Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csikorgatja 2,5 évesem...

Miért csikorgatja 2,5 évesem éjszaka álmában a fogát?

Figyelt kérdés

Nappali alvásnál még nem vettem észre.

Adtunk le székletet, nem gilisztás, de azt hallottam lehet hogy attol még gilisztás, csak kakilás után kellene mintát venni a végbélből.

Mire utalhat még a fogcsikorgatás?


2011. júl. 6. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én soha életemben nem voltam gilisztás, de egész életemben csikorgattam éjszaka a fogam. Nem tudom, h nálatok milyenek a családi viszonyok otthon, de nekem apukám alkoholista volt. 8 éves voltam, mikor elváltak a szüleim. Mindig voltak hullámvölgyek, volt h sokáig nem volt csikorgatás, de volt, h évekig csikorgattam, minden nap. Mostanában a párom nem panaszkodik rá, h csinálnám, eddig egyszer hallotta.

Eléggé könnyen bestresszelek, nekem ezért van. Lehet, h a gyermeked is nehezen dolgoz fel bizonyos dolgokat, mégha te nem is adsz neki okot az aggodalomra. Akár a szobatisztaságra nevelés is, a mindennapi rutin is stresszelheti a gyereket v valamilyen mese.

2011. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2011. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó a cikk!
2011. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. nekem is eszembe jutott, hogy talán lelki okai vannak a fogcsikorgatásnak, mivel bölcsis és nagyon stresszes azóta. 3 hónapja jár, egésznapos, de soha nem alszik a bölcsiben, emiatt nagyon fáradt, és látom, hogy nem csak fizikailag, de lelkileg, szellemileg is kimerül. Sajnos nem tudom megoldani, hogy csak délig legyen, mert dolgozunk, a nagyszülők is.

Próbálok sok időt vele tölteni, az apukája is.

A lelki egészségén túl, a fogait is féltem, szinte kitör9 őket, ugy csikorgatja a fogait.

Egy 2,5 évessel elég nehéz még bármit is megbeszélni, de azért próbálkozunk.

2011. júl. 8. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!