Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól mondható, hogy...

Mikortól mondható, hogy lúdtalpas egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
Én a lányomnál úgy látom, hogy az. A 2 éves státuszon mondta a védőnő, hogy figyelni kell rá. A 3 éves státuszon meg nem került szóba, én is elfelejtettem. Most 3,5 éves, de látom, hogy eléggé befelé állnak a bokái. A férjem szerint kinövi még. Pedig igyekeztem egészséges cipőket venni neki.
2011. aug. 3. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót az ortopédiára. Ha valóban lúdtalpas vagy bedőlő bokájú, akkor szüksége lesz megfelelő kiképzésű cipőre, mert anélkül nem fogja csak úgy kinőni. De találomra se vehetsz neki szupinált cipőt, mert ha kivizsgálás nélkül adod rá, és nem indokolt, akkor árthatsz is vele.

vidd el ortopédushoz!

2011. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nem lehet megállapítani, mert simán kinőheti, de valóban, figyelemmel kell kísérni.

Elmesélném a mi kálváriánkat: a nagyobbik fiamnál (aki csakis Siestát hordott) minden rutinvizsgálaton (évente az oviban) előjött a bokasüllyedés. Az ottani orvos minden évben megírta a beutalót - a saját gyerekorvosunk (igazi sokat látott vén róka) azt mondta, 5-6 éves koráig felesleges vele foglalkozni, mert addig még bármi lehet, simán kinőheti, kb addigra fejlődik ki az összes kis "alkatrész", hogy meg lehessen állapítani, ténylegesen lúdtalpas-e a gyerek...

Szóval 6 évesen elvittem az ortopédiára, megállapították, hogy lúdtalpas, írtak fel betétet (sajka???)- amit persze nem tudott meghordani, mert visított a gyerek, annyira fájt benne a lába. 1 év múlva kontroll. "Szépen fejlődik" - kb 5 percig volt a betét a cipőben... Ismét betétfelírás. 1 év múlva megint kontroll. Ekkor másik orvos volt, na ő azonnal a műtőbe küldte volna szegény gyereket, mondván hogy olyan mértékű lúdtalpa van, amit ha nem műtenek meg, nem fog tudni járni sem. Elvittem másik orvoshoz. Amikor meghallotta, hogy sajka betéttel próbálkoztunk eddig, és műteni akarják a gyereket, tisztára kiakadt, írt fel rugalmas betétet, sok tornát és sportot rendelt el...

Szóval ez így ment évről évre, mindegyik orvos mást mondott! Pedig szerintem egy egyetemen tanultak... Nem tudom, laikus szülőként hogyan döntse el az ember, kinek higgyen???

Most 12 éves, tavaly a kontrollon azt mondta az orvos, h nagyon minimális a lúdtalp... Már előre félek az ősszel esedékes újabb vizsgálattól.

2011. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oviban dolgozom, és voltak nálunk felmérni a gyerekek lábát. Nekem kisfiam 2,5 éves, és érdekelt vagyok a témában. Azt mondták, hogy 3 éves korig nem foglalkoznak vele, addig hagyni kell a természetes lúdtalpat. Majd oviban megnézik a lábát, és ha úgy gondolják, akkor az ő kis lábára csinálják meg a CIPŐT.
2011. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lúdtalp és a bedőlő boka két különböző probléma, ezek kombinációja is létezik, de ezt szakember döntse el, ne a szülő házilag. Mi egy nemrég végzett ortopédusnál jártunk, mert nekem is gyanús volt a gyerek befelé dőlő bokája, ő magyarázta el, hogy kompetens szakinál érdemes felméretni a gyereket, ha van jónevű magándoki, akkor ott és nem az sztkban, mert egyrészt az sztk-sok (kevés kivételtől eltekintve) régi motorosok és ne minden esetben képzik tovább magukat megfelelően, másfelől a magándokik nem engedhetik meg maguknak, hogy hanyagságból vagy időhiányból kifolyólag fals módon vizsgáljanak, hiszen a hírnevükből élnek. Én azon a véleményen vagyok, hogy nekünk bőven megért 2200 ft-ot a vizsgálat, mert így tudom, hogy pontosan mi baja a lányom lábának, és milyen lábbelivel lehet helyrehozni. Neki egyébként boltozatsüllyedést ÉS bedőlő bokát is diagnosztizáltak, igaz, hogy mindkettő elég enyhe mértékű volt és a bedőlést cirka egy véen belül el is hagyta. A boltozatsüllyedésre pedig rugalmas talpbetét kell neki és speciális torna naponta. Szerintem szépen javul ez is, nemsoká esedékes a kontroll, talán elhagyjuk a betétet és amrad a torna.
2011. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egészséges cipőn kívül a lábtorna ugyanolyan fontos lenne minden gyereknek,ezt ortopéd orvostól és gyógytornásztól tudom.Be kellene illeszteni a napirendbe ugy mint bármi mást.Sokkal többet ér mint a drága cipők szerintem.Neked is javasolni tudom.
2011. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Le kel vágni a lábát
2018. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
utolsó te akkora egy paraszt vagy hogy az már nem semmi bazdmeg te tudod miket irsz? te csontváz alakú kisgyerekről ilyet írni
2021. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!