Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam rengeteget...

2,5 éves fiam rengeteget ébred éjjel? Hova vigyem szakemberhez, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam egyrészt a rossz szokások rabja. Éjjel még mindig kér kakaót. Sokáig szopott, gondolom ez abból maradt meg. beismerem, én csináltam rosszul az altatást, mert sosem aludt jól és amikor a tesókájával várandós lettem, ő még csak 9 hós volt és éjjel magamhoz vettem a nagyágyba szopizni és ott is maradt. Aztán sajnos elvesztettük a tesót középidőben és akkor meg azért nem haragudtam rá az éjszakai ébredésért, mert egyszerűen csak örültünk neki, hogy ő legalább itt van nekünk. Szerintem már itt összekevertem őt, hogy egyszer aludni kell, mert anya mérges lesz, aztán meg könnyes szemmel ölelgettem éjjel, mert...

Vele aludtam egy ideig és ismét várandós lettem. Sokat voltam rosszul. így este mellette aludtam el és ezzel megint rosszat csináltam. Többször megébredt éjjel és mindig leellenőrizte, hogy mellette vagyok-e. Most hála Istennek, megszületett a tesóka és a pici 2 hós végig aludja az éjszakát, de nagy tesó rengeteget ébren van. Szerintem őt is zavarja, hogy nem megy az alvás, mert mérges éjjel, dühösen sír. Kap ilyenkor pár korty vizet, megfogja a kezem és vissza alszik. De ez egy éjszaka 5-6 alkalommal is előfordul.

Bocsi ha hosszú voltam, de ha van használható ötletetek nagyon várom, hátha egy külső ember jobban átlátja a dolgokat mint én ,aki már el van fáradva. Köszönöm!


2011. júl. 26. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami veletek történt, de sajnos véleményem szerint ezt te rontottad el, neked kell rendbe hozni. Már úgy értem, hogy neked kell keménynek lenni. Lehet neked érzelmileg nehezebb lesz a leírtak alapján, mint a kisfiadnak. Próbálj langyos tejcsit adni neki elalvás előtt, egy kis levendula is csodákra képes. Próbálj valami rendszert bele vinni az alvásba, hogy nyugodtan aludhasson.


Nagyon vigyázz, hogy most ne ess a féltékenység hibájába.

2011. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, mármint a féltékenység dolgot. Nem voltam féltékeny sosem.
2011. júl. 26. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, arra értettem, hogy a kisfiad nehogy úgy élje meg az egészet, hogy a kistesó után őt már nem szereted igazán.
2011. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Napközben mennyit alszik? Mintha nem lenne elég fáradt. Mennyit van levegőn? Mennyit mozog? Eszik eleget nappal? Vagy èhes éjjel, azért kér kakaót? Tedd át az ágyát másik falra, mert valami zavarja, amit mi nem látunk/érzünk, pl vízér, ilyesmi...
2011. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miből kap éjjel inni?
2011. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kislányom is 2.5 éves. 2 éves koráig szopizott, 1.5 éves volt kb. amikor már éjszakára nem adtam neki cicit. Lefekvés előtt kapott langyos tejet. Sosem volt jó alvó, rengetegszer felébredt. Sajna (vagy nem...) de mi is vele aludtunk 14 hónapos koráig. Mindig felriadt, megfogta a kezem és már aludt is újra.

A lényeg, amiért most írok az az, hogy pár hónapja apa altatja el és megy át éjszaka, ha felébred. Mostanra eljutottunk odáig, hogy volt pár nyugodt éjszakánk. Hogy ez apának, vagy az idegrendszere érésnek tudható be, azt nem tudom...

2011. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!