Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik együtt laknak a nagyszülő...

Akik együtt laknak a nagyszülőkkel azok kapnak segítséget a gyermekfelügyeletben tőlük?

Figyelt kérdés

Egy telken van a szüleim háza és a miénk.

Jövőre ovis lesz a kislányom édesanyám ezt mondta napokban ,tudatosítva bennünk,hogy őrá ne számítsunk "Nem vagyok köteles segíteni a gyerekfelügyeletben,magatoknak vállaltátok a gyereket,nehogy azt gondoljátok,hogy majd én megszakadok a gyerekkel mikor ti pedig munka után flangálnátok valamerre" :-O...

Lehet,hogy manapság már másképp működik mint mikor én voltam gyerek,anyukám számíthatott a nagymamámra bármikor,ő pedig most azt mondta,hogy ne akarjam már őt kizsigerelni,inkább ne menjek dolgozni,mert ő nem segít,ha beteg lesz,vagy előbb hazaér az oviból mint a mi munkaidőnk lejárna.


Nem is gondoltunk ilyesmire,hogy ha beteg a kislányunk akkor neki kellene vigyzáznia rá,hanem esetleg arra,hogy ha nem tudunk elszabadulni a munkahelyről esetleg segítene.


A testvérem gyerekei egész nyáron anyuéknál nyaralnak,az én kislányomról pedig ezt mondja :-( .


2011. aug. 13. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem még nem lett meg a kicsim, majd csak decemberben, de a leendő nagyi már kikötötte, hogy ő fog rá vigyázni, vissza se kapjuk egy hétig, meg a nagyapa is szintén. Ne aggódj, megváltozik majd a te anyukád is, ha eltölt egy kicsit több időt a kislányoddal, utána már meg sem kell kérni, hogy vigyázzon rá. Most biztos csak ilyen időszaka van, hogy kötekszik veled.
2011. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ez a beszólás nekem is rosszul esett volna.

Mi anyósékkal lakunk egy kétgenerációs családi házban. Kisfiam ősszel kezdi az ovit. Már mondták, hogyha esik vagy bármiért olyan idő van, nehogy már a kicsit is vigyem magunkkal, majd addig ők vigyáznak a babára amíg a nagyot elviszem az oviba. Apósom pedig már azt mondogatja a gyerkőcnek, hogy majd ha Ő megy érte, akkor hazafelé mindenhol meg fognak állni, mindent megnéznek, nyalnak egy fagyit, és milyen jó lesz nekik.

De mi amúgy is mindenben számíthatunk rájuk.

2011. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Anyukádnak igaza van, nem a szülőknek szülöd a gyereket, hanem magadnak! Oldd meg!
2011. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Már 20 éves koromtól megkaptam: "magadnak szülj kisanyám". Azt hittem, hogy viccel. Háááát nem. 35 éves vagyok, 2 kicsivel és SOHASEM vigyázott rájuk, pedig egy lakásban lakunk.

Párom szülei pedig a kisfiam 3 hónapos korától nem kíváncsiak rá. Most volt 2,5 éves, kislányom 6 hónapos lesz.

Se anyagi, se fizikai, semmilyen segítség nincs. Mindkét félről elvárják, hogy mi segítsünk még nekik 50-60 éves, aktív emberek. Hmmmmm.

2011. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Így megmondták :-O ?


Nálunk azért nem panaszkodhatom,mert elhalmozzák ajándékokkal,gyakran adnak pénzt,hogy vegyek neki amit gondolok.


Abban reménykedem,hogy amikor odaérünk azért számíthatok a szüleimre mint ahogy mindig mindenben számíthattam ezidáig is,talán csak rossz kedve volt anyukámnak,vagy félt,hogy túlságosan ki akarnánk használni őket.

2011. aug. 13. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Sőőőt, mindkét részről elvárnák, hogy mi segítsük őket, hiszen, eddig (már 10 éve nem, de nem baj) ők tartottak el, most mi tartsuk el őket.

Én gyeden, párom részmunkaidőben dolgozik, egyetemre is jár mellette.

Örökségünket sem adják oda egyik részről sem, így esélytelen új életet kezdenünk. Persze nekik akkor, anno kiutalták fillérekért a lakásokat.

2011. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én nem is bíznám anyámra,anyósomra,apámra igen.De az én anyám is olyan,hogy addig imádja csak az unokát amíg minden rendben van és nem kell érte semmi áldozatot hozni.sajnos vannak igy gondolkodó mamák.Pedig sajnos egy taknyosság miatt nem biztos,hogy otthon maradsz vele táppénzen,és ilyenkor milyen jó lenne ha vigyázna rá valaki,mert amúgy úgy se csinál semmit.Én úgy szerveztem és úgy is szervezem az életem,hogy nem számítok anyámra.nem kérek tőle soha semmit.
2011. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ahogy itt olvasom amiket írtak,ledöbbentem.Egy nagyszülő hogy jelentheti ki hogy nem vigyáz az unokájára,akkor nem is szereti igazán.Mi is a szüleimmel lakunk de én bármikor számíthattam meg számíthatok is rájuk,és a kislányom is imádja őket.
2011. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez szomorú, és biztos rosszul esik, de szerintem nem tudsz mást tenni, mint tudomásul venni a hozzáállását, és megoldani máshogy. Lehet, hogy idővel megenyhül, főleg ha látja, hogy igyekszel megoldani magad, és nem akarod őt terhelni ezzel. Anyósommal ikerházban lakunk, sokat segít, vigyáz, de az egészsége miatt már nem tud futni bármennyit a kétéves lányom után. Igyekszem tekintettel lenni az állapotára, és ezt szerintem értékeli.
2011. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi egy házban élünk anyosékkel de nem vigyáznak rá, néha néha 5 percre megfogaj mert menni még nem tud a kidfiam de kijenti hogy nehéz és vissza adja. állitolag szeretik. röhej. nekemmeg egy percem sincs, tudom nem neki szültem de mégis csak a nagymamája.. én nem fogok igy viselkedni..
2011. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!