Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a lányom...

Mit csináljak, ha a lányom rendszeresen elfelejti megtörölni a nuniját?

Figyelt kérdés
5 éves, mostanában nagyon szétszórt lett. sokszor látom, hogy pisis a bugyija amikor fürdetéskor vetkőztetem. nem pisil be az biztos, mert kevés pisi van csak a bugyin.

2011. júl. 16. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk szólj neki?
2011. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szóltam neki már többször. büntessem meg ha elfelejti? vagy töröljem újra én neki?
2011. júl. 16. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan töröld te a punciját, de azért mondogasd neki, hogy pisilés után meg kell törölni.
2011. júl. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, büntetni még véletlenül se, de gondolom, Te sem gondoltad komolyan.

Próbálj figyelni rá, hogy mikor megy pisilni, lehet, hogy elég, ha szólsz, hogy "Tudod, pisilés-nunitörlés-kézmosás". Hátha így rögzül benne.

2011. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy vizelettartási gondjai vannak?

(csak egy ötlet)

HA egyébként is szétszórt, ennek okát kellene megszüntetni...főleg ha ismeretes, de semmiképp sem büntetném...inkább segítenék.

2012. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott eszembe, hogy tul keson megy pisilni es pici becsorog.

Egyebkent menj vele parszor es nezd, hogy megtorli e. Ha nem, akkkor szolj neki.


Egyebkent tuti, hogy pisis a bugyija? Mert a pisi gyorsan megszarad es nem hagy nyomot, viszont a folyas ifen. Mar ekkora korban is elkaphat gombat pl.

2012. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A többi válaszhoz csak annyi: ha tényleg pisiről van szó, akkor:

1) kérdezz rá, amikor wc-ről jön (gondolom már egyedül szeret pisilni inkább), megtörölte-e rendesen. Régebben nem volt evvel gond? Engem meglepne, ha pl. 3-4 évesen rendszeresen megtörölte, 5 évesen meg már nem. Ha meg mindig gond volt evvel, egész egyszerűen szoktasd rá, türelemmel, szeretettel, következetességgel, mint bármi más alapvető funkciora, amit tanitani kell kisgyermekkorban, mégpedig tehát minimum akképpen, hogy rákérdezel utólag, de ha nem hat, akkor ott kell legyél, amikor pisil. Dícsérd meg minden alkalommal, amikor megtörli. Ám lehet, h rendszeresen megtörli és más a gond...

2) Példának okáért: ha egy héten belül nem szokik hozzá, a biztonság kedvéért szervi kivizsgálás, hátha vizelettartási gond, ahogy fentebb is írták.

2012. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólj neki mindig, mikor megy pisilni, aztán kérdezz rá. Ha mégsem tűnnek el a foltok néhány napon belül, vidd el orvoshoz, ennyi idősen nekem is foltos volt a bugyim (a pisi egyébként megszárad, nem hinném, hogy ennyire látszódna), és kiderült, hogy jól felfáztam, hetekig kellett kezelni miután elhanyagolták és nem vették észre időben.
2012. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pisilés után nézd meg te a bugyiját vagy a nuniát és ha pisis mutasd meg neki hogy törölje mond el neki, ha kilyön a wc-ről mindíg kérdezd büntetést ne adj neki!
2012. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ezt csinálja. Mikor hazajön oviból és öltözünk át érzem hogy nedves a bugyija. Pisiszagú, tehát pisi. Mondjuk ő kicsit combisabb, így lehet nincs annyi hely, hogy megszáradjon. Úgyhogy bugyicsere.

Szoktam vele beszélgetni erről, hogy meg kell törölni, mert kicsípi és fájni fog. Kérdezem oviba megtörli e. Néha igen, néha nem. Kérdezem miért? Volt hogy mondta a wc papírt, hogy nincs. Nemtudom igaz e. Azt mondtam neki, hogy nézze meg mielőtt megy, hogy van e másik wc-ben, ha van akkor vigye át magához ahova ő szeret menni. Ez néha beválik.

Amúgy én is gyanakszom arra is, hogy túl későn megy el és beszalad egy picike. Szoktam neki mondani, hogy mikor már kicsit érzi, kéredzkedjen ki, ne húzza, halassza.

Amúgy itthon se mindig törli meg, tehát nemcsak ovis dolog ez, és itthon is volt már rá példa hogy későn indult neki. De igyekszem vele sokat beszélni erről és néha segít. meg kérdezem mikor végzett, hogy megtörölte? Néha kicsit az agyára megyek, de hát csak bekerülök a guiness rekodok könyvébe annyiszor elmondom. :) és hátha egyszer be is válik. :)

Kitartás! Türelem, szeretet!

2012. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!