Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi így tettük le a cumit....

Mi így tettük le a cumit. Érdekel a tipp?

Figyelt kérdés

sziasztok! tudom, hogy cumis gyerekek anyukáinak ez komoly agyalás, elvegyük, ne vegyük, mikor és hogyan.

én is ezen tipródtam sokat, ezért leírom a mi tapasztalatainkat, hátha valakinek segít.

A fiam elmúlt 2,5 éves, a cumijáhöz következetesen ragaszkodott alvásnál és ha épp eszébe jutott. volt, hogy nappal sem tudtuk kikönyörögni a szájából. megfigyeltem, hogy néhány alkalommal cumi nélkül aludt el, tulajdonképp csak megszokásból vitte az ágyba.

elkezdtem neki mesélni, hogy az álom manók lehet egyszer elviszik a cumit, mert kell a kicsi baba manóknak (minden este mesélek neki a manókról, akik szép álmokat hoznak neki). egyik este, amikor elfelejtkezett a cumiról, eldugtam és reggelre ajándékot tettünk az ágy mellé (apával előre beszereztetve). nagyon örült neki.

kereste néhányszor a cumit, de sosem volt érte igazán hiszti, vagy sírás - inkább emlegette, amikor nagyon fáradt volt.

most telt le a 3. cuminélküli hét, pár napja nem is hozza szóba. kezdem úgy érezni, ez a feladat kipipálva. persze még van gondunk a szobatisztasággal és az önálló evéssel :D úgy gondolom, magától ő nem mondott volna le a cumiról, de ez a módszer kemény és kímélő is volt.

remélem, másnak is ilyen könnyen sikerül a cumi-ügy!


2011. aug. 12. 15:13
 1/3 anonim válasza:
Ezt nagyon ugyesen megoldottatok! gratulalok. egyebbkent multkor a fogorvosnal egy lany volt bent elottem es arrol volt szo,hogy elorealltak a fogai es fogszabalyzo kellet volna neki,es az anyja ketsegbeesetten kerdezi hogy mitol lehet ez ,miert nottek igy,a fogorvosno pedig felsorolt par dolgot amitol ilyenek lehettek,es az egyik ok az volt hogy tul sokaig hasznalta a cumit! meghokkentem,nem gondoltam volna hogy ettol is lehet!
2011. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ügyesek vagytok! Tényleg! Az én iker öcsieim 5 évesek az egyik még mindig cumizik...
2011. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
köszi, mi is kipróbáljuk
2011. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!