Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Legkorábban kinek szokott le...

Legkorábban kinek szokott le a babája a pelusról? És hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez talán valami verseny? Elég frászban vannak már így is az anyák, nem kell még itt is azt olvasgatni, hogy az enyém már 1 évesen leszokott és gyönyörűen pisil, kakil, és szól előtte.

Lehet, hogy rosszallón hangzik, és jön majd a kritika hogy nem tudok érdemi választ adni, de ennél hülyébbet nem tudsz kérdezni?

2011. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mire irányul a kérdésed, igazán én sem értem. Általában minden nap van ilyen kérdés, hogy jaj istenem mit csináljak még nem szobatiszta az x idős gyermekem. Úgy érzem, ebből már szinte versenyt csináltak az anyukák. Kisfiam pontosan 29,5 hónapos, de még semmi. nem érdekli a dolog, nem is erőltetem. Volt, hogy már magától szólt, hogy pisi/kaka sikerült is elérnünk a WC-re. Meg is lett nagyon dicsérve, felhívtuk apát, mamát. Ez kb. 3 hete volt, azóta semmi.
2011. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért, mennyi idős a gyermeked, akit le szeretnél szoktatni a pelusról?
2011. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém (a legkisebbik) 23 hónaposan szokott le , egyszerűen nem adtam rá és a nyomában voltam napokig , kérdezgettem , hogy kell-e pisilni.Egy hét alatt leszokott a pelenkáról , csak éjszakára kell. Viszont a többi gyerekem mind jóval 2 éves kora után szokott le , az egyik fiamnak még 4 évesen is kellett pelenka éjszakára. Gyerekfüggő.
2011. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19 hónaposan, bölcsiben.
2011. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

32 hónaposan lett nappalra szobatiszta, de éjjel még mindig kell a pelenka.

35 hónapos kisfiú

2011. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16 hónaposan! :D
2011. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Tiéd a pálma! :-)


Első! Hú, nem tudom miért akadtál igy ki. Csak kiváncsiságból kérdeztem. Az enyém 1. két évesen de még fél évig éjjel volt pelus. A 2. viszont 3 évesen hát ez már jó hosszú idő szerintem, ő viszont egyből éjjel sem pisilt aztán be.

Nem versenyből és rosszalóságból kérdeztem.

Most van egy 13 hósom természetesen még nem szoktatom őt. De érdekelt volna simán kiváncsiságból hogy akinek előbb leszokott hogy hogyan sikerült neki. Nem tudom mi van ebben rossz.

Ismerek pl. olyat akinek már 1,5 évese belekakilt a wc-be.


Nem tudom ebben mit kell felfogni versengésnek. Annyi hogy nem olvasod el vagy nem irod ide hogy a tiéd mikor lett szobatiszta.

2011. aug. 3. 13:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem akartam válaszolni, de megpróbálom elmondani, én, mint 1. miért akadtam ki.

Különböző gyerekek vannak, különböző felfogású édesanyákkal és mindenhol nagyon felkapott a szobatisztaság téma. Itt is!!! Rengeteg hasonló kérdés van és rengeteg ideges, elkeseredett anyuka képe jön le róla nekem, mert közeleg az ovi és félnek, hogy mi lesz ha nem veszik fel ez miatt a gyerekeiket, már-már a megélhetés függ tőle szinte, hogy a gyerek szobatiszta-e. Nekem egy 2,5 éves kislányom van, most még csak a bölcsit kezdi, de még én is frászban vagyok, mert azt mondják ott nem törődnek ezzel a kérdéssel. Immáron a 4. hónapot kezdjük pelus nélkül, de egyszerűen nem tudom megértetni vele, hogy még mielőtt a pisi elindul, akkor szóljon, mert különben állandóan cseréljük a bugyit, gatyót hiába szól mindig szegénykém. Szívesen ül bilire és a kaka mindig bele megy, de ha nem én vagyok vele, akkor egyáltalán nem is szól, ha meg én vagyok, akkor meg már általában akkor szól, mikor megindult.

Mivel konkrétan leírtad a kérdésed, nincs magyarázat, könnyű bárkinek elolvasnia, főleg annak, akit egy kicsit is érdekel a szobatisztaság témaköre. Én is így jártam és ahogy elolvastam szinte elborult az agyam és gondolkodás nélkül írtam a választ. Egyébként te is láthatod, hogy ennek ellenére is megindulta versengés, hiába nem annak szántad a kérdést, hiszen volt aki írta, hogy 19 hósan, bölcsiben! Mi ez, ha nem dicsekvés a többi anyuka meg azt hiszi ő a szar anya!

2011. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem látom hogy versengés alakult volna itt ki, csupán leirták a választ a kérdésemre.

Én még eddig nem is figyeltem fel az ilyen pelusos kérdésekre, és nem igazán érintett a dolog hogy bölcsi előtt leszokjon a gyerkőc. Ezért is bocs ha neked ez igy jött le.

Csak gondoltam hátha itt kapok egy két jó tanácsot, hogy mivel lehet rásegiteni a gyerkőcöket. Jó lenne jövő nyáron, bár ha az egyik tesóra üt akkor nem fog. Ami miatt jó lenne a minél előbb az az hogy drága a pelus, és ezzel azt hiszem mindenki igy van.

Még egyszer, nem "frász hozásnak" szántam a kérdést.

2011. aug. 4. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!