Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírok az öcsémmel. De...

Nem bírok az öcsémmel. De anya apa és senki sem. (? ) Több lent

Figyelt kérdés

4 éves és sokat verekszik és nyafog, hisztizik. Amióta megismerte új legjobb barátját (krisztinánt) azóta ilyen. Kérdeztük hogy mér ilyen rossz és mértnem jó, azt mondta hogy azért mert krisztián ilyen és krisztián mondja hogy legyen ilyen. De nem enged, csak rossz pedig leültem vele beszélgetni is de csak azért is rossz AKAR lenni. Nagyon idegesítő. Anya meg apa dolgozik reggel 7-től este 5-ig és plusz még pár óra mert saját vállalkozást vezetnek. A mamám van az öcsémmel és ő is ellenzi a barátságukat. Megvonni meg nem lehet. Beszélgettem már krisztiánnal is de ő azt mondta hogy ő szeret rossz lenni. Akkor most mi a teendő?

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült.

13/L


2011. júl. 17. 17:56
 1/5 A kérdező kommentje:
azért annyira nem hosszú :D XD
2011. júl. 17. 17:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek nem rossz, csak rosszalkodik!

Tehát ne mondogassátok neki, hogy rossz. Ne akkor kapjon figyelmet amikor rosszalkodik, hanem akkor dícsérjétek, amikor jó, ügyes, szófogadó...

Tudom, hogy nehéz, és hosszabb folyamat, de általában célravezetőbb, mint az állandó büntetés.

2011. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem szólóval. Ha jól viselkedik, dicsérd, ha rosszul, büntesd meg, pl. ültesd pár percre egy székre, lássa be, hogy rosszul viselkedett és kérjen bocsánatot.

Ha nyafog, mondd, hogy nem érted, csak a rendes beszédet. Hisztire nem figyelj, hagyd ott (lakásban persze). Ha verekszik, fogd le a kezét és mondd, hogy nem szabad, ha folytatod, büntetést kapsz. ÉS maradj nyugodt, ez a legnehezebb.

2011. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) hát igen nehéz lesz.
2011. júl. 17. 20:24
 5/5 A kérdező kommentje:
És ha hazudik? Vagyis ha Füllent? mert azt is szokott
2011. júl. 17. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!