Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Semmit de semmit nem eszik a...

Semmit de semmit nem eszik a 3 éves lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen kiakaszt! Semmi nem jó amit főzök, nincs olyan amit szívesen megenne, bableves, rakottkrumpli, semmilyen főzi, tésztákat talán de hús nélkül! Egyszerűen már minden kaja bőgéssel végződik, először kezdi ő mert nem engedem felkeklni az asztaltól, aztán sírokén...már arra gondoltam szólok orvosnak! Ez nem lehet, hogy 3 falat lekvároskenyérrel elvan egész nap! Segítenétek? Más ekorúak is csinálják ezt? Ez valami korszak? Mit főzzek? Ötlet! Bármi csak segítsetek, kezdek beleroppanni, egész nap tökölök a konyhába, melette sír az 1 évesem és közli mikor az asztalra teszem: nem vagyok éhes! :-(
2011. júl. 23. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ötlet nincs, hogy mit főzzél:( De talán meg kellene említened egy orvosnak. Vérvétel sem ártana.
2011. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Eddig evett rendesen?

ne akard h egyen,és ne eröltesd h ott üljön,igy jo h megutálja az evést.

rendes evésidőben szolj neki h egyen,ha nem kér akkor köv. evés idejében szolsz neki ujra.

gondolom azt kap enni amit ti,igy magatoknak főzöl,tehát nem pepecselsz külön neki.

2011. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az unokahugom volt ilyen. Nála ez az óvodában javult meg, mert ott látta enni a többi gyereket.

Már baba korától kezdve keveset evett, és kevés félét. Hosszú hónapokig csak az üveges brokkolit és sütőtököt ette, az otthon főzött sem kellett neki.

Amikor már nagyobb lett, akkor is alig evett, mondjuk reggel ivott egy kakaót, ebédre evett egy tányér levest, délután pár szem keksz, este meg tej, vagy kakaó, és nagy ritkán egy szelet kalács. Aggódtak is a szülei, de a dokinő nem talált semmit, egyszerűen ő ilyen. Lassan iskolába megy, de még mindig nem egy nagyétkű. Mint egy madárka, annyit eszik.

Annyit megér, hogy elmentek a dokihoz, megnézik, de ha nem találnak semmit, akkor a legjobb amit tehetsz, ha nem idegeskedsz ezen. Tudom, hogy nem könnyű, de nem nagyon tudsz mást csinálni.

2011. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
kb 1 hónapja válogat ennyire azt hiszem! De akkor miért csinálja azt hogy sonkás kenyeret kér a mamától ebédre mikor nem vagyok ott, mert az ebéd szintén nem jön be?!
2011. júl. 23. 13:04
 5/19 anonim ***** válasza:
úgy látszik sok ilyen korszakuk an a gyerekeknek,nálunk 2 évesen olt ilyen először,én is elvittem a dokihoz mert fogyott is igaz csak grammokat de akkor is,ő is kb 2 kocka kenyérrel és 1,2 kanál joghurtal volt egész nap,megjegyzem vidáman.a dok nem csinált semmit a védőnő a béres csepett javasolta,ami nem használt aztán jöttek az ötletek,ha erőltettem még jobban ellenállt,sokat szenvedtünk mi is,aztán úgy döntöttem,változtatok egy kicsit,behoztam a kis asztalát és a kisszékét a konyhába oda terítettem neki,ez kicsit használt már többet evett mint eddig,aztán játékossá tettem az ételt fogpiszkálóra szúrtam a katonákat,piros és fehér pöttyöket tettem a tányérra és azokat kellett szétszedni a kenyérrel,stb.megfogadtam magamnak hogy csakis 2*kinálom én is mindig leülök enni.ha elment nem tettem vissza,de kint hagytam az ételt kb 1 óráig.közben egyszer rá kérdeztem és ha nem kért eltettem,de vigyáztam,hogy nasi közben ne legyen,ha kért csokit mondtam előbb a reggeli vagy az ebéd aztán jöhet a csoki,nem kellett sokat ennie,elég volt pár falat,de lassan haladtunk.most szépen eszik,igaz rapszodikus,van hogy nem,de van hogy 3* is vacsizik.rábiztam hogyan eszik,arra figyelek,hogy édeset tényleg ne egyen helyette meg pláne ne.szerintem pár hét vagy netán 1,2 hónap és túl lesztek rajta de ne görcsölj mert attól nem fog enni.
2011. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az rossz, ha már sírással indul az evés. Szerintem a titok, hogy soha nem szabad egyetlen falatot sem erőltetni. Az étkezésnek oldott, jókedélyű légkörben kell történnie. Néha el lehet játszani azt is, hogy adsz a mackójának egy falatot, talán akkor ő is szívesen eszik. A lényeg a türelem, és hogy lassan engedd önállóan is enni, legyen kanál a kezében, és egyszer ő, egyszer te kanalazd neki az ételt.

Ha erőlteted, hosszú évekre étvágytalan lehet, nagyon nehéz helyrehozni a dolgot.

2011. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam gyerekkoromban, alig ettem, csak turkáltam az ételben. :D Mégis megnőttem.

Na, de nem akarom elhumorizálni a dolgot, szóval szerintem ne csinálj egyelőre olyan nagy ügyet belőle, amíg jó hangulatú, aktív, ha pár napig keveset eszik, úgyis megjön az étvágya, csak ne hagyd tespedni, hanem futkározzatok együtt, biztatsd mindig a játszótéren, hogy másszon fel mindenre, persze úgy, hogy közben ott vagy mellette, vigyázol rá stb.

Ha tartósan fennállna ez az állapot, úgyis észreveszed, mert nem lesz kedve mozogni, akkor irány az orvos, ha még akkor sem eszik.


Mellesleg nem biztos, hogy főtt ételre vágyik. Én sem rajongtam soha annyira érte, most sem. Illetve még a tésztás ételek jöhetnek nekem is.

Adjál neki almát, paprikát, paradicsomot, uborkát, én pl. imádom ezeket, sokkal szívesebben megeszem egy kis vajas kenyérrel, mint akármilyen főtt ételt, kivéve a lecsó, lehet azt ő is szeretné. Nem kell nagyon erőltetni a húst, én sem szerettem, viszont fasírt formájában szívesen megettem, lehet neki is bejönne úgy.

Ehet körözöttes kenyeret, ha inkább kenyeret enne, az túróból áll jórészt, az is nagyon hasznos, tápláló.

2011. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, és akár egy ultrahagos vizsgálatot is megér a dolog.

Nem fáradékony? Hirtelen múlt el az étvágya? Nem akarlak megijeszteni, de az én lányom se evett sokáig, aztán kiderült, hogy veserákja van:


[link]

2011. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak azért ment el az étvágya, mert meleg volt mostanában.

Ilyenkor sokan inkább csak gyümölcsöket esznek szívesen.

2011. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És az étkezések között mi mindent eszik? A sonkás kenyér mellett mi csúszik még le? A többi kaját kellene először megszüneteni, semmit ne kapjon két étkezés között. És ne stresszeld a gyereket meg magadat az evéssel, ez így nem fog működni. Tett ki az ételt, amit főztél, ha eszik, eszik, ha nem, nem. És ne kérd tőle, hogy ott üljön az asztal mellett, ez a kor nem az az időszak, amikor ezt szívesen megteszik. Majd visszamegy a tányérhoz és csipeget belőle, amikor éhes. Észre sem veszed, és elfogy a tányér étel, csak ne piszkáld, hogy egyen már.
2011. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!