Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Semmit de semmit nem eszik a...

Semmit de semmit nem eszik a 3 éves lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen kiakaszt! Semmi nem jó amit főzök, nincs olyan amit szívesen megenne, bableves, rakottkrumpli, semmilyen főzi, tésztákat talán de hús nélkül! Egyszerűen már minden kaja bőgéssel végződik, először kezdi ő mert nem engedem felkeklni az asztaltól, aztán sírokén...már arra gondoltam szólok orvosnak! Ez nem lehet, hogy 3 falat lekvároskenyérrel elvan egész nap! Segítenétek? Más ekorúak is csinálják ezt? Ez valami korszak? Mit főzzek? Ötlet! Bármi csak segítsetek, kezdek beleroppanni, egész nap tökölök a konyhába, melette sír az 1 évesem és közli mikor az asztalra teszem: nem vagyok éhes! :-(
2011. júl. 23. 12:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
úr isten!
2011. júl. 23. 13:27
 12/19 anonim ***** válasza:
Na, mi történt?
2011. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
hát az a link...a rákos kislányról...mindíg ettől stresszelek, hogy komoly a baj!!
2011. júl. 23. 13:32
 14/19 anonim válasza:
100%
Ha komolyan aggódsz vidd el orvoshoz a lányodat, de előre ne parázz, amíg semmi biztosat nem tudsz!!
2011. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne eröltesd,mert azt fogja érezni h az evés rossz dolog amit csak kinkeservesen lehet csinálni...aztán igy lesznek a táplálkozászavaros tinik.
2011. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem értem miért aggódsz ennyire, minden kisgyerek életében vannak ilyen koplalós szakaszok. Tedd le elé az ételt, ha eszik eszik, ha nem nem. A lényeg, hogy NE ERŐLTESD! Valószínűleg már az egész evés témától rosszul van és kifejezetten rossz érzéseket köt hozzá. Fontos még, hogy az étkezések között ne rágcsáljon és ne igyon semmi gyümölcslevet vagy csak nagyon higítva.

Rajtad is érzi, hogy ha jön az evés ideje, máris idegbajos vagy, odakerül az asztalhoz és már utálja az egészet gondolom.

2011. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha beteg lenne, vagy ha bármi baja lenne, nem kérne a mamától sonkás kenyeret. A beteg gyereknek nincs étvágya, akkor nemhogy sonkás kenyeret, de még az édességet sem kívánja.

Szerintem nem kéne ennyire aggódnod, nézz rá a gyerekedre és ha jókedvű, mozgékony, akkor nem kell idegeskedned, és ahogy leírtad hogy szól ha éhes, ezért nem fog éhen halni.

2011. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Figyelj

Nem törvényszerű hoyg rajtatok is segít de egy próbát megér, mert ismerem ezt az érzést, én is átéltem.


Képzeld el,azt vettem észre,hoyg amikor a lányom tejet és/vagy joghurtot evett, akkor gyakorlatilag teljesen elment az étvágya.


Leálltunk a minden reggel történő kakó ivásról,és joghurtot is csak havi pár alkalommal kap (egyébként korábban azt minden nap vagy másnap kapott, mert legalább ezt megette).

Amióta ezekkel leálltunk lett étvágya, eszik is rendesen, kevésbé válogat de azért persze ő sem szeret mindent meg hát most épp dackorszakos, így ezt az evésnél is gyakorolja...


Egy próbát megér!

2011. júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
átgondoltam, igazatok van, nem erőltetem! Köszönöm mindenkinek
2011. júl. 24. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!