének kezelésére ne használj pattanást kezelő szereket."


Nem szabad kinyomni.

2011. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A pattanás és a mitesszer eléggé különbözik kedves 3. válaszoló.

Én megkérdeznék egy kozmetikust v. egy bőrgyógyászt.

2011. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is volt két miteszer az arcán és tiszta kézzel kinyomtam őket, mert tényleg feltűnően nagyok voltak. Nagyon vigyázz, nehogy "lyukas" maradjon az arca...
2011. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném bőrgyógyászhoz!
2011. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kislányom arcán voltak a télen apró mitesszerek. Vagy nem is egészen azok, inkább ilyen kis fehér akármik. A karján is tapinthatóak voltak később ilyenek.

A körzeti gyerekorvos írt rá egy gyógyszertári szert. Egy másik gyerekorvos, akihez magán úton vittem más probléma miatt,azt mondta, hogy gyengén nyugodtan megnyomhatom tiszta kézzel.

Na, akkor kire hallgassak? Nem nyomkodtam, rákentem ezt a krémet és szépen eltűntek mind egy szálig.

2011. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fél évesen volt egy miteszere. Elvittem gyermek bőrgyőgyászhoz, azt mondta, ha nincs sok nem kell vele semmit csinálni. Ha sok van akkor szokott antibiotikumos kezelést alkalmazni. 1-2 hónap múlva nyomtalanul el is tűnt.
2011. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!