Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar székelni a gyerek?...

Nem akar székelni a gyerek? Megoldások érdekelnek?

Figyelt kérdés
4 hónapja küzdünk ilyen gondokkal. Először a szorulás volt, most át ment nem kakilásba:-( Külsőre minden oké, eszik játszik, jókedvű, de ha a nagydologra kerül a sor, órási hiszti, és semmi eredmény. Órákon át üvölt, de nem nyom, eredmény általában kúppal születik. Hiába dicsérjük és mondjuk milyen fontos 4-6napig képes visszafogni:-( Már tanácstalanok vagyunk, az orvos sem érti(most elküldött sebészetre, hátha a végbéllel van valami). Arra vagyok kíváncsi, hogy volt valaki hasonló helyzetbe hogy oldódott meg? Esetleg szak ember segített?
2011. jún. 22. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk.

ű5 éves a lányom, kb. fél éve (kopp-kopp) rendesen kakil.

Előtte: már az ügyeletet hívtam, h mit csináljak, mert akkor már 3 napja nem volt széklete. Akkor mondták, h körtefecskendős beöntést adjak neki. Hát, ez azért jó volt, mert volt tőle kaka. Meglazitotta a végbélnél azt a kemény, beszáradt gumót, meg a székelési ingert is kiváltotta. Patikában lehet venni körtefecskendőt, rz a neve. Langyos kamilla teát kell beletenni, a tájékoztatója irja, hogyan kell.


Egyébként próbáltuk régen a Laevolacot, éhgyomorra, eleinte jó volt, de aztán egy idő után már nem. Próbáltuk éhgyíomorra a HÁZI szilvalekvárt, és rá langyos cukros tejet. Eleinte ez is használt. Próbáltuk a Hunyadi vizet, baromi keserű, de megitattam vele. Eleinte ez is jó volt. Végigzongoráztunk mindent. Ja, a kupot is -glicezines kipróbáltuk. Eleinte...


Jaj, még 1 jó tipp: MARSLAKÓ nevű vitaminkészitmény. Bizosan hallottad már h van ilyen... Nekünk 1-2 évig nagyon jó volt!!

Amig szedte, volt kakija! Komolyan! Aztán olvastam a tájékoztatóján, h valami van benne, ami jó a bélnek-annak a működéséhez. Már nem is tudom, mi annak a neve, de tényleg jó volt!

2011. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

néhol elgépeltem, glicerines kúp meg hasonlóak :)

Milyen módszereket probáltál már a kaki előcsalogatására?


Szerintem tudok Neked segíteni, mert mi már mindent kipróbáltunk.


Ja, nálunk az volt a baj, hogy


1. keveset evett- ma már nagyon jó az étvágya (mondjuk a bölcsiben azt mondták, jól eszik)

2. sok édességet evett a lányom

3. visszatartotta a kakit, mert elég bogyózós fajta (egyszer biztos fájt neki mikor azt a keményet kinyomta), mint én, valami van nálunk, h így összeáll a széklet, és kiszárad...

2011. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kiscsillagom.hu-ra írok is:-) A fiam 21 hónapos, és (szerintem) mindent megpróbáltunk. Laveloc szirup, szilva lekvár, szilva lé, kamilla tea, rost keksz, tamarin lekvár, aktivia... és még sorolhatnám. Nem adok semmi hasfogót(kakaót se). Azt már elértük, hogy ha nincs is kaki 3-4 napig, akkor az nem kőkemény, de mégis mire oda jutunk olyan sok salakanyag van, hogy egyszerűen nehéz kinyomni. A beöntő labdát is megpróbáltam, de nem volt az igazi, és nagyon megviselt mindkettőnket.
2011. jún. 22. 20:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Jutottál valamire?

Figyu, a MARSLAKÓ vitaminkészítmény vagy táplálékkiegészítőt nem próbálod ki? Írtam, tudod, h nekünk addig egész rendben volt a széklet...

2011. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Elviszem sebészetre, a házi doki mondta, hogy lehet valami belső szervi gond is. A marslakókat megpróbálom, ártani nem árt:-) Legalább a vitamin meglesz:-)Köszi a tanácsot.
2011. jún. 27. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!