Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányás és piros foltok, mi lehet?

Hányás és piros foltok, mi lehet?

Figyelt kérdés
2 éves lányom csütörtökön lázas lett és rettentő elesett volt, hányt. Tartott ez még pénteken is de már nem volt láz és nem hányt. Szombaton jól volt, nem volt láz, nem volt hányás. Most megint hányt és a testén (csak a hason. háton) rubeolához kicsit hasonló piros foltok jöttek ki. Nem kiütések! Mi ez? 3 napos láz? De mindenhol azt írják az nem jár elesettséggel. (A kicsi tesója pár hete volt 3 napos lázas, ő nem is volt elesett.)
2011. júl. 3. 12:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sok-sok folyadék és ha lázas, csillapítsd a lázát!!! Csak a kicsi el ne kapja!
2011. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem lepke vírusnak tűnik,az én lányomnak is ez volt,de nálunk hányás nem jelentkezett.Fenistilt kellett adnom neki és kalciummuscot (lehet,hogy nem jól írom) fél-fél ampullát reggel és este.Kaptunk kenőcsöt is rá,de az csak a viszketésre volt jó,az én lányom másfél éves volt,még nem értette,hogy ne vakarjuk.Amúgy nálunk öt hétig tartott és iszonyat nézett ki a gyerek,a nyolc éves lányomon két hét alatt átment.Szóval igazából nem tudsz vele mit csinálni.Ja és csak zuhanyozni szabad,szigorúan gyógyszertári fürdetővel fürdeni.Remélem nem fogtam mellé.
2011. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,szóval a fenistil,az fenistil cseppet jelent.Az előzőeken túl mást nem kell vele tenni,magától elmúlik.
2011. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Rám is mérges leszel, de én már csütörtökön elvittem volna dokihoz. Vagy legkésőbb pénteken.

Mi itt nem tudjuk megmondani, mi baja lehet, és még ha valakinek hasonló tünetei vannak is, akkor sem biztos, hogy a te kislányodnak ugyanaz a baja. Jobbulást neki, és hétfőn mindenképpen vidd dokihoz!

2011. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez az ötödik betegség, most éppen lepkevírus/lepkehimlő néven ismert, és éppen járvány van belőle!!! Úgyhogy nem kell meglepődni, hogy elkapta.

Egyébként ártalmatlan betegség, csak annyi a probléma vele, hogy nehezen diagnosztizálható, mert kb. millió féle tünete lehet, van, aki úgy esik át a fertőzésen, hogy észre sem veszi, vagy csak egy náthának hiszi.

Akkor könnyű diagnosztizálni, ha az arcon kijön a tipikus lepkeszárny formájú bőrpír. (Mintha lángolna az arcocskája)


Nincs rá semmi kezelés, vírusfertőzés, lejüzdi a szervezet magától. Csak napra, melegre ne menjetek, mert az fokozza a kiütéseket. Ja, és még pár hétig bármikor kiújulhatnak a kiütések, erre számíts.

2011. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!