Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megengedjem a nagyfiamnak,...

Megengedjem a nagyfiamnak, hogy a kislányomat megpisiltesse?

Figyelt kérdés
a fiam 13 éves, a lányom 3. nagyon jó testvérek, nagyon szeretik egymást.túrázáskor én pisiltettem a kislányom, (guggolva még nem tud pisilni) a bátyja megkérdezte legközelbb csinálhatná-e ő. megengedjem neki?

2011. júl. 10. 22:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit ledöbbentem a kérdéseden, számomra annyira nyilvánvaló, hogy a nagy segít a kicsinek. A lányom 2,5 éves, még pelusos, a fiam 18,5. Simán rábízom a tisztábatevést, még akkor is ha faltól falig összetojta magát a kisasszony. Hát olyankor aztán tényleg alaposan meg lehet tekinteni a puncit, sőt hogy pontos legyek, jól ki kell törölgetni. Eszembe nem jutott volna, hogy ebben bármi hátsó szándékot lássak, pedig sokszor szó nélkül viszi a fiam tisztába tenni a kicsit.

Szerintem pont az lenne a baj, ha már most tabuként kezelnétek ezt a kérdést, és ezzel bűntudatot ébresztenétek a nagyban.

2012. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

szerintem azért kéri, mert ez játéknak tűnik neki + ezzel gyakorolhatja az apaságot is (most biztos sokan meghökkennek,de szerintem ez ugyanolyan, mint amikor a kicsik az oviban papás-mamást játszanak, ott is a felnőtt szerepek elsajátítása történik és itt is)

szerintem egy 13 éves fiú nem gondol semmit e mögé.

engedd meg nyugodtan a fiadnak és ha lepisili a húga, hát majd megtörli a kezét vagy többet nem pisilteti meg. Nyilván a kérése nem azt jelenti, hogy ezentúl csak ő fogja csinálni :)

2012. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
94%
Az én bátyám is 10 évvel idősebb, és kiskoromban segített nekem. Ő sem lett pedofil, és nekem sem lett semmilyen lelki sérülésem. A testvérek között ez nem gáz..
2012. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
91%

Először nem értettem a kérdésfeltevést, végül a kérdező kommentjeiből felsejlett, hogy a kérdése lényege: VAN-E ELÉG ÜGYES hozzá a fia, hogy csinálja.


Kedves kérdező, eleinte mindenki kezdő, persze, hogy gyakorolhat a fiad, sőt, nagyszerű,h gondoskodó.


Totál paff vagyok most azon, mennyi választ LIKE- oltak le 0%-ra, vagy 30-40%-ra, amelyek pedig mind logikus, erkölcsös, értelmes beírások. Igen, sajnos sokan LIKE-nak nézik a hasznos gombot... :S Egyébként meg mivel serdül a fiú, még azt is természetesnek, tartom, hogy a húga teste is érdekes neki, és nyilván nem pedofil hajlam okán, hanem egészséges kamaszos érdeklődés is lehet ebben, de csak mellékesen, hiszen, mint írod, együtt nőnek fel, nap mint nap látja meztelenül a hugát.


Baj abból van, ha prüdéria veszi körül az ilyen helyzeteket és ezt nagyon komolyan mondom, esetek sora bizonyitja ,h bizony lelki probléma, pl. gátlásosság következhet abból; pl. családban: fordulj el, ne nézz ide, vetkőzöm; vagy pl. nemi kérdésekre kitérő választ adnak, stb. ; de még az is lehet problémás, ha -stilszerűen szólva- nagy feneket kerítenek a kérdésnek, pl. "óóóó fiam hát nincs is ebben semmi rossz, tudooood :)", van, aki pont ettől jön zavarba, stb.

Nem mellesleg a gyermekpszichológia is erre következtet a tapasztalatokból.


Szakmai gyakorlaton pl. KÖTELESSÉGEM volt kakis popsit -vagy ha éppen kérés után se törölte meg magát egy kislány, akkor puncit- törölnöm, ha úgy adta a helyzet, bár lehetőség szerint a dadus dolga, kivéve, ha nem ér rá, és minimum két óvodapedagógus van jelen.


Egy technikai javaslat: hogy ne sok esélye legyen lepisilni titeket, a hónalja alatt fogjátok a kislányt.


Egy óvóbácsi

2012. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én simán megengedném. Amúgy a fiam 3,5 éves ott szokott lenni ált. körülöttünk, mikor átpelusozom a hugát pl. kaki után. Feltérdel a pelenkázóhoz, nézi, azt is "megállapította" már, h a "huginak nem kukija van, puncija". És akkor? Most zavarjam el onnan? Dehogy is! :) 13 évesen már érik ugyan egy fiú, de szerintem egészséges testvéri kapcsolatban nincs szükség tiltásra, elvégre ő is lesz egyszer apuka!:)
2012. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy tartsa, ahogy te is tartod. Ha meg pisis lesz a keze, akkor meg törölje meg ugyanúgy, ahogy te is megtörlöd. Vagyis mindent csináljon úgy ahogy te, de előtte mond el neki, hogy neked is van, hogy lepisili a kezed, lehet ez vele is előfordul, akkor még véletlenül se ijedjen meg, vagy engedje el a kislányt, majd utána letörli! Szerintem ebből nem lehet probléma, pláne, ha eddig is törődött vele, látta ruha nélkül...

Ebbe a szituba perverziót, meg szexualitást belekeverni... nekem elég szánalmas, de azért megkérdezném azoktól, akiknek ez a véleménye, hogy akkor szerintük ha kb 10 év korkülönbség van a két gyerek között, akkor két külön háztartásba kellene őket felnevelni, nehogy a nagy meglássa a kicsit? Furcsák vagytok! ezért van annyi szexuálisan zárkózott, szorongó ember manapság, aki erőszakoskodik és mások megalázásával tudják kiélni magukat! Nem kell tabuként kezelni a nemiséget, mert azzal saját gyermekednek á

2012. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

á...rtasz!


ez lemaradt :)

2012. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!