Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyermeked nem kezdett el...

Ha a gyermeked nem kezdett el beszélni 2 éves koráig, és elküldtek vele szakemberhez, mit állapított meg, és hogy kezdett el beszélni a pici?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

az enyém a 2. szülinapja utáni nap kezdett beszélni. előtte magamtól hívtam fel a beszédjavító intézetet, de 2,5 éves kor alatt rá se néznek. nevelési tanácsadó még csak nem is válaszolt.


az az igazság, lehet, hogy ezt nem jól tettem, de én megbeszéltem a kislányommal, nem ijesztgetve, hanem tök nyugodt hangon, hogy most már meg kell szólaljon, mert különben el fognak küldeni bennünket egy nénihez, aki olyan gyerekekkel foglalkozik, akik nem beszélnek, és oda kell majd járnunk rendszeresen.

2011. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha 2 éves korig nem beszél, azzal még nem küldenek orvoshoz, mert az nem abnormális.
2011. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Kétéves gyereket csak tulaggódó, abnormális anyucik visznek orvoshoz, hátha ott majd kiszedik a szájából a szót....
2011. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
MIndkét lányom 2,5 évesen kezdett el beszélni, 3 éves korukra egyáltalán nem voltak elmaradva kortársaiktól. Nem értem miért kell ezt túlaggódni?
2011. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 éves gyerekkel normális védőnő, gyerekorvos nem küld szakemberhez.

Vagy titeket ki küldött (ha egyáltalán erről van szó?)


Nincs elkésve, feltéve ha a hallásával minden rendben. Ha ebben kételyeid lennének, akkor érdemes egy hallásvizsgálatot csináltatni.


Más, ha netán a mozgásfejlődésében is lemaradás van, akkor tényleg érdemes gyógypedagógussal megnézetni a gyereket.


(logopédus anyuka)

2011. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2011. máj. 19. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:
nemtom vajon az normális-e, aki így arctalanul visszakézből abnormális jelzővel lát el számára tök ismeretlen embereket
2011. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem tudom segit e, de a fiam sem beszel (2 eves, 3 hos), a doktorneni (akiben nagyon bizok, es nagyon tisztelek), azt mondta,hogy

1. a fiuk kesobb kezdenek beszelni

2. kifejezi magat (kb 20 szavas a szókincse+ egész történeteket siman elmutogat, nem is nehez megerteni)

3. nyitott a kulvilagra, tehat nincs gond


akkor lenne gond, ha nem fejezne ki magat, magaba fordulna, ilyesmi


en is varom, hogy beszeljen,de nem eroltetem.

2011. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!