Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától vennétek...

Hány éves korától vennétek házi állatot a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt papagájra, hörcsögre, macskára vagy kutyára... Kutya esetén természetesen nem neki kéne nevelni.

Itt inkább azon van a hangsúly, hogy hány évesen érti már meg, hogy ne nyüstölje az állatot, mert megharaphatja, megmarhatja stb.


2011. júl. 3. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
15 évesnél idősebbnek.
2011. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, odaírnátok azt is, hogy milyen háziállatot! Nem csak a felsoroltak közül írhatsz.
2011. júl. 3. 14:45
 3/14 anonim ***** válasza:
hörcsög az jó ötlet vagy tengerimalac:-)
2011. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

családi kutya, macska 4 éves kortól

saját állat, amiről gondoskodni az ő felelőssége, leghamarabb 12 évesen

2011. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekünk kutyánk van, a kisfiam 4, a kislányom 2 éves. A nagyobbik már régóta nem nyüstöli, a kisebbik is már csak néha. Mondjuk nagyon nyugis kutya (beagle 3 éves,) eddig akármit csináltak vele, mégcsak nem is morgott, ha már megelégeli őket akkor elvonul.
2011. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

6 évesen kaptam cicát, akiről gondoskodnom is nekem kellett (kertben tartottuk, etetnem kellett, tányérját elmosnom, fésülnöm a szőrét).


Ennyi idősen elég érett voltam, hogy megértsem, mekkora felelősség ez, és megtanuljam tisztelni az állatokat :)

2011. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

halaink vannak (azok nem harapnak :-))) és önetetőjük szal etetni sem kell csak havi egyszer teletenni a tartályt :-)))


de imádják nézni és mikor kicsik voltak akkor meg pláne


de törpehörit kaptak karácsonyra az sem harap max ha tényleg bántod lehet simizni egyebek és a nagyok gondozzák etetik stb.... (persze azért segítek nekik)

most a nagyok 9 és 6 évesek

2011. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia én tuti nem fogok semmilyen állatot venni a kisfiamnak ,sem most sem később!

Én állatmániás voltam mielőtt megszületett a kisfiam!

De most áh állat semmi,mert lehet rá allergiás ,bacilus forrás betegséget hordozhat , hiába tartjuk tisztán!!

De 16 évesnél idősebb gyerek kapjon csak állatot ,talán akkor már tudják értékelni is,no meg a felelősség. üdv Nikol

2011. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

A "gyereknek" csak tizenéves korában vennék.


Nekünk van egy családi macskánk, nyilván nem dobtuk ki, mikor jöttek a gyerekek, de nagyon sok időbe telt, mire megtanulták, hogy nem húzzuk a farkát, nem nyomjuk ki a szemét, nem vesszük el a kajáját...

2011. júl. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen állatot csak akkor vennék, ha én is akarom, mármint azt úgy tekinteném, hogy az az "enyém". Kamasz gyereknek sem igazán vennék kutyát, macskát, mert úgyis rám maradna, ha elkezd bulizni járni, haverokkal csavarogni. A kisebb gyerek meg még nem tudja nevelni, gondozni.

Hörcsögöt, tengerimalacot, meg hasonló kisállatot úgy 10 éves kor körül már igen, de persze fel lennék rá készülve, hogy ezzel nekem megint csak dolgom lenne.

Ennél kisebb gyereknek nem vennék állatot, maximum magamnak. 4 évesen a fiam pl. megérti, hogy mit szabad és mit nem szabad az állattal csinálni, de azért nem merném egyedül hagyni egy rágcsálóval a kezében, mert véletlenül is bánthatják egymást.

2011. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!