Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is erdekes amit a...

Szerintetek is erdekes amit a 18 honapos kisfiam muvel (beszeddel kapcsolatos)?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem mondja a nap mint nap elhangoz szavakat: anya, apa, igen, nem... Egyszer sem hallottam ezeket tolle hiaba kerdezem. De viszont valamelyik nap megszollat, hogy "sajt", amikor vagtam neki a sajtot. Ezt azota is tobbszor hasznlja amikor ele teszem tanyeron. Persze joparszor hallotta de akkor sem napi szinten, hiszne nem minden nap van sajt az asztalon. :) Szinten mondja, hogy auto, busz, repulo, gyere, labda, szia. Ezek kozul a talan a labda, szia meg a gyere ami naponta lehangzik de a tobbi nem. Ezket, hogyhogy megtanulja de az anya meg apa... azokat meg nem tudja pedig sokszor tobbet hasznlajuk elotte.
2011. aug. 18. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem egyedi dolog, lányom például előbb mondta, hogy paradicsom és lámpa, mint anya. :)

Nem tudom, valahogy jobban örül annak, amit ritkábban lát vagy nem is tudom...

Unokaöcsém is hasonlóan kezdte, azt hiszem ő a labdát és a taligát mondta mindig, de a napi dolgokat nem igazán. :)

Biztos tudják, hogy anya és apa, de hát minek mondja, ha úgy is ott vagy mellette. :)

2011. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elso valaszado ez nagyon aranyos. :) Foleg a "paradicsom", gondolom mekkorat neztetek. Akkor ugylatszik ilyenek ezek a picurok.
2011. aug. 18. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiamnak az első szavai közé tartozott a rács :o) Utána mindenhol csak a rácsokat kereste és mondogatta: a bejárati ajtónkon, a kapu előtt a földön, a földszintes ablakokon, még a kerítést is rácsnak hívta... Nálunk fokozatosan kezdett beszélni, először csak a ma, va-val kezdődő szavak mentek, pl. a vi jelentése villamos, víz, virág stb. volt.

A apa először csak aa, aztán ap, majd api, és most már apa. Az anyát sokáig jajj, nak mondta, nem tudta kimondani.

Szóval valahol el kell kezdeni, majd belejön! Nem kell erőltetni szerintem, normál ütemben magyarázz neki, nem kell ezért napi 100-szor elmondani, hogy anya, apa, úgyis hallja sokszor. Ezt azért írom, mert mostanában a fiam olyan szavakat mond, utánoz, amit ritkán használunk, sőt volt, hogy nem is használtuk, és az adott tárgyra, szituációra mondta a helyes szót. 16 hónaposan kezdte a fenti beszédet, most 21 hónapos, és be nem áll a szája egész nap. Mindent kommentál, persze még csak egymás mellé teszi a szavakat. Ti sem vagytok még egyáltalán elkésve :o)

2011. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk ugyan az apa volt az első, de rögtön utána a lámpa és a krokodil jött, aztán cica, csap, kocka, stb...anya csak sokkal később:)) nem baj az, majd szép lassan elkezdi használni a többi szót is. szerintem az enyém pl. azért nem mondta az anyát, mert egyszerűen nem kellett, hiszen én mindig ott voltam, nem kellett "megszólítania".
2011. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok a valaszokat. Tenleg nagyon aranyosak. Nallunk minden nagyauto vagy olyan jarmu aminek sok az ablaka (pl. vonat) az "busz". Sokszor vezetek es ugy meg tud ijeszteni a kisfiam mert meglat mellettunk valami nagy jarmuvet pl. autopalyan vagy varosba es tisztara ordit, sikongat oromeben es kiabalja, hogy "busz-busz-busz". A racs es a krokodil is nagyon aranyos lehetett. :)
2011. aug. 18. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is szokatlan szavakat használja gyakrabban, szerintem a gyerekek ilyenek. Azt mondják, ami legjobban megtetszik nekik. Valószínű nem is értik, miért mondogatjuk folyton, hogy anya-apa, hiszen tudják ők, csak épp nem mondják, mert minek...

A nagyobbik fiam első 'szava' ez volt: embó = nem búg

A kisebbiké: teplom, gyönyőrűen mondja, pedig szerintem nehéz szó. Most már mond apát, papát, mamát is, de anyát még nem.

2011. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na nálunk az első szó a kukucs volt, volt már mindenféle, bohóc- boho, meg bicigli - bitigli, de a legritkább esetben mondja az apát, az anyát meg ha könyörgök neki, de akkor is csak ha jó kedve van... :))))

mai szava a kekkk - keksz, mindig tanul valamit, de még nem használja, csak mikor eszébe jut akkor. Gondolom majd elkezd egyszer csak...

18 hós

2011. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!