Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért fejlődünk visszafelé a...

Miért fejlődünk visszafelé a szobatisztaságban?

Figyelt kérdés

Mit ronthattam el? Kisfiam 26 hónapos, és nemhogy nem haladunk a szobatisztaság felé, inkább visszafelé "fejlődünk". Már több, mint fél éve, hogy esténként, de van, hogy peluscserénél is, elétartom a bilit, vagy ráültetem a wc-re és pisil, tehát ezt már tudja szabályozni, mégha az ingert magától még nem is érzi. Mindig megdicsérem érte, hogy milyen ügyes. Volt egy időszak, amikor szólt, ha bekakilt, és ezért is mindig megdicsértük. Két olyan alkalom volt, hogy pont láttam, amikor kakilni készült, ráültettem a wc-re, és belekakilt.

DE most nemcsak nem szól, ha bekakilt, hanem még ha észreveszem is azt mondja, hogy nem, és minden egyes alkalommal sírva, vagy jó esetben mindenfélével elterelve a figyelmét viszem pelust-cserélni.

Mit rontottam el? Soha nem sürgettem, szobatisztaság ügyben csak dicséretet kapott az ügyességéért. A kislányom 2 éves korára szobatiszta volt, minden gond nélkül. Most viszont meg vagyok ijedve, mert úgy érzem nemhogy előre nem lépünk, hanem "menekül" a fejlődés elől. A bilire nem ül rá, mert "nyomós", de a wc-ről (amin vagy tartom, vagy szükítőn ül (amit szeret)) szintén csurgat egy kicsit és már le is akar szállni. Ja igen, merthogy már a pisi sem úgy megy, mint régen, csak csurrant egy kicsit, hogy túl legyen a ceremónián, és abbahagyja.

Kérlek segítsetek, ha van jó ötletetek, tanácsotok.


2010. nov. 17. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Van gyerek,aki még 3 évesen sem szobatiszta. A lányod az aki,inkább korábban lett az.
2010. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, ne erőltesd!

Az, hogy ráültetted és belepisilt, az lehet sima véletlen. Ha előre érzi már az ingert, és szól, akkor jött el az ideje. A szobatisztaság 3 éves korra várható el, és a te fiad még 2.5 sincs. Ráérsz! A fiúk amúgy is lassabban szoknak rá a bilire-wcre.

A nagyfiam 2.5 évesen lett szobatiszta, 1 hét alatt. De én nem ültetgettem előtte a bilire/wcre. Nálunk mondjuk a bili 2 napig tartott, utána a wcre kéretőzött. Éjjel még nem szobatiszta.

2010. nov. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!