Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondjam neki, hogy...

Mikor mondjam neki, hogy oltásra megyünk?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányom retteg a legegyszerűbb orvosi vizsgálattól is, ilyen nagyon érzékeny fajta. Mielőtt valaki írná, hogy biztosan rajtam látja/érzi az idegességet, nem miattam, mert én sose csaptam ekörül nagy hűhót, én magam nem is félek az orvostól, ha ő sírt, mindig megvigasztaltam, de rajtam csak azt láthatta, hogy nyugodt maradok, ennek ellenére mégis....szóval holnap mennénk kullancs emlékeztető oltásra, mikor mondjam neki, hogy megyünk? Ha már ma mondom, akkor az egész hátralevő napját ez fogja meghatározni, ahogy ismerem, ezt meg nem szeretném annyira, ha reggel indulás előtt, akkor is egy rémálom lesz, míg be nem jutunk (ilyenkor még a rendelőbe se akar bejönni). viszont az mégse jó, ha nem mondom neki, csak mikor már ott van a vizsgálóasztalon, hogy na akkor jön az oltás.....az nem túl fair. mit tennétek a helyemben?
2011. júl. 18. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Komolyan? A lányom 4 éves, ha előre szólók 2 órát üvölt (tombol), ha előtte fél órával, akkor fél órat, múltkor az ajtó előtt szóltam, akkor 5 percet, és meg is mondtam, hogy ez azért van, mert nem tud megnyugodni. Ha majd képes lesz simán venni az akadályt, akkor előre fogok szólni.

Sajnos nem tudom órákig őt nyugtatgatni, mert van testvére is, aki elrohangál. Nem bunkó vagyok, mindig mindenről előre szólok és szóltam neki, de ezt a helyzetet nem tudom másképp kezelni. Ezért is mondtam meg neki, hogy miért csak későn szólok, szóltam.

2011. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
beszéld meg vele, hogy miért fél, és nyugtads meg hogy nem kell. igaz, hogy a szuri fáj, de ő nagylány és el bírja viselni a fájdalmat. mondd meg neki, ha jó lesz elviszed fagyizni, vagy másképp megjutalmazod.
2011. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én aztán hiába mondtam neki bármit is és hiába adtam bármit. Nálam semmi nem hatott. Egy próbát megér, bár szerintem ezen már túl vagytok.
2011. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
á ő nem tombol, nem így kell elképzelni. hanem nagyon nyavalygós, "vegyél fel" lesz, sírás majd csak akkor lesz ha konkrétan be kell menni a rendelőbe. az nekem most pont nem hiányzik, mivel 34. hétben vagyok a tesóval, és nem tudom már emelgetni, kézben hurcibálni, még az is kénylemetlen, ha az ölembe akar ülni szegény...
2011. júl. 18. 14:12
 5/12 A kérdező kommentje:

hogyne , túl vagyunk. nem ér semmit. az hogy nem kell sírni, nem tragédia, nem hatja meg, meg mondjuk én elhiszem hogy ő annak éli meg, nincs ebben semmi, emlékszem, hogy amikor anno az ált. iskolában katuk az oltásokat, a fél osztály még akkor is sírt előtte, pedig azért akkor már 7-8 évesek voltunk. én akkor sem értettem már, minek kell sírni, de elfogadom, hogy van akinek ez ekkora stressz.

a másik, hogy ilyenkor szokott kapni nyalókát, mert azt nagyon szereti, de ha előre mondom, akkor meg még az is megspékeli az egészet, hogy előtte könyörög a nyalókáért, és ha nem adom neki előtte (amit nem akarok, végül is oltás előttt az orvos bekukkol a torkába, és a nyalóka meg elváltouztatja a torka meg a nyelve színét), akkor meg még az egy plusz feszkóforrás. akkor már azért is nyavalyogni fog...na nem egyszerű, de végül is sose legyen nagyobb bajunk.

2011. júl. 18. 14:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy megbízzon benned,őszintének kell lenned.Ha megkérdezi hogy hova mentek,akkor mond meg neki.Ugyan ez volt nálunk is a szitú(a doki szerint pont azért fél mert nem beteges,nincs hozzászokva az orvoshoz,illetve ha mentünk az mindig oltással kapcsolódott)én elmagyaráztam hogy ne kelljen félni,ha megyünk kirándulni stb.----mondta jó anya!de mikor jött a doki,rögtön sírt is.Én az őszinteségre szavazok,ha rákérdez,(az én fiam mindig megkérdezi hova megyünk?)mert ha "csalódik" benned az rosszabb szerintem,mint egy oltás félelmein átesni.(egyébként az én szívem is megszakad olyankor :))
2011. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem hazudok. Azt mondom orvoshoz megyünk De az oltásról nem szólok hamarabb, és ezt neki is elmagyarázta miért. Mindig minden másról tud előre
2011. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. nekem sincs szándékomban hazudni....és reggel biztos megkérdi majd hova megyünk, és akkor mondom az orvost, ami már eleve rossz asszociáció neki, és megkérdi, miért megyünk oda? és akkor bizony muszáj válaszolni. :S

na majd túléljük.

2011. júl. 18. 14:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ma délután játszatok oltásosdit, adjatok be mindenféle oltást a plüssöknek és babáknak.

Aztán reggel mondd, hogy mentek orvoshoz és kész.


Egyébként az enyém ugyanilyen, egyszer ki is szökött a rendelőből, pedig a húgát vizsgálták, úgy futottam utána :( szintén 2,5 éves kislány

2011. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
játsszatok (bocs)
2011. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!