Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok ha kiderűlne,...

Mit csinálnátok ha kiderűlne, hogy a gyereketeknek azért fáj a feje délután, mert délelőtt az oviban kiesett a hintából-csakhogy az ovónénik, , elfelejtették, , közölni?

Figyelt kérdés

Ezek szerint nincs agyrázkódása, mert emlékszik rá a kislányom. De mi van akkor, ha lett volna és nem tudta volna elmondani. Kiderűlt volna szerintetek? 15-en voltak a csoportban aznap.3 nevelővel.

Általában 25-en vannak egy csoportban, de most szünet van.


2009. ápr. 10. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát én biztos megkérdezném az óvónőket, hogy miért nem szóltak és megkérném őket, hogy legközelebb ha ilyen eset van, szóljanak. Enyhén szólva ki lennék akadva az biztos.
2009. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a fejfájással, hogy ha a gyereknek ne adj Isten agyrázkódása van, ez az egyik fő tünet. A hányinger, egyensúlyzavar mellett.

Szóval ha folyamatosan fáj, meg kell nézetni. Az óvónénik felelőssége az ilyen dolog, nem lehet félvállról venni.

2009. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Az előttem válaszoló anyuka nagyon nyugodt(jó neki,h ilyen természetű!!!)Sajnos én lehet,h rájuk borítottam volna az asztalt(2 gyerekem van)ami nem biztos,h a gyereknek jót tenne a jövőre nézve...szval én nem hagynám annyiban.A gyerkőcöt pedig figyeld,ha fáj a feje,hányingere van,aluszékony feltétlenül vidd orvoshoz(én mindenképpen elvinném).Attól,h mindenre emlékszik még lehet enyhe agyrázkódása.
2009. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első anyukára gondoltam!Utolsó vagyok.
2009. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Borzasztó felelötlenségnek tartom,hogy erről a szülőt nem tájékoztatták!!!!

Ami pedig a csemetét illeti,a fejsérülés nem játék.Azért mert emlékszik mindenre sajnos nem zárja ki az agyrázkódást.A fejfájás önmagában már gyanús és utaló jel.Emellé társulhat hányinger,hányás,aluszékonyság vagy túlpörgés is.

Én feltétlen orvoshoz mennék és nem várnám meg amig esetleg a tünetek fokozódnak.A fejébe nem látsz,egy röntgen nem fog ártani már csak a magad megnyugtatására is.

Az ovónőt pedig felelősségre vonnám és a vezetőhöz is bemennék.

Vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!!!!

2009. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Én megkérdezném az óvónőt, ha adnék egy marha nagy pofont, akkor arra ugyanúgy emlékszik majd, ugye, mint ahogy a gyermek kiesett a hintából???? Én adnék neki, az biztos... és pont emiatt ez az elvem, nem adnám közösségbe a gyermekemet, míg mindent el nem tud mesélni... volt anyósom a bölcsibe taposta a gyerekek lábát ha sírtak, (gondozónő volt) mert az nem látszik... és még sok ilyet tudnék írni, és azok a gyerekek még nem tudtak beszélni...
2009. ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Ne legyetek ennyire radikálisok! Az óvónéni is csak ember,és nem akar egy gyereket sem "eltenni láb alól", és szerintem napi több esést is lát. Ha túlzottan féltitek a gyerekeiteket, annál rosszabbat nem tehettek velük. Az aranykalitkás gyerekekből lesznek drogosok, amikor kiszabadulnak. A széltől is óvott kisgyerekek pedig aszthmát kapnak, mivel nincsen kitéve az immunrendszerük hogy válaszoljon az allergénekre. Remélem senkit sem bántottam meg, csupán az életre nevelés híve vagyok, és ennyi az egész. Remélem, de biztos is vagyok benne, hogy nem lesz baja a kisfiadnak! Üdv: egy várandós anyuka
2009. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Most én aért lettem lepontozva, mert nem pofoznám meg az óvónőt?
2009. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem hogy ebben az esetben elmarasztalást érdemelne szegény pedagógus. Tudom mi megy már általános iskolában, ölik egymást a kölkök, és lehülyézik a tanárokat, mert tisztában vannak a jogaikkal. Nálunk ez úgy volt, hogy még akkor is a tanárnak volt igaza, ha nem volt neki. És érdekes a mai napig tudok viselkedni.. ha akarok.

A kettővel előbbi is én vagyok.

2009. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pofozkodnék és veszekednék, az biztos. Előfordulnak ilyen esetek, itthon is, a játszótéren is. Biztosan megkérdezték tőle, hogy mit ütött be, lehet, hogy a fejét egyáltalán nem. Nekem a tesóm a kezét törte 3 évesen az oviban, mégsem toroltuk meg az óvónőkön. Figyeld a gyereket, és ha reggel is fáj neki, vidd el orvoshoz!
2009. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!