Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tud megtanulni egy...

Mikor tud megtanulni egy kisgyerek két kerékkel biciklizni? A tiétek hány éves korában tanult már meg könnyen menni pótkerekek nélkül is?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

4-dik szülinapja után 2 nappal. De szerintem ez nem jellemző, ő az egyetlen kiscsoportos, aki kétkerekűvel jár biciklizni.

Én 5 évesen korom után tanultam meg. szerintem átlag a középső-nagycsoport. Ez attól is függ mennyire érdekli a gyereket a biciklizés, és milyen az egyensúlya. Én sejtettem, hogy ez nálunk hamar fog menni, mert hihetetlen az egyensúlya na meg nagy sportember, semmi más nem érdekli csak a kinti dolgok.

Egyik gyerek ilyenben jó, a másik meg olyanban. Pl az enyém nem rajzol. számolni se akar, legozni se szeret. Viszont a mozgás a mindene. Szóval gyerekfüggő.

2011. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3. szülinapja előtt 3 héttel tanult meg kb. 1 óra alatt. 2 éves kora óta futóbiciklizik, az egyensúlyozást itt megtanulta, télen pedig tekerős kismotorral nyomta, így megerősödött a lába is. Az oviban nálunk is ő volt az egyetlen aki 2 kerekűzik. Pótkereket sosem használt, és ha jót akarsz tenni neki akkor ne is vegyél pótkerekes biciklit, csak futóbicajt és utána kétkerekűt.
2011. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
1 vagyok. Én meg a botos módszert sem javaslom. Utcába látom sokfelé, hogy belenyomnak egy lapátnyelet és erőltetik. Semmire nem mennek vele. Igazából sztem ez olyan mint a bilizés, ha akarja menni fog. Fiam is csak elővette, mert ezen nem voltak pótkerekek és két óra múlva már tokéletesen ment. Semmi kínlódás előtte. Nem szabad erőltetni. A gorkorizást is úgy tanulta meg, én egyszer sem fogtam a kezét, esett-botlott, majd jóval hamarabb ment, mint akit támogattak. :-D
2011. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5 évesen.
2011. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én kb. 2-3 (inkább 3)évesen tanultam meg pótkerék nélkül bringázni.az utcánk nem volt leaszfaltozva ás óóriási gödrök voltak benne.nos,anyukám futkározott utánam ilyen terepen én meg mentem mint állat:)képzelhetitek

12/L

2011. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkét lányom nagycsoportos korában, 6 évesen.
2011. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

én is 5-6 kôzôtt voltam és emlékszem egész addig volt ijesztô a dolog, mìg anya vagy apa jôtt segìteni, ôk az ûlés aljàt fogtàk hàtulròl, majd ravaszkodni akartak, hogy ha nem figyelek elengedik, erre hamar ràjôttem és ment a hiszti, hogy de ne engedj el!! :)

Majd egyszer hazafelé jôvet a mamàtòl ismét kezdtem volna a hisztit anyunak hogy segìts, ô meg ràmfôrmedt, hogy te akartàl biciklivel jônni, ha nem tudsz vele menni, akkor toljad, nagylàny vagy màr! :)

Erre fogtam magam, felûltem és elkezdtem tekerni, anya meg csak nézett, hogy hàt miivan? ez tud biciklizni??? :)

Jò volt, szerintem se kell sokat segìteni, bàr gyerekfûggô...

2011. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5 éves a lányom, és még nem tud :-( Vagy inkább nem mer.

Megemeltük a biciklijén a pótkereket, hogy tudjon egyensúlyozni, de ha dől, még tartson rajta, de ennek az lett az eredménye, hogy féloldalasan hajtja.


Arról hallani sem akar, hogy pótkerék nélkül menjen.


Azt találtam ki, visszahozom az eggyel kisebb régi biciklijét, és arról veszem le a pótkereket, arról a talpa is leér, nem csak a lábujja, hátha nagyobb biztonságban érzi majd magát.


Én 5 évesen, magamtól tanultam meg.

Tesómat 10 évesen még bottal tologatták. hátsó udvaron, mert anyukám már szégyellte! :-) Aztán valahogy csak megtanult.


Unokaöcsém, egy rendkívül jó mozgású, ügyes gyerek, most 7 éves, és kb fél éve tanult csak meg biciklizni.

2011. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 5 évesen tudott 2 keréken biciklizni

2011. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!