Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2.5 éves gyereknek hogy...

Egy 2.5 éves gyereknek hogy kell veselkedni egy idegennel? Egy idegen helyen pl boltba? Utcán?

Figyelt kérdés
kisfiam egy nagyon vidám,kedves,jó hangulatú néha már túlzottan is,de amikor boltba megyünk vagy egy idegen megállítja,válaszol köszön,de nem a bohém,legvidámabb arcát mutatja.nekem ez tök természetes,mert nem rokon nem látja minden nap,de ma azt mondták rá,hogy milyen mufurc,rosszkedvű,mogorva gyerek ez.Majd hozzátette,hogy az ő 8 hónapos unokája bezzeg állandóan mosolyog,ő egy vidám gyerek,de az én fiam totál az ellenkezője.olyan volt ez nekem mintha tört döftek volna belém.A ti 2,5 évesetek bohóckodik,nevet idegenekre?tényleg igy kéne viselkedni,vagy csak az én fiam van megiletődve ilyen helyen?
2011. okt. 3. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Igaz az en kisfiam meg csak 2 eves lesz de ha egy idegen hozzaszol akkor van, hogy el is sirja magat. Legorbul a szaja szele es elpityeredik de van olyan is, hogy a hatam moge bujjik. Pedig bolcsodebe is jar, ugyhogy nem csak csaladtagokkal talakozik de ha utcan vagy boltba hozzaszolnak akkor nagyon felenk. Ha olyan helyre megyunk vendegsegbe ahol eloszor vagyunk vagy csak parszor voltunk (igy nem emlekszik) nehezen oldodik fel. kb. 20 percig el sem szall az olembol nemhogy vigyorogjon. Szeritnem ez termeszetes, ne aggodj. Biztosan vannak olyan gyerkocok akik sokkal baratsagosabbak es egybol mosolyognak de mi a masik tabort erositjuk. Ja, es 8 honaposan az en kisfiam is mindenkire vigyorgot. Ez megvaltozott. :) Ugyhogy a a nagymama ne igyon elore a medve borere. :))
2011. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogy hogy kellene viselkednie egy két és fél évesnek, de szerintem az illető, aki így felidegesített téged, hamarosan nagyon fogja magát szégyellni, amikor az ő gyereke pár hónap múlva ugyanúgy fog viselkedni, mint a tiéd. A saját példánkon látom, hogy kisfiam ilyen nyolc hónaposan pl. még repült az ölemből a doktornéni ölébe, na de aztán egy évesen...! Mint akinek a bőrét nyúzzák, úgy viselkedett az orvosnál. De minden idegennel teljesen megváltozott a viselkedése! Kb. 10-11 hónapos koráig mindenkire röhögött, produkálta magát, ment mindenki ölébe stb. Most még csak másfél éves, de TELJESEN MÁS idegenekkel, mint otthon. Sokkal visszahúzódóbb, félénkebb, bizalmatlanabb. És egyáltalán nem hiszem, hogy ez baj, vagy hogy egyáltalán szóra érdemes. Bár mondjuk a 2,5 éves unokanővére nem ilyen, ő idegeneknél is produkálja magát, de róla pl. a nagyszülei úgy gondolják, hogy ADHD-s...
2011. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a te 2,5 éves gyerekednek több esze van, azért nem vigyorog mindenkire. Szerintem ez normális viselkedés.

Egyébként ő a te fiadnak idegen, nem? A 8 hónapos meg az unokája. Hogy lehet ezt összehasonlítani?????

Nekem a kicsi a barátságtalan, konkrétan mindenkit leordít vagy min. sötéten néz, egyedül a szűk családot meg anyumat nem, de pl. a másik nagymamát meg a nagybácsit se nagyon szereti.

2011. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Habitusfüggő is hogy melyik gyerek mennyire barátkozós az idegenekkel, de egyébként tipikus kortünet amit leírsz. Teljesen normális ahogy a fiad viselkedik, nincs okod aggodalomra, és legfőképp ne húzd fel magad a sok okos és kedves beszóláson, amiket az idegenek olyan előszeretettel osztogatnak!


Amúgy a lányom nagyon nyitott személyiség, mindig is az volt, könnyen barátkozik stb. A fiam zárkózott, nehezebben nyílik meg, és kell neki kis idő, míg feloldódik és egyáltalán szóbaáll bárkivel is a családtagokon kívül. Én is megkaptam már nem 1x, hogy milyen mufurc, de csak annyit szoktam mondani rá, hogy bezzeg látta volna tegnap este, mikor úgy bohóckodott nekem hogy a könnyem is kicsordult... ha ebből se veszi a lapot az illető és tovább forszírozza a dolgot, akkor kerek-perec kimondom, hogy csak a számára unszimpatikus idegenekkel ilyen zárkózott. ez mindig bejön :-)

2011. okt. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.ott nagyon felhúztam magam,persze nem neki,de mondtam hogy fog az ő unokája még pislogni az idegenekre.Érdekes a fiam mert egyáltalán nem zárkózott,ha kérdezik válaszol,mindenkinek köszön,beszélget kérdezz,de nem vigyorog mint egy fogpaszta reklám,ez tény.ott ültünk a játszótéren és nézem ahogy fel le rohangál és nevet,és bohóckodik,ki kiabál idegeneknek,és azt mondtam hogy ez a gyerek mogorva????

egyáltalán hogy lehet egy gyerekre ilyent mondani?most már semmi bajom,csak érdekelt más 2.5 éves szaval,énekel,bohóckodik idegeneknek?egyébként én úgy látom ez nagyon változó is nála,kicsinek neki is körbeszaladt a szája mindenkire,aztán később már nem,aztán kinyílt,de nem nevetős,csak válaszolós,beszélgetős,olyan megfontol,lehet később megint visszahúzódóbb lesz.

2011. okt. 3. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:

A kislányom 2,5 éves.

Elfordul, elhúzódik, ha idegen akar vele kommunikálni, vagy hozzáérni.

Aztán később oldódik, barátkozik, válaszolgat is, de az első reakciója mások számára barátságtalannak tűnhet.

2011. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 évesem még csak nem is köszön. Pápázás sem mindig telik ki tőle. Köszönömöt se használja. Bár igaz, későn kezdett beszélni. Nem kell MINDENKINEK a véleményére adni. Azért mondta, hogy rosszabbul érezd magad. Ne tedd meg neki ezt a szívességet.
2011. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krisztivan ***** válasza:
Köszön,válaszol és kommunikál a gyereked.Mit akarnak még tőle?Cigánykerék?Varázsoljon?Ugyan már,mond meg a"kedves"néninek hogy csak a neki szimpatikus emberekre mosolyog.
2011. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Túlbuzgó 28 hónaposom van.

Az utcán mindenkinek köszön, ha kell ha nem, legyen az kislány, nő, vagy hajléktalan férfi. A boltban állandóan fecseg, elmeséli hova megyünk, miért jöttünk, mit veszünk...


Én látod annak örülnék, ha kicsit visszafogná magát. De ő ilyen.

2011. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.azt hiszem meg lesz a válaszom a néninek ha még találkozunk vele.köszönöm.
2011. okt. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!