Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany evesen lehet ezek csinaln...

Hany evesen lehet ezek csinalni a kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés

1. Leulni meset nezni

2. Rajzolni, szinezni

3. Legobol epiteni

4. Homokvarat epiteni, formakat sutni

5. Konyvbol rovid meset olvasni

6. Gyurmazni


Kisfiam 19 honapos lesz nemsokara de mar ugy varom. Most csak szaladgal meg dobalja a jatekai. A gyurmat szerintem megenne. :)


2011. aug. 23. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

1.: mesét nézni nem szeret:(:D

2.: imád rajzolni, maga módján színez is.

3.: a legó még pici a kezébe, de a duplót már tudja építeni

4.: még száraz homokból próbálja ezeket.

5.: nincs alvás mese nélkül

6.: nem érdekli a gyurma,

26hónapos

2011. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy közhely, de tényleg gyerekfüggő.

A nagyobbik lányom már 14-15 hónapos korában imádta nézni az Elmót, és a mai napig nagy mesenéző. A kisebbik 2 éves, és rá se hederít a TV-re.

A többi nálunk így alakult:

rajzolás: nagy kb. 2 éves kora körül kezdte, kicsi már alig több mint 1 évesen

lego: nagy kb. 2 és fél évesen, kicsi másfél évesen

homokozás: kb. másfél évesen mindkettő, de a kifejezett formázás, várépítés nem érdekli őket a mai napig. A kicsi imád vödörbe lapátolni, a nagy meg folyton főz :)

gyurmázás: nagy: 3 év körül kezdte igazán érdekelni. Kicsi 2 éves, és még nem kattant rá.

meseolvasás: a nagy majdnem 3 volt, mire végighallgatott egy teljes mesét.

2011. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én lányom:

1. 1 évesen már rövid meséket nézett, 1,5 évesen már 10 perces mesék is lekötötték, most 2,5 éves és végignézi pl a Toystoryt, ami azt hiszem 1,5 órás.

2. 1,5 évesen már rajzolt, de az még csak firka :)

3. 2 évesen kapott duplot, de kb 2,5 évesen kezdte el rendesen használni, hogy házat épít meg ilyenek, előtte csak az állatokkal játszott és az emberekkel

4. 15 hósan már túrta a homokot, de kifejezetten építeni most kezdett el

5. 1 évestől már olvastam neki, 2 évestől napi rendszerességgel esti mese, most már akár 1 órán keresztül is olvashatok neki, nagyon leköti

6. 1,5 évesen gyurmázott először, de formákat csak most gyúr belőle - ő nem ette meg soha


Szóval lassan elkezdhettek ilyesmiket játszani :)

2011. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

biztos gyerekfüggő. az enyém 2,5 éves volt június végén és:

1. Leulni meset nezni:kb. 4 hónapja köti le

2. Rajzolni, szinezni: rövid ideig köti le, néha már kezdeményezi is, a rajzolást, színezni nem szeret.

3. Legobol epiteni: már régóta szeret építőzni, nem feltétlenül legót, fakockát is, ezt már 221-22 hósan is szerette

4. Homokvarat epiteni, formakat sutni: pont egy éve kezdte érdekelni, de hosszasabban homokozni csak kb. 2 hónapja szokott. viszont most már van, hogy nettó másfél órát is képes erre

5. Konyvbol rovid meset olvasni: 2 éves kora körül, előtte csak mondóka, rövid gyerekvers, pl. Weöres Sándor, meg képeskönyvek

6. Gyurmazni: gyurmázni kb. 1 hónapja, igaz előtte nem próbáltuk, ezzel is elvan akár 2 órát is, ha épp olyanja van, persze nagyrészt még én formázok neki,amit szeretne, ő inkább csak palacsintát tud meg kis golyókat egyelőre

2011. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam:


1: 10 percekre érdekli már pár hónapja ha olyan mese megy, de a gyerekdalokat, mondókákat végig nézi, fél órás


2: 10hónapos korától "rajzol", már ha így értetted


3: próbálkozik de még én rakom össze


4: még én építem a homokvárat ő meg szétrombolja


5: egyáltalán nem köti le :(


6: szoktunk de még nem formáz állatokat csak fogdossa, nyomkodja

2011. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon gyerekfüggő.


Az én gyerekeim már nagyobbak, de én nem kapcsoltam be nekik a tv-t soha, így csak az oviban kezdtek el hétvégenként 1-1 dvd-t megnézni. Most már 7 évesek, de most is csak hétvégén van rá igényük.

Rajzolni, színezni a lányom már 1 évesen kezdett, de inkább csak firkálás volt az még, de nagyon élvezte. Fiam a mai napig utál rajzolni is és színezni is.

Legot, legalábbis a picit a lányom 4. szülinapjára vettük meg és 1,5 évesen kapott duplot. Ebből a babaház, farm és több vödör volt meg nekünk. Ezeket nagyon szerette mindkét gyerekem.

Homokozást is kb. 1-1,5 évesen kezdték. Legalábbis a fényképeket nézegetve akkor már homokoztak, de főleg sarazni szerettek.

Könyvet egészen pici koruktól olvastam nekik még szoptatás közben is, de utólag visszagondolva sokat nem értettek belőle szerintem. Viszont a mai napig igénylig az esti meseolvasást és már az oviban tudtak olvasni. Maguktól tanultak meg, nem én erőltettem.

Gyurmázásra nem emlékszem már, de nálunk az annyira nem jött be.

Fiúk egyébként később érnek, nálunk a lányom miatt csinált mindent a fiam is elég korán. Utánozta mindig mindenben, kivéve a rajzolást. Azt a mai napig nem szereti, csak a suliban hajlandó ha muszáj.

2011. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat. Azert kerdeztem mert sokszor ugy latom, hogy a kisfiam unatkozik mellettem. De viszont semmi nem erdekli igy nem igazan tudok vele mit csinalni. van szins ceruzaja meg zsirkretaja de csak szetdobalja meg pakolja oket egyik helyrol a masikra. Meg mindent megrag ezert gondoltam, hogy a gyurmat is tuti megenne vagy csak siman szetdobalna. :) Van osszeepitheto kockank (hasonlo mint a duplo) de ez is igazna 5 percig koti le mert sokkal erdekesebb szetdobalni. Pedig osszeepiti mar oket, tornyot is epit de a szetdobalas erdekesebb. A tv-ben a mese 10 percig koti le a konyv egyaltalan nem erdekli. Olyan jo lenne valamit jatszani vele de ugy latszik meg varnom kell. Amiket szeret csinalni ijsagpapirt tep, madarat kerget, dobal, kipakolja a szennyest, jon megy kipakolj a fiokokat, tolja a kisautoit. Ezeket persze csinalhatja de egesz nap csak ezt csinalni??? Felek, hogy nem fog fejlodni, nem ul le jatszani. :(
2011. aug. 23. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:

pont ezzel fejlődik, tipikus 19 hónapos, ne aggódj :)

nem kell ám minden túlkomplikálni, csak mondd mindig neki, hogy most épp mi van a kezében :D


gyurmát írd be a google-ba, hogy "főzős gyurma" nyugodtan megeheti, persze a színezésnél figyelj, pl. a kurkuma vagy meggylé remek. vagy ha nagy macera neked akkor simán só-liszt gyurmát csinálj :)


játszál úgy, hogy 10-10 perceket, majd fog ez változni :)

amúgy engem is zavar de ez van. én fiam képes 1 órán keresztül tök egyedül egy fiókba bepakolni amit talál, maci öltöztető, tampon, kiskanalak, játék csavarok... :D

2011. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!