Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamat milyen...

2,5 éves kisfiamat milyen sportra vigyem? Mivel ismertessem meg? Te hogy csinálod?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdé smi van a közeletekbe?

Nálunk van egy általános kisgyerek sport.

Itt a mászótól a 3 évesig van (mert onnan ovoda)´.

Egy óiriási tornaterem. elöször énekelve bemelegítünk. pl énekeljük hogy tekerjük a lábunkat a fejünket. megyünk körbe. mindent énekelünk. persze a mászók még nem csinálna sokmindent, de a többi már igen. aztán késöbb felállítunk tornaszerekböl egy egész játszóteret ahol mászhatnak, csúszhatnak, átbújhatnak stb... annyira jó és rengeteget futkároznak, másznak, egyensúlyoznak. az oktató mindenkihez oda megy segít pl egyensúlyozni, felmászni, trambulonizni stb... nagyon jó és skötetlen. nem kell teljesen követni amit az oktató mond, hanem ha nem akarja akkor szaladgálhat én meg csinálom tovább majd persze kb 2 perc után vissza tér hozzám.

2011. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
2011. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 2,5 évesnek még nem kell sportolnia. Ebben a korban még a játszótéri szaladgálás, a labdázás a sport. Hagyd, hogy gyerek legyen! Mire iskolába kerül, akkor már annyira le lesz kötve: különórák, stb. Most hagyd a szabad játékot.
2011. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi fiunk is 2,5 éves. Örökmozgó. A közelünkben lévő uszodában 4 éves kortól van úszásoktatás, én erre szeretném majd járatni (ő meg majd eldönti, hogy megy e). Apa valamilyen küzdősportra gondolt (most is állandóan birkózik), viszont elég laza az izomzata, illetve a bokája is befelé dől, így erről mindenképp ki fogjuk kérni szakember (ortopéd orvos és gyógytornász) véleményét.

Én egyelőre kicsinek, a dackorszak miatt néha fegyelmezhetetlennek tartom, így semmiképp nem járatnám konkrét edzésekre. Az első által leírt helyeket ő meg már nem élvezi. Viszont sokat "mozgatjuk". Játszóház, játszóterek (egy-egy nagyobb, sok mászófelületes várért még a szomszéd kerületbe is hajlandóak vagyunk átmenni), futóbicikli, séta, s itthon is sokat birkózunk.

2011. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is korai 2,5 évesen sportra vinni. Tényleg legyen gyerek. Van játszótér, játszóház, ahogy már előttem is írták.

Az én fiam is örökmozgó, már 4 éves, de még mindig korainak tartanám, meg persze nem igazán érdekli úgy semmilyen sport. Nem focizik, csak labdázik, de nem sokáig. Mindenbe belekezd, aztán otthagyja, ha valamihez nincs kedve elég nehéz lekötni. Gondolom 2,5 éveset sem könnyű egy dologra összpontosíttatni. Úszás oktatásra szerettem volna beíratni, azt nem akarta (látatlanban sem) és egyébként is nálunk 5 éves kortól lehet vinni.

Szerintem, ha van is egy sportág, ami nagyon érdekli, akkor is még ráér, elég lesz neki a suli mellett már ha érdekli beíratni valamire.

2011. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nagyon korai ennyi idősen sportolnia.

Ebben a korban bőven elég neki, ha motorozik, futóbiciklizik, szaladgál, ugrál, mászókázik, stb...

Majd olyan 5 évesen már gondolkodhattok, de addig ne. Az oviban is még csak alap mozgásokat csinálnak tornaórán.

2011. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!