Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem birom anyukám vagy a...

Már nem birom anyukám vagy a férjem?

Figyelt kérdés
Anyagilag elég jól vagyunk bár házunk nincs autónk sincs de van mindennap kajánk 2 éves a lányom anyukámék sajna nagyon rosz helyzetben vannak . Egydül neveli a tesóimat 10éves fiu és egy 16 éves kamasz. Sjana sem ruhára sem másra nem jut van hogy hó végén akaja pénz is gond. én segitem őket . De már nem birom hogy párommal megy harc mindig. Tudom hogy ez nem mehet igy a végtelenségig és nem megoldás ha kisegitem őket de ki adjon neki ha nem én . Felnevelt tisztességesen tanitatott az utolsó pénzből is ha kellet eladta az ingóságokat hogy én most tudjak dolgozni nem birnám ki ha éhezni látnám őket . és már az is szörnyü ha rongyosan látom őket.
2011. aug. 22. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem.Ez nagyon nehéz.Valahogy húzd ki addig a pároddal veszekedésmentesen,míg a nagyobbiknak munkahelye lesz.

Nagyon megértelek,és tisztellek érte.

2011. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kiskamasznak nem tudsz szerezni valami alkalmi munkát, hétvégi takarítás, újságozás, hogy Ő ne legyen akkora teher?(ismerősön keresztül, nyárra ha van olyan irodai lótifutinak?)


A másik, hogy ha nem is sok, de ruha, menjetek el turiba, hogy legyen ruhájuk, pláne ha jön a tél, és úgy nőnek még mint gomba.

Xar helyzet. Kitartást.

2011. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajna.. nincs munka vidéken meg szinte a felnőttnek is lehetetlen dolgozni..amugy szoakott idős embereknek fünyirózni udvart takaritani stb..de nagyon kevés ez még.. igen .. kivárom mig neki lesz valami munka é s utánn am ár közösen tudunk haza adni.
2011. aug. 22. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, neked és a párodnak is valamilyen szinten támogatni kellene édesanyádat, ahogy te is írod. Nem értem miért veszekszik veled a párod emiatt, ha az nektek nem okoz anyagi csődöt. Hisz a párod az édesanyádnak köszönhet téged valamilyen szinten. Még ha édesanyáddal nem is felhőtlen a viszonya, a két kistestvéred helyzetére való tekintettel segíthetne téged, mind anyagilag, mind lelkileg.

Mi a párom kishúgát segítjük így, igaz nem pénzzel, hanem inkább ruhavásárlással, vagy tanszervásárlással, mert tudjuk, hogy az özvegy édesapjuknak nagyon megterhelő anyagilag egyedül a dolog. Pedig mi sem állunk nagyon fényesen, de úgy érzem kötelességünk segíteni nekik. Azt nem írom, hogy rajtuk....

Nem lehet, hogy valami más áll a párod nemtetszése mögött?

Nagyon megértelek, hisz én édesapámmal így voltam évekig. Most azzal segítjük, hogy ideköltöztünk hozzá. Azóta már nem is iszik és lelkileg is helyrejött, sokkal kiegyensúlyozottabb, mind lelkileg, mind anyagilag.

2011. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazából tudja hogy igazam van..nem is viatakozások csak unom már hogy szurkálódik bánt szavakkal .. pedig nem nagy öszegről van szó van hogy nem is pénz hanem épp egy csomag hus hütőből vagy valami.. és mindig megjegyzést tesz..
2011. aug. 22. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne reagálj rá.Ne válaszolj,ne morogj,csak add oda.Lehet,hogy le fog szokni róla.
2011. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki őszintén, hogy Téged nagyon bánt, hogy ebből ügyet csinál. Nektek nem hiányzik. Költhetnéd ezt a pénzt fodrászra, műkörmösre vagy ruhákra, de Te inkább a családodat segíted belőle. Kérdezd meg, ha ilyesmire költenéd, akkor is morogna? Te értelmesebb helyet találsz a pénznek - vagy ha úgy tetszik, ebben a formában költöd magadra. Mondd el, hogy Neked ez fontos, és próbáljon megérteni. Tiszteletet érdemel, hogy segíted őket, biztosan ő sem tenne másképp, ha az ő családja szorulna rá.
2011. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!