Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki természetes "szerekkel"...

Aki természetes "szerekkel" kezeli gyermeke ekcémáját, megbeszélte az orvossal?

Figyelt kérdés
Olvasok shea-vajat, olivaolajat, körömvirág kenőcsöt, stb. Én nem merem semmivel kenni, semmiben fürdetni, amit nem az orvos mond, lehet, hogy bátrabbnak kellene lenne? Néha olyan a bőre, hogy rontani úgysem lehetne rajta :(
2011. aug. 10. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én többnyire azt használom amit az orvos fölír. Gyógyszertári fürdető és ha nincs receptem akkor úgynevezett hármas kenőcsöt veszek. Ezt a patikában keverik recept nélkül, nem olcsó. Egy kis tégely 500 Ft körül van. Viszont testápolónak ez a legjobb. Ha viszont gyulladt kivakart a bőre, nekünk semmi csodaszer nem vált eddig be, csak a receptre írt gyulladás és viszketés csökkentős kenőcs. Régebben próbálgattam készítményeket, Babé, meg valami másféle ekcémára valót, de egy csomó pénzt kiadtunk értük anélkül, hogy használtak volna. Nekem tényleg csak az orvos által írt cuccok jöttek be.
2011. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem mindig a doki írja fel a krémet alig 100.- de bevált illetve homeopátiás alkati szert keresett neki ezeket kapja télen és ha esetleg még mások kijön rajta
2011. aug. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondtam az orvosnak, hogy shea-vajat, meg kecsketej szappant használunk, azt mondta nekem kell megtalálnom azt a testápolót, ami használ neki. Nekem a szteroidos krémet írja fel mindig, meg a stearini-t, ami kb. az 50-dik krém, amit kipróbáltunk. Szerintem sokszor az orvosok sem tudják mi lenne a jó, például azt is én kísérleteztem ki, hogy az ásványi olajra allergiás, egyik orvos sem említette, hogy ilyesmire figyelni kellene.
2011. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi már 3 orvosnál jártunk, és az általuk felírt testápolók nem igazán használnak, ezen kívül meg szteroidot meg antihisztamint írnak fel, amiket nem szívesen vetek be, csak ha nagyon súlyos a helyzet. Szóval ezek után én már bármit kipróbálnék ha vki azt mondja az használ, főleg ha természetes anyagokról van szó.
2011. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi még jövő héten megyünk vérvételre 21 hónaposunkkal, aztán azt mondta a bőrgyógyászunk, hogy keressünk fel egy természetgyógyászt, mert itt az orvostudomány véget ért, és bármi megengedett, ami segít elviselni az állandó viszketést és persze nem veszélyezteti a gyerek egészségét. Persze megkért, hogy mutassam meg neki, amit ad a természetgyógyász.


Eddig aloe verát használtunk a természetes szerek közül, az elvakart sebekre. Az segítette a gyógyulást.


Mi is kb. a 100. kenőcsnél tartunk, de hogy mitől romlik vagy javul a bőre, rejtély.

2011. aug. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Egészen addig próbálkozott a barátnőm is a kislánya ekcémájának orvosi úton való gyógyításával, amíg bele nem fáradt, hogy nem jobb, hanem sokkal rosszabb minden orvos által előírt szertől. Akkor végre azt mondta, kipróbálja a foreveres termékeket, amit már régóta szajkóztam neki. Megvette, amit javasoltam, elkezdte használni, egy hét!! után a gyerekről az ekcéma majdnem teljesen eltűnt, használta tovább, mostanra a gyerek teljesen tünetmentes, semmi gondja.

Most sajnálja igazán, hogy nem hallgatott rám korábban. Szegény gyereknek jóval kevesebbet kellett volna szenvednie.

Leírom, hátha valakit érdekel: Foreveres Avocado szappannal kell a gyereket fürdetni, madj vattapamacsra tett Aloe Activatorral áttörölni, végül a Forever Propoliszos krémmel kenni.

2011. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ekcémát nem ugyyanaz váltja ki minden embernél és minden ember más...csodaszer nincs, ha lenne akkor az orvosok rögtön tudnák mit kell felírni és sokkal egyszerűbb lenne az élet! Én is úgy gondolom mindenkinek magának kell kikísérletezni mi válik be a gyerekének, természetesen úgy, hogy az egészségét ne veszélyeztessük. Van akinek forever, van akinek babés cucc,van akinek ilyen-olyan kencék, homeopátisás szer..stb.
2011. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem anyukám a nagy csodaszerbeszerző. :)

Ami nekem nagyon bevált a szteroidos krémeken kívül az a Sanatopik termékcsalád. Fürdetéshez és testápoláshoz is.

[link]

A másik ami nagyon jó az a manna szappan.

[link]

2011. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még 1 éves sem volt mikor kijött rajta.Próbálkoztam nagyon drága csodaszerrel(már a nevére sem emlékszem,csak az árára,ami 5000ft körül van),azt mondták csak gyógynövényből van,a gyógyszertárban lehetett megvenni,úgyhogy azt hittem megbízható. Na az első kenésnél úgy csípte a bőrét,hogy irány vissza a kádba. Azóta a doki ír fel krémet ami nem szteroidos,és az nagyon bevált.
2011. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!