Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiaim elkapták a hányás...

A fiaim elkapták a hányás hamenéses vírust. Hasmenésre mit lehetne még adni?

Figyelt kérdés
Sajnos a fiaim(4 illetve 2 éves) elkapták a hányás hasmenést Hétvégén. Hányni szerencsére már nem hánynak,de viszont még mindig megy a hasok,főleg a kicsinek(de nagyon). A gyerekorvos azt mondta,hogy Smectat adjak nekik,Humana Elektrolyt és Normafloret. Utóbbit simán beveszik,de a Smectat és a Humana Elektrolyt(egyáltalán nem isszák meg a kezdetektől) sugárba visszajön belőlük 2 napja. Próbáltunk széntablettát is adni,de az is visszajön. Nincs valami esetleg amit még adhatnék nekik? Próbáltuk sokféleképpen beadni,de mindig ez a végeredmény,hogy visszajön.
2009. márc. 25. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Hagyományos dolgok. Főtt krumpli, háztartási keksz, kevés mozgás. A kaja falatonként, egy falat, 10 perc pihi.

Gyógyszerrel se tudsz többet elérni.

(Tapasztalat, végigment nálunk is a vírus, a hányásnak 1 nap alatt vége volt, a hasmenés/émelygés része mindenkinél maradt 3-7 napig.)

2009. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezeket adjuk nekik. Meg még natur riszt ajánlott az orvos. Hát akkor várunk türelemmel.
2009. márc. 25. 08:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd ami kijön, maradjon a Normaflore, mellette a keksz, főtt krumpli, főzhetsz nekik egy-egy csésze kamillateát, és nálunk ebben az időszakban bejött jóminőségű étcsokoládéból egy-két kocka délelőtt és délután. ( de csak étcsokoládé!! )

Sok-sok folyadék egy csipet sóval.

2009. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A natur grízt meg hidegen add, a hűs ennivaló nyugtatja a gyomor-bélrendszert.
2009. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. márc. 25. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a patikus, hogy a vírusos eredetű hasmenést nem szabad visszafogni, mert akkor nem tisztul ki a vírus, és széntablettát sem szabad rá szedni. Tehát kifejezetten hasfogó gyógyszert nem jó adni rá. Keksz, ropi, főtt krumpli, citromos tea... szóval a bevált praktikák.
2009. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy a főtt sárgarépa is nagyon jó hasfogó, ha szeretik a fiaid, vagy sárgarépás ital. Az én fiam is nemrég esett át ezen a víruson és neki is az segített. Ill. neki egy darabig mellőzni kellett a tejet(a tejtermékeket nem) mert attól visszatért a hasmenés.
2009. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Étcsoki hányás ellen cola kikekeverve a szénsav ha még picik!Amugy az én fiamnak normaflore-t adtam nagyon jó du.adtam be neki és estére már nem hányt és nem volt hasmenése sem!!!
2009. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!