Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha a két lányomn...

Mit csináljak ha a két lányomnak egyszerre kell pisilnie vagy kakilnia, de csak egy wc van itthon?

Figyelt kérdés
3 éves ikrek, a pisilés gyorsan megy dea kakilás van hogy 20 percig is eltart, ha az egyik kakil és a másiknak is kellene, volt már hogy bekekilt emiatt a gyerk, mert nem bírta vissza tarani, mit csináljak?

2011. júl. 11. 16:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mégis csak venni kéne egy bilit.
2011. júl. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
ikrek, de két nagyon eltérő személyiség, az egyik nagyon akaratos, a másik szelídebb és érzékeny lelkű. az érzékeny lelkű szokott szólni, és az akaratos beelőz. ma az akaratos mellé felültettem az érzékenyt is. az akaratos az érzékenyt az ülőke szélére nyomta és így ő oda kakilt. az akaratos saját területnek tekinti a wc-t a tesót nem engedi fel. az érzékenynek rosszul esne, ha bilire kényszeríteném, mert így is alsóbbrendűnek érzi magát. más dolgokon nem veszekednek, mert szinte mindenből kettő van. hogy tudnám ezt az ügyet megoldani?
2011. júl. 13. 17:07
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél 2 bilit,és mondd meg h amig egyszerre hajlandoak intézni csak a dolgukat,addig mindkettő bilizik.igy nem lesz különbség.
2011. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
én is vennék 2 bilit és egy kicsit szigorűbb lennék. Egyik nap ez ülhet a wc-re,másik nap az
2011. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

elég bizarr ez a két gyerek ül egy vécén dolog. :D

szerintem is szedd le a wc-ről a trónbitorlót.

nem ő szólt először, így járt, neki marad a bili.

legyél erélyes, igazságos. tanulja meg, hogy be kell tartani a szabályokat.

nincs túl nagy valószínűsége, hogy pont akkor pottyant a földre, mikor átteszed a bilire.

2011. júl. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
kétpetéjű ikrek, ugye? a nagyon eltérő személyiség miatt gondolom, hogy azok.
2011. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is az egyik nap az egyik, másik nap a másik módszer a jobb! A bilit mint mondtad utálják így szerintem vagy ez, vagy az amit itt a következetességről mondtak!


Az akaratosabbik lányod "előnyt élvez" az érzékenyebbel szemben! Az érzékenyebb szól hogy wc-zni kéne a másik meg berohan előtte és nem csinálsz semmit... Nem szólsz rá hogy a húgodnak/nővérednek kellett előbb mennie! És mivel a másiknak 20 perc míg kakil addig az érzékenyebb akinek tényleg kell bugyiba csinál!

Te mit csinálnál ha 20 percet várakoztatnának amikor érzed hogy kell? Ugyanezt!

Én leszedném a wc-ről de csak azért mert ha Őt hagyod akkor tuti a fejedre fog nőni és a tesóját is nagyon elfogja nyomni...

2011. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
amit mondjuk már így is elkezdett! Féltékeny a figyelmedre hogy szól az érzékenyebbik? Vagy ez olyan mint az én fiamnál hogyha lefektetném aludni rögtön eszébe jut minden más? Szól az egyik hogy wc és akkor az akaratosabbnak is eszébe jut hogy: úúú nekem is kell?
2011. júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Sztem két módszer közül választhatsz:

1. Egyezzetek meg, hogy egyik nap az egyik ülhet a wc-re, másik nap a másik. Ez legyen örök érvényű szabály, könnyű megjegyezni, és mentesülsz az "igazságszolgáltatás alól.

2. Az mehet a wc-re, aki előbb szól! És ha az akaratos beelőz, akkor igenis le KELL szedni az ülőkéről, és a másikat odaültetni! Nem hagyhatod, hogy ennyire uralkodjon a tesója felett! Gondolj bele, hogy mit érezhet az amúgy is érzékenyebb lelkű: anya a másiknak kedvez, pedig én minden jól csináltam ami tőlem telt (szólt időben, szófogadó, szabálykövető). És én járok rosszul, megszégyenülők (bekakilás, és annak átélése, hogy mellőzve van a tesóm miatt, az érdekeit nem védik, ki van szolgáltatva).

Ez persze némileg sarkítás, és nyilván nem tudatos eszmefuttatás a részéről. De attól még ezt mind átéli!!!


Neked kell odafigyelned, hogy kiállj érte, és megtanítsd kiállni magáért. Nem hagyhatod, ahogy az erősebb jellemű elnyomja és zsarnokoskodjon felette. Ez is a szülői feladat része.

Találd ki, hogy melyik utat akarod követni, és aztán ragaszkodj hozzá. Sajnos ha ennyire nagy dominanciakülönbség van ,akkor ez beavatkozást igényel. Remélhetőleg idővel némileg kiegyenlítődnek az erőviszonyok - ez ugye rajtad is múlik -, és képesek lesznek kompromisszumos megoldást5 találni önállóan.

De addig neked kell egyensúlyt teremteni.


egy gyógypedagógus

2011. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. egypetéjű ikrek.
2011. júl. 16. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!