Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 éves státuszvizsgálaton...

A 2 éves státuszvizsgálaton mi a jelentősége annak, hogy a gyerek tud e már páros lábbal ugrálni?

Figyelt kérdés

Nemrég voltunk, és volt pár fura kérdése a védőnőnek. Vagyis nem fura, csak érdekelne, hogy ezekből milyen következtetést lehet levonni. Pl ez a páros lábbal való ugrálás. Kisfiam tud, nem ez a baj, csak érdekel, hogy miért fontos ez. Mit jelent ha vki nem tud?

A másik, hogy kérdez e a gyerek pl mi ez? Mi van ha nem kérdez? Az miért baj?

Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 28. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem az egyensúlyt nézik vele
2011. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem se tudott akkor, de két hónappal később egy korabeli kisfiútól látta, és este egyszercsak elkezdett ő is ugrálni.

Ne aggódj rajta, biztos nincs semmi baja.

2011. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a jelentősége, hogy ebből következtethet arra, hogy milyen a gyerek fejlettsége az átlaghoz képest: az ugrálás a nagymozgás érettségére utal, a "Mi ez?" pedig a beszédfejlődésre. Ha egy két éves gyerek még nem tud páros lábbal ugrálni, az még nem baj, mint ahogy az sem feltétlenül, ha még nem kérdezi, hogy "Mi ez?". Csak azért kell odafigyelni, mert nem tudni, hogy csak lassabb a teljesen normális fejlődése, vagy valami problémának az előjele az átlagtól való eltérés.
2011. júl. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a mozgás fejlődés sok mindenre kihat.pl egy diszlexiás gyereket sok mozgással tornával segítik a jobb és a bal agyfélteke együttes dolgozásásra.minden kornak meg van a maga mozgásigénye és tudása,egy 1 éves gyereketől ilyent még nem várnak el.egy 2 évestől se,de az már megtudja vagyis az agya a teste már alkalmas erre.a sok kérdés meg a szociáéis fejlődésére is utal.mennyire kommunkatív,mennyire érdeklik a körülötte lévő dolgok stb.nagy dolgokat nem vonnak le belőle,de a késöbbiekben nagy jelentősége lehet ha valami gond lesz vele.
2011. júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy mi a jelentősége,de elég nagy hülyeség!!! az fix! Mert a gyerekek máshogy fejlődnek,lehet a kérdés feltételekor még nem csinál valamit,de másnap már igen,vagy rá 1 hónappal... Ezzel csak az anyukákat akarják versenyeztetni meg paráztatni- biztos,nem szándékosan... De bele esnek sokan ebbe a hibába,hogy akkor most ugrálnia kell a gyereknek,nem ugrál,aggódnak a szülők, tanítsuk meg hogy kell ugrálni...

Lassan odáig jutunk,hogy egy 2 éves gyermektől a saját anyja fogja elvárni,hogy számoljon el 10-ig! Vagy megjegyzi valaki,hogy "de kicsi ez a gyerek?" és akkor elkezd aggódni anyuci,hogy valami nincs rendben... lényegtelen,hogy az genetikai adottság,és egy nem tudom:160 cm-es szülőpárnak nem lesz 1 évesen 90 cm a gyermeke!

Akkora badarság ez a státusz vizsgálat!!! Nézzék meg hány kiló,nézzék meg milyen magas,vezessék... de a "ki mit tud" -ot szerintem úgy kellene,hogy nem évente,hanem mindig,ha valamit tud,feljegyezni,mikor csinálta,mert csak így lehet megállapítani hogy fejlődik! - remélem értitek mire akartam kilyukadni!

2011. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

én egyetértek az utolsó válaszolóval, mert tényleg megy a "versenyeztetés" meg az anyukák paráztatása,

emlékszem mikor 3 hónapos volt a kisfiam, jött a védőnő és megkérdezte forog e már, hát nem forgott :( én meg onnantól állandóan azon aggódtam hogy nem forog, és csak 6 hónaposan kezdte, már be voltam ijedve, persze tök fölöslegesen, mert teljesen rendben van a gyerek

szerencsére a dokink nem ilyen

2011. júl. 29. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!