Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félted a gyereked a bölcsiben...

Félted a gyereked a bölcsiben a "vadabb" gyerekektől?

Figyelt kérdés
Most megyünk bölcsibe, és az én drágaságom féltem a vadócabb gyerekektől. Ő soha nem verekedett, mindenét odaad bárkinek. Testvére még nincs. Játszótéren, strandon volt rá példa, hogy kivették kezéből a játékot, arréb lökték. Ő meg nem érti, miért viselkednek így, mert még nem tapasztalt ilyet. Annyira jószívű, boldog, kiegyensúlyozott, kedves mindenkivel. Örülnék, ha meg tudná védeni magát. Ugye nem lesz gondja?
2011. aug. 14. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el, megedződnek. Kisfiam is egy kis szerény, visszahúzódó nem verekedős gyermek. De a bölcsiben megvédi magát, és nem adja amivel éppen ő játszott. Ja, és ne lepődj meg, ha esetleg kék/zöld folt van a lábán, vagy harapás nyom, vagy karmolás nyom. Ilyenek előfordulnak. Így védekeznek. Nekünk eddig csak karmolásunk volt, a kisfiú megkarmolta, és meg ellőkte.
2011. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
az én fiam is ilyen,de már volt rá példa hogy elakartak venni tőle valamit és nem engedte.nem bántott ő senkit csak visszavette és elment onnan.nagyon ügyesen megoldotta,de azt hiszem megfognak edződni,de a kérdésedre a válasz,igen féltem,és elszorul a torkom ha rá gondolok,de nincs mit tennem.Meg kell ezt is tanulni sajnos.
2011. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

nekem lányom van, amolyan kis mimóza,érzékeny, lelki beteg voltam, mikor bölcsibe irattam, én is ezért amit irtál.

Reménykedtem is, h nem lesznek olyan vadabbak a csoportjában, de hát voltak :( És ne mcsak a fiuk..


Már ovis, de még mindig nem igazán tudja megvédeni magát, volt, hogy leordítottam egy kisfiú fejét, mikor pont megláttam, h a lányomat atrocitálta. De hát egyik fülén be, a másikon ki...nem tudom, az ilyenek anyja mennyit foglalkozik a gyerekével...

Legtöbb gyerek azért "edződik", a Tied is fog, biztosan.


Az enyém is alakul már, de hát ez lesz az életben is, meg kell tanulniuk magukat megvédeni!


Szerintem ha ilyen korán már szembesülnek azzal, hogy meg kell magukat védeni, akkor sikerülni fog nekik később, mikor komolyabb támadásoknak lesznek kitéve...

2011. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ava87 ***** válasza:
81%

Az enyém sem verekedett sosem, de valószínűleg ebbe az is belejátszott, hogy korábban nem is volt huzamosabban gyerekek között. Meg ő is olyan volt, akinek bármit ki lehetett venni a kezéből, nem szólt érte.

Hát a bölcsiben messze nem ilyen, ott nem hagyja magát. Sőt, megesett már párszor, hogy ő volt az, aki elsőnek odacsapott. De hát az ilyen kicsik sokszor még nem tudják megfogalmazni, mi is a bajuk, és "egyszerűbb" nekik odavágni egyet. Na nem mintha erre tanítanám, de azért az ilyesmi előfordul. Az enyém is kapott már taslit másik gyerektől, ő is adott már másnak, a bölcsi már csak ezzel jár.

2011. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

NEM

A fiam is vadabb gyrelk volt, úgyhogy tudom miylen szülőnek lenni.

Sokan azt hiszik ez neveléás kérdése , de nem.

De mondjuk a lányom si megvédi magát, ha úgy adódik.


Amúgy az élet sem egy rószaszín köd.

2011. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahogy viselkednek kitükröződik a személyiségük. Az én fiam előbb gondolkodik, aztán cselekszik, nem ész nélkül. Még nem volt gyerekek közt huzamosabb ideig, így nem tudom, hogyan fog viselkedni. Az én félelmem, hogy nem tudja magát megvédeni (leírt két eset miatt), de aztán lehet, hogy simán menni fog. Meglátjuk. De az biztos, hogy az "agresszív, neveletlen gyerekek szüleivel én is elbeszélgetnék.
2011. aug. 15. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!