Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10-11 hónapossal hogyan néz...

10-11 hónapossal hogyan néz ki egy napotok, hogy ha kettesben vagytok otthon?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Reggel felkelünk, átpelenkázom. Ő megy mindenfelé a lakásban, "segít" nekem a konyhában, amíg elkészítem a reggelijét. (A reggelije a tízóraija is egyben, tehát csak egyszer eszik délelőtt.)

- Megreggelizünk (előbb ő, aztán én).

- Ismét jár-kel, játszik a lakásban, amíg el nem álmosodik. Én meg futok utána, mert a játék nála csak a veszélyes, tilos dolgokat jelenti. :-)

- Amikor elálmosodott, akkor elaltatom. (Ez néha elég hosszú folyamat, mert csak cicin alszik el, ráadásul gyanakvó, felébredezik, ha megszöktem mellőle.)

- Amíg alszik, lezuhanyozok, kicsit belenézek a netbe, és elkezdem a főzést (neki és nekünk is). Főzök, mosogatok, mosok. Bizonyos napokon ilyenkorra marad a takarítás is.)

- Felébred, ebédel, majd én is ebédelek. Eltakarítom a konyhát.

- Délután megyünk valamerre sétálni. Elég sokat szoktunk kint lenni, általában 2-3 órát.

- Hazajövünk, jön apa is haza. Ilyenkor vagy megyünk olyan helyre, ahova csak hárman érdemes (pl. nagybevásárlás, ruhát, cipőt venni, apával edzeni) vagy itthon játszunk. Olyan is van, hogy ha apa későn jön, a délutáni sétát megnyújtjuk és nagymamáékhoz sétálunk el.

- Este vacsora, aztán fürdés, még egy kis közös játék hármasban, aztán irány az ágy.


Persze ez az ideális nap. De mindig elég sok az elcsúszás. Van, hogy a főzés marad ki az alvás elcsúszása miatt, van, hogy már este sötétben sétálunk. Olyan is előfordul, hogy szinte egész nap ordít az úrfi és itthon kínlódunk, semmi sem sikerül. Szóval nem mindig ilyen "rózsaszínű" a kép.


11 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
7kor ébred a 11,5hós kislányom. Átjön hozzám a szobába ébreszteni, átpelusozom, átöltöztetem, beágyazunk, picit ideülök géphez, amíg ő játszik aztán megreggelizünk utána én is rendbeszedem magamat, játék. 10kor tízórait eszik aztán peluscsere és alvás. Általában 12ben ébred pici játék után 12-13 között beédelünk. Aztán kimegyünk levegőzni, időjárástól függ mennyi időt töltünk a szabadban. Ilyenkor el szoktunk menni rokonhoz, baráthoz, vagy csak játszira. 15-16felé uzsizik aztán alszik az ágyában. Ilyenkor házimunkázok, főzök, stb... 16-17:30körül ébred ilyenkor már csak eszeget, csipeget ezt-azt. Játszunk és közben Apa is megérkezik a melóból 18-19 között valamikor. Ilyenkor vagy elfutunk boltba esetleg mamihoz vagy játszunk/játszanak közösen. Ha itthon vagyunk általában én meglógok a közös játék alól és tevékenykedek valamit, mert mindig akad valami tennivaló. Délutáni alvás hosszúságától függően megy pancsizni Apával, de 21kor már aludni szokott.
2009. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!