Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek a temetésre?

Elvinnétek a temetésre?

Figyelt kérdés

A nagymamám elhunyt. Anyám sehogyansem akarja elfogadni, hogy nem akarom elvinni a temetésre a 3 éves és 16 hós gyerekeimet.

Szerinte bunkó/érzéketlen stb vagyok, mindennek elmond pedig én próbáltam elmagyarázni az érveimet de nem fogadja el.


- Autópályán is 3 órás az odaút (plusz szünetek) és még légkondi sincs a kocsiban.

- Aznap ott kéne aludnunk valamelyik rokonnál, ez ugye elég körülményes : rengeteg cuccot vinni pl ágyneműt a kicsiknek, mert ismerem a szóba jöhető rokonokat, nem túl tiszta-rendes népség. A nagyobbom porallergiás, itthon nagyjából tünetmentes, de ott eléggé be kéne gyógyszereznem hogy ne fulladjon, kb mintha félig bedrogoznám :-( A kicsi meg mindent a szájába szedő időszakban van...

- A kicsi most nemrég kapta a 15 hós oltást, valószínű, hogy pont abban az időszakban jönne elő nála az oltás utáni láz (eddig is minden oltásnál belázasodott úgyhogy most is várható), őt már csak ezért sem akarom cimbálni.

- anyósoméknál jó helyük lenne, szeretnek ott lenni, szoktak is ottaludni, gond nélkül rájuk merem bízni őket.

- és legvégül nem hiszem,hogy sok értelme lenne megélniük a tort meg a temetést. A heti 1 telefonbeszélgetésen kívül nulla kapcsolatuk volt a nagyimmal, a kicsi még csak nem is találkozott vele sosem, a nagyobb is csak 2x de ebből egyre emlékezhet maximum. Egyáltalán nem tekint rá közelálló családtagként, és szerintem nem kellene kitennem ennek az egésznek csupán "illendőségből"


De lehet hogy n gondolom rosszul, kérlek, osszátok meg velem a véleményeteket.


2011. jún. 22. 09:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Off, 11.32-es. nemrég voltam egy esküvőn, idegbajt kaptunk a síró kisgyerek szüleitől. Imádom a gyerekeket, nekem is van most kisbabám, de tönkre tette a szertartást, és a videó, amit emlékbe készítettünk a párnak, úgy van összevagdosva, hogy ne csak a gyereksírás legyen benne. Persze nem a baba a hibás, hanem az eszes szülők, hogy egyrészt elhozták, másrészt ha már sír, nem mentek ki vele.

Bocsi az offért, csak eszembe jutott.

2011. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megerősítést, és örülök, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy jobb lesz nekik ha itthon maradnak !

Remélem anyukám is megbékél a döntésemmel.

2011. jún. 22. 13:19
 13/13 anonim ***** válasza:

A kicsi nem tudná nyugodtan kivárni a szertartást, a nagy meg még meg is ijedhet, szerintem ekkora gyerekeknek nagyon nagy megrázkódtatás egy csomó fekete ruhás, zokogó ember. Ha valamennyire felfogják, miről is van szó, akkor annál rosszabb végignézni, ahogy egy embert a földbe temetnek. Szerintem ilyen korban ez rendkívül sokkoló lehet.

Az általad leírt többi indok már csak hab a tortán. Én biztos nem tenném ki ennek az ilyen korú gyerekemet, akárki akármit mond. Egy nagyobb, mondjuk 6 évtől fölfelé, már esetleg eldöntheti, akar-e jönni. De akkor se más döntdön, az én gyerekem, az én felelősségem, úgyhogy nem kell beleszólni.

2011. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!