Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy furdal a lelkiis...

Normális hogy furdal a lelkiismeret mert elmentem a férjem osztálytalálkozójára és anyukám vigyázott pár órát a 3 hónapos bébimre? Rossz anya vagyok amiért elmentem?

Figyelt kérdés
Nem éreztem rosszul magam, de egyfolytában rá gondoltam. Nem most hagytam először anyukámra vagy anyósomra, mert szülés utáni komplikáció miatt 3 hétig kezelésre kellett járnom a kórházba naponta, meg néha nagyobb bevásárlások alkalmával is ők szoktak vigyázni rá, (anyatejes + tápszeres, ilyenkor mindig hagyok otthon neki tejcsit vagy tápszert). De most végig furdalt a lelkiismeret. Leginkább azért mert késő délután/este volt, és mert "szórakozni" mentem. A többiek tovább maradtak, mi 9-re siettünk haza, hogy vele legyek amikor elalszik. Igazából el sem akartam menni, de anyósom és a férjem beszéltek rá, hogy kell nekem is egy kis kikapcsolódás. Vittük a fényképalbumot, mindenki dicsérte, ez nagyon jó érzés volt, ez az egy amiért úgy érzem megérte elmenni.
2008. dec. 22. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
gondolom ez az első babád, nekem is. Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert nem csináltál semmi rosszat. A babának az a jó, ha az anyukája bolodg, kiegyensúlyozott. Ha pedig 3 évig bezárod magad a házba a babával, attól nem leszel egyik sem, csak megbolondulsz... néha én is így érzem, meg vinném magammal mindenhova, de aztán belegondolok, megyek bevásárolni, rengeteg ember, bacilusok a levegőben, őt felöltöztetni, kocsiba rakni kiszállni, bemenni a boltba, még nem tud nézelődni, csak fekszik a kocsiban vagy hordozóban, nyűgös, mert hangzavar van, aludna...szóval néz a baba szemszögéből. Jobb neki ha otthon marad, biztonságban, melegben, a mamával. Egy ilyen hely meg mint az osztálytali... hát nem babának való. Az meg, hogy ti lmentetek, még szép. A gyerek nem börtön, hogy nem lehet tőle elmozdulni. Örülj neki, hogy van kire hagynod, el tudsz szabadulni kicsit, hogy magaddal is foglalkozz. Akkor lennél rossz anya, ha eszedbe sem jutott volna egész este, hogy otthon van a babád. Én speciel azt látom, hogy sokkal jobb egy picit távol lenni aztán nagyon örülni egymásnak, mint napi 24 órában heti 7 nap összezárva lenni, pedig én is imádom a törpémet.
2008. dec. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

az természetes hogy hiányzott és végig rágondoltál.de lelkifurdalásod nem kell hogy legyen.igaza van férjednek és anyósodnak,neked is kell a kikapcsolódás, ez a babónak is jó, ha egy kiegyensúlyozott anyukája van.

az én kisfiam 4hós kora óta,havi 1x,azaz eddig kétszer ,anyunál alszik, ilyenkor elmegyünk vacsorázni, mozizni,és végig alszok egy éjszakát.persze, óránként sms-ekkel "zaklatom" anyut, mit csinálnak

:)

boldog karácsonyt

5hónapos kisfiú anyukája

2008. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mit szeretnél hallani? Igen szörnyű, hogy elmentél, és picit szórakoztál.:)


Azért mert gyermeket vállaltatok nem kell semmit sem feladnod. A picire vigyáztak, nem egyedül hagytad otthon, hanem olyanokkal volt, akik szeretgetik.

Gondoskodtál arról, hogy amíg nem vagy vele legyen enni/innivalója, tiszta pelusa. És hazamentél hozzá. Gondolom nem részegen drogosan, és te tetted le csicsizni.

Nekünk anyáknak is van jogunk élni, jó nem úgy mint a bébi előtt, de néhány óra szabadidő, szórakozás jár.

Nyugodj meg, és nyugodtan szórakozz egy picit.

Kellemes Karácsonyt, és Boldog Babázást

2008. dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, most megnyugodtam. Nagyon Boldog Ünnepeket és boldog babázást kívánok mindenkinek!
2008. dec. 22. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így voltam, és óránként csörögtem a sógornőmnek, hogy mi van a gyerekkel. A végén már rám kiabált, hogy fejezzem be, és foglalkozzak a bevásárlással. Ugyanis ajándékokat mentünk venni, éa a 2 hónapos kisfiamat nem akartam a tömegbe vinni. Nehogy elkapjon valamit. Igaza volt, végül is neki is van három lurkója, és tökéletesebb anyát el sem lehet képzelni, de azért nekem is volt egy lelkiismeretfurdalásom, és nagyon hiányzott a picim!

De szerintem ez természetes.

Kellemes Ünnepeket!

2008. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez volt velem is.Szeptemberben elmentem bulizni,miután elaludt a bébim.Anyum vigyázott rá.Nekem is lelkiismeret furdalásom volt,meg végig ő járt a fejemben.De amikor láttam,hogy ott bulizik jó pár ismerősöm is,akik szintén szülők,akkor kicsit megnyugodtam.:)
2008. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!