Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Természetes, hogy még hónapokk...

Természetes, hogy még hónapokkal később sem szól előre, hogy pisilni kell?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél éves, szívesen vesz fel bugyit és ügyesen pisil, kakil bilibe, wc-be, ha már úgy gondolom, hogy kell neki és ráültetem. De mikor nem ültetem rá és várom hogy szóljon mindig csupa pisis lesz a bugyija,gatyója. Ill. nagyon halkan szól, szinte csak én hallom meg és veszem észre, hogy mit akar. Természetes ez még 2-3 hónappal a peluslevétel után? Mindig mondom neki, hogy még azelőtt szóljon mielőtt a pisi belemegy a bugyiba, de ez sajnos nem sokszor fordult elő! Vannak praktikák?
2011. júl. 16. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A türelem a taktika,mást nem tudok mondani Neked.Lehet,hogy még nem érett meg rá,az is lehet,hogy pár nap múlva szólni fog.Ha bilizik rendszeresen,akkor eljön az idő és meglátod magától fog szólni.
2011. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, mert szeptembertől bölcsibe megy és állítólag ott nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel. Januárban meg betölti a 3-at és ha szobatiszta akkor átveszi az ovi. Nálunk a bölcsi ilyen szempontból elég rossz, azt mondják 5 hétig zárva vannak, az idő alatt szoktassa le a szülő a gyermekét, ha azt akarja, hogy szobatiszta legyen! :(
2011. júl. 16. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Alapból azt mondanám, hogy ennyi idősen már az is tök jó, hogy ennyire szobatiszta. Sok gyerek úgy van a pisi-kaki témával, hogy „fölösleges úri huncutságnak” tartja, nem szívesen szakítja meg vele a játékot (vagy bármilyen nagyon fontos tevékenységet). Szerintem ezt az oviban is el kellene, hogy fogadják, egyébként azért is van, hogy ott csoportos pisiltetés van a nap különféle szakaiban. Egy kiscsoportos szerintem elég gyakran bepisil, vinni kell neki váltóruhát és kész.

Azt gondolom, nincs semmi praktika, jól csinálod, szólj neki, hogy menjen el, amikor úgy érzed, már rég nem tette.

Egy dolog nagyon fontos szerintem: ne légy rá mérges amiatt, ha bepisil, ne szidd le, mert az csak ront a dolgokon!


(Máshol már írtam, hogy rettenetesnek tartom ezt a parát, amit a szobatisztaság körül művelnek Magyaroszágon. Stresszelik a szülőket és a gyereket is, nem veszik figyelembe, hogy mindenki másképp fejlődik, és az „erőltetett menet” miatt később mindenféle problémák lehetnek.)

2011. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!