Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás a 1,5-2...

Tejfehérje allergiás a 1,5-2 éves gyermeked? Adsz még neki vmilyen tápszert, melyiket, mennyit? Ha nem kap tápszert, mit alakítottál az étrendjén hogy pl elég kalcium jusson a szervezetébe?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 19,5 hónapos koráig szopizott, amikor abba hagyta, akkor már hiába próbáltuk a tápszert, nem fogadta el, undorodva eltolta magától.

Mivel szójára is érzékeny volt, semmi ilyesmi nem jött szóba. Rizstej/zabtej nem ízlett neki.

Nekem is azt mondta az orvos, hogy nem kell semmivel pótolni. Aztán szép lassan kinőtte, 2,5 évesen csináltak neki vérből tesztet, az már negatív lett. 3 évesen kapott először (tehén)tejet, nem lelkesedett érte, most lassan 4 lesz, néha megissza.

2011. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

úr isten!!!!


ahogy itt elolvastam a válaszokat hát teljesen le vagyok döbbenve!!!

az orvosokat ennyire nem érdekli semmi vagy mi van ebben az országban???

a kislányom 2,5 éves májusban derült ki hogy tejfehérje allergiás.neki 2 200 ml szójatápszert kellene innia.panaszkodtam a dokinak hogy nem issza erre befektette egy hétre kórházba hogy már pedig meg kell innia.már iszogatja de csak őszibaracklével.80-90 ml őszilé + 80 ml kész tápszer.

nem értem az egyik miért mondja hogy kell és a másik miért mondja az ellenkezőjét???


ti értitek?azt is tudom hogy akár szójára is allergiás lehet az aki tehéntejre az.és akkor miért kell mégis erőltetni a szóját?



ja és egy anyuka írta itt hogy neki a kislányra tojásra is allergiás.ő akkor mivel helyettesíti sütikben a tojást?ha olvasod légyszíves írjál már akár privátot is.köszike!



visszatérve nem értem ezt a világot!most akkor kinek higgyen az ember ha az egyik ezt a másik pedig azt mondja!?

2011. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Bocsánat, de nem voltam NET közelben egy ideig.

Én írtam, hogy a fiam tojást sem ehet.

Szívesen írnék neked privátot, de nincs kinn ez a lehetőség nálad, nem engedélyezted.

Ha még érdekel, és vannak kérdéseid, a 93%-os válaszoló vagyok, írj te privátot nekem!

2011. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 93%-os válaszoló!


én vagyok az akinek nem tudtál privit írni.nekem tejfehérje és tojás érzékeny a 2,5 éves kislányom.

pont ma voltunk bent a kórházba és rákérdeztem a tojásra .azt mondták hogy mivel alacsonyan termel a szervezete ellenanyagot a tojásra ezért direktbe ne adjam neki (pl.rántotta,bundáskenyér stb..),de a tésztaféléket eheti és a süteményekbe csökkentsem a mennyiséget (pl ha 2-3 kell akkor csak 1-et)


szóval azért így kicsit könnyebb dolgom van mintha 100 %-osan el kellene hagyni azt is.de azért érdekelne te hogy oldod meg a kisfiadnál a sütést főzést.pl a rántott dolgokat hogy csinálod?meg a sütikbe hogy helyettesíted és finomak úgy a sütik?vagy mondjuk ha egy sütit tojássárgával le kell kenni azt hogy oldod meg?


köszönöm a válaszod!

ha még segítségre lenne szükségem írok privátot.engedélyeztem a privátot.oda is írhatsz választ.

2011. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én is kerülöm a tojásos ételeket. tojásos tészta helyett pl durumtésztát veszek, sütikbe nem vagy csak 1-2 tojást teszek. És van egy remek honlap, ahol mindenféle étel közül lehet válogatni, és megjelölték hogy pl gluténmentes, tojásmentes, tejmentes vagy az összes. tejmentesetelekponthu a címe.
2011. júl. 26. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!