Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan dolog, amit Te nem...

Van olyan dolog, amit Te nem engedsz a 2,5-3 évesednek, de más anyukáról tudod, hogy megengedi?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint túl szigorú vagyok a fiamhoz, több dolgot is megengedhetnék neki. Kíváncsi vagyok, Ti tiltotok olyat, amit mások megengednek (pl:ágyon ugrálni, asztalra felmászni, gardrobe szekrénybe bemászni).


Köszönöm a válaszaitokat!


2011. aug. 3. 22:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én bizonyos dolgokban szigorú vagyok,de egyébként amivel nem tesz kárt, vagy "csupn" nekem csinál egy kevés plusz munkát azt engedem.


A tisztelet az fontos, és azok a szabályok amik a veszélyes dolgokra vonatkoznak.


Abból senkinek semmi kára nem lesz ha ugrál az ágyon.

Egy csomó apró csíntalan dolog van ami nekem csak egy kis plusz türelem, miközben neki meg egy hatalmas nagy "bulli".


Csak hoyg maradjak a te példádnál: asztalra nem mászhat fel...ugyanis a gyerek mintákból tanul. Ha egyszer is akár otthon felmászhatna,azt hinné hoyg azt mindig és mindenhol lehet, holott nem így van. Az ilyenekre odafigyelek.


Sógornőm szinte mindent megenged a fiának, komolyan mondom az mindenkinek sok lenne, szóval hozzá képest én egy szigorú boszorka vagyok,de egyébként meg nem. Vaj szívem van,és sok-sok sok mindent megenedek azért hoyg a gyerkőc jól érezze magát, de cserébe, amiket kérek, amik szabályok azokat be kell tartani.

2011. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Ó, rengeteg ilyen van.


Nálunk nem lehet a lakásban rohangálni, a szomszédban folyton ezt csinálják.


Én nem engedem, hogy a heti 2 kijelölt napon túl mesét nézzenek, máshol természetes, hogy egész nap megy a TV, de legalábbis mindennapos a mesenézés.


Nálunk nem lehet a szobában enni, hanem mindenki együtt eszik az asztalnál.


Reggelig sorolhatnám. :)

2011. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Igaz, hogy az én fiam fiatalabb, mint az általad írtak, de gondoltam, azért írok. Szóval, a fiam 22 hónapos.


Elég laza vagyok, néhány szabály van csak nálunk.


Pl.: pici korában imádta kipakolni a kukát, engedtem (szelektíven gyűjtünk, a "papíros" szemetes van a szobában, azt rámolta ki folyamatosan).


A zoknis-alsóneműs szekrény még néha most is vonzza, a múltkor arra jöttem be, hogy az összes bugyim a fején van. Jót mulattam rajta.


Nálunk a ruhásszekrényt is kirámolhatta, egy pólóm sem lett lelki sérült amiatt, mert néha kidobta a gyerek a szekrényből. Leszokott róla hamar, mert meg volt engedve.


Konnektorban nem nyúlkálhat ez az első tiltás.


Az asztalra mászás mostanában mániája, nem engedem neki, de néha felmászik. Nincs büntetés, meg popsira csapás, csak magyarázom neki, hogy anya nagyon megijedt, ilyet nem szabad csinálni, mert leesel, nagyon megütöd magad, neked is fájni fog, anya meg nagyon szomorú lesz. Eddig úgy tűnik, használ, már ha fel akar mászni, akkor keres a szemével, hogy mit szólok hozzá és rázza a fejét, hogy nem szabad. Nagyon édes.


Pocsolyában ugrálhat, az udvaron sarazhat, de csak akkor, ha itthon vagyunk, itthoni ruhában.


Tévét ki- és bekapcsolhatja. Számítógépet nem.


Kb. most ennyi jutott eszembe, de ha valamire kíváncsi vagy még, kérdezz nyugodtan.

2011. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Nincs szaladgálva, össze-vissza evés.

Nem üthet meg (mást se), nem haraphat.

Az ágyon nincs ugrálás.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, amit mások megengednek és tudok róla, de én nem engedem.

2011. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
persze,2,5 éves.nálunk sincs szaldgálva evés,viszont nem ragszkodom,hogy minidg az asztlnál egyen,vagy kis asztala ott is eeht.dobálni nem dobálhat semmit,csak a labdát,másnak fájdalmat nem okozunk,az ágyon ugrálhat,de hamar megy a saját ugrálóvárába.elektromos eszközökkel nem játszunk de a konyha szekrényből kiapakolhat és játszhat velük,ebéd elött édességet,nasit már nem eszünk.De egyébként tök természetes hogy mindenkinek más a rend otthon és más a nevelési elve is,nem gond ha ő megengedi hogy felmásszon az asztalra én nem.ha máshol vagyok is betartom azt amit otthon is elvárok a gyeretől.
2011. aug. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Nalunk sincs agyon ugralas, asztalra maszas, szekrenybe bujas, lakasban futkosas (tarsashazban lakunk), labdazas. Ez van, ettol meg jol tudnak jatszani. Valami korlatot kell szabni a gyereknek, mert magatol nem tudja, mi a helyes.

Azt figyeltem meg, hogy manapsag az az elv, hogy a "gyerek azt csinal, amit akar". Sajnos tapaszalatbol mondom, tarsashazban lakunk, es szenvedo alanyai vagyunk az ennyire szabatos nevelesnek. :-(

2011. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Engedékeny vagyok de következetes, úgy gondolom:-) Amiben kárt csinálhat, illetve magát sértheti meg vele, azt nem szabad. Rohangálni, sikítozni nálunk sem szabad. (panel lakás, az alattunk lévőknél 2 gyerek van, de még este 10-kor trappolnak mint a nem normálisak, hányszor vertem már a radiátor csövet jelzésként).Nappal nem érdekel, de este kiakaszt. Ágyon ugrálhat, szobában is eszünk. A ruhás szekrényből nem pakolhat ki, csak a konyhában a legalsó polcról, ott vannak a műanyagok. Most már nem annyira pakol onnan, kicsinek szerette nagyon, míg főztem azzal elvolt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

22hós a kisfiam.Társasházban lakunk.Nagylabdát szobában guríthatja, csak kislabdát dobálhat,de persze nem a falhoz, a kezembe, az erkélyen rúghatja is.Szaladgálást megengedem bent is,ordítani elvileg nem engedem,de hisztis szóval kiszokta engedni a hangját.Ha táncolunk ugrálni is szokott az majdnem olyan az alsó szomszédnak, mintha szaladgálna. Nem fogom lekötözni a gyerekem, én is alkalmazkodom hozzájuk, ők is értsék meg hogy kisgyerek van a házban.Enni ülve konyhában vagy szobában asztalnál kis széken.Asztalra mászás tilos, ágyon ugrálhat csak óvatosan.Régebben az én és az ő szekrényéből is kidobálta a ruhákat, nem szeretem, szépen behajtogatni plusz munka és idő,ezért megoldottuk h csak én bírjam kinyitni.Attól még ő,ha ki akarja választani melyik ruhát vegye fel megteheti. Az apukája zokniait mindig kidobálja, azt lehet,az apját nem zavarja.Verekedni nem lehet, sajnos ha az apjával bírkózik, a végén már csípéstől kezdve a hajhúzásig minden van, apja mindent megenged, aztán jönnek panaszkodni hozzám :).Tv-hez, számgéphez nem nyúlhat.Ennyi jutott most eszembe.

2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Húúú én csak azért írok, mert azt hiszem én vagyok itt a másik véglet.

Szoktunk rohangálni a lakásban - fogócskázunk

szoktunk gardróbba bújni - bújócska

szoktunk bent labdázni - picike labdákat dobáljuk a falnak

szinte minden nap megy neki a mese - amolyan háttérzaj

múltkor a mosógépből szedtem ki - igaz ez tiltva van, de megesett

asztalra nem mászhat, konnektor-konvektor piszkálása kizárva, kés-villa sosincs elő - nem játék.

Asztalnál eszünk, de előfordul, hogy nem tud felállni a mese elől, akkor beviszem a kis asztalát és nézheti evés közben -ritka!!!

Ha esett az eső lemehet pocsolyázni, az sem baj, ha az alsónacija is vizes.

Játszótéren nem zavar, ha elássa magát a homokba, vagy magára borít egy vödörrel - haza megyünk, mosakodunk, ruhát cserélünk.

"mosogat": míg főzök saját szivaccsal, műanyag kanalakkal játszik a mosogatóban. Néha kipacsálja... feltörlöm.

Evés közben néha játszik, rajzol. Nem zavar, legalább eszik.


Csak papírra rajzolunk, falra nem.

Egyszerre 3-4 játék lehet elöl, a többit el kell pakolnia.


Szóval, lehet, hogy én túl engedékeny vagyok. Nem tudom. Ennyi jutott most eszembe.

2011. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ágyon nem ugrálhat, fogócskázni szabad, nincs motorozás a lakásban, szekrényből kipakolhat. Tv napi egy mese engedélyezett.
2011. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!