Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így 22...

Miért viselkedik így 22 hónapos kisfiam ha itt van nálunk egy másik baba?

Figyelt kérdés
Barátnőmék átjöttek 16 hónapos babájával ,azt a hisztit ami egy 30 perc múlva művelt a fiam leírni sem tudom ! Mindent dobált semmire nem hallgatott az összes játékot elvette (volna ) a másik babától ! Ez ebben a kórban "természetes " ? Vagy valamit nem jól csinálok ? Szerintem irigy és féltékeny,de ez eddig nem volt így !
2011. aug. 4. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, a fétékenység, irigység teljesen helyénvaló ebben a korban. Védi a területét:-)))
2011. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Játszótérre, gyerekek közé szoktatok járni? Vagy csak otthon ilyen?
2011. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ne nagyon van játszótér a környéken :(
2011. aug. 4. 10:59
 4/9 A kérdező kommentje:
m
2011. aug. 4. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes ez ebben a korban, és neked kell átsegítened rajta. Keress neki először egy játszópajtást (nagyjából egykorút) akivel lehetőleg semleges területen találkoztok (park, játszótér), hetente párszor. Ne számolj hosszú idővel, ha látod hogy kezd kiakadni, menjetek haza. Aztán lehet menni játszótérre, majd esetleg kisközösségbe (zenebölcsi vagy hasonló foglalkozás) Hozzá fog szokni idővel, de egy jó darabig még számára alapvető hogy körülötte forog a világ, a kisgyerekek énközpontúak.
2011. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy így viselkedik! Ez el fog húzódni még egy ideig sajnos, aztán majd csillapodik.
2011. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az én kislányom 2,5 éves volt júniusban, és ő is ilyen egyelőre. pedig mi járunk rendszeresn játszóra. ez normális, félti ami az övé, most alakulgat az éntudtauk, most az én, enyém a kulcsszó...fárasztó, mit mondjak. Amúgy ő cssk a kedvenc játékaival ilyen, ami csak úg yvan de nem kedvenc, az nem zavarja, ha más is játszik vele.
2011. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
El fog múlni, az utcánkban is van egy hasonló korú kisfiú, ő is betegesen irigy volt egy ideig, mostanában már nem csinálja. Az talán segíthet, ha a saját játékaiért cserébe felajánlják neki a másik gyerek játékát. Pl felül a motorjára a másik gyerek, de cserébe odaadja az övét. Mi mindig így játszottunk vele, így volt csak hajlandó odaadni a játékait a lányomnak, az én lányomnak nem volt ilyen irigy korszaka.
2011. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annó, amikor még nem volt babám, és ilyen esettel találkoztam, azt mondtam, hogy az én picim majd nem lesz ilyen. És rájöttem, ezeket a tulajdonságokat alapjaiban hordozzuk magunkban. Amikor még itthon voltam vele és úgymond nem láthatta senkitől ezt a viselkedést, már akkor féltékeny volt és "irígy", ha rokon vele egykorú nálunk volt és merészelt játszani a játékaival.

Mai napig mondogatom neki, nem viszi el a másik gyermek, csak játszani szeretne vele, utána visszaadja. Ilyenkor egy picit megnyugszik.

Viszont most olyan helyzetben vagyunk, hogy nem csak a saját játékaira, hanem már mindenre (legyen az étel, távirányító, toll -- akármi) azt kiabálja sírós, legörbülő szájjal: ELVESZIII....

Nem tudok mit csinálni, majd kinövi!

2011. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!